PDA

View Full Version : نمایش اسامی و آواتار کاربران آنلاین

myazdani
دوشنبه 09 دی 1392, 18:12 عصر
با سلام و احترام

دوستان چه جوری میشه کاربران آنلاین سایت رو نمایش داد؟ مثلا یه چیزی مثل سایت کلوب که دوستان هر کاربر رو نشون میده و میشه روی عکسشون کلیک کرد و پروفایلش رو دید؟ :متفکر:

اگر سوال تکراری هست پیشاپیش پوزش می طلبم. با کلید واژه هایی که من سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

با سپاس

Mohammad_dn
دوشنبه 09 دی 1392, 19:17 عصر
این سوال منم هست ... میخوام مثل این سایت(برنامه نویس)باشه که کاربران آنلاین رو نشون بده(کاربرانی که لوگ این کردن)

لطفا پاسخ بدید

kablayi
سه شنبه 10 دی 1392, 12:08 عصر
شما بایستی اطلاعاتی رو در مورد نحوه کار و استفاده از Global.asax در asp.net بدست بیارید... خلاصه این رو بگم که به وسیله اون میتونید از سایتتون آمار گیری کنید...

اینم سرنخ....... (http://barnamenevis.org/showthread.php?434303-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86) :لبخند:

myazdani
سه شنبه 10 دی 1392, 18:42 عصر
از پاسختون ممنون ولی سوال من در مورد آمارگیری نیست.

می خوام بدونم که چوری میشه دوستان یک کاربر خاص را نمایش داد؟ یعنی به جای اسامی شون آواتارشون نمایش داده بشه؟ با توجه به اینکه تعداد دوستان هر کس متغیر هست و با این وجود نمی تونیم تعداد مشخصی ایمج باکس یا کنترل دیگه قرار بدیم:متفکر:

Mohammad_dn
چهارشنبه 11 دی 1392, 12:13 عصر
شما همین سایت رو نگاه کنید...کاربری که آنلاینه پیش اسمش یه چراغ روشن هس...و اگه آفلاین باشه چراغ خاموش.....اینو چه طور میشه پیاده سازی کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا واضح تر راهنمایی کنید...میخوام اگه دکمه ی خروج سایتم نزد اگه سسیشن تموم شد کاربر خود به خود آف بشه

myazdani
چهارشنبه 11 دی 1392, 14:14 عصر
نمایش آواتار یا عکس هر کاربر یا روشن شدن و خاموش شدن چراغش به هنگام آنلاین و آفلاین بودن که ساده س و با همین کنترلهای عادی قابل پیاده سازیه. مثل کنترل image . سوال من در مورد نحوه نمایش "دوستان هر کاربر" هست. مثلا بنده 5 تا دوست دارم کاربر دیگه 10 تا. حالا موقع نمایش دوستان این تعداد متغیر کنترل رو چطوری پیاده سازی کنیم؟:متفکر:

Mohammad_dn
چهارشنبه 11 دی 1392, 16:05 عصر
خوب..من فقط مشکلم اینه که نمیدونم چه طور بفهمم کدوم کاربر آنلاینه

shima and pariya
چهارشنبه 11 دی 1392, 21:27 عصر
سلام .ميتوني ايتو تست كني

System.Web.UI.WebControls.Image Image_Online = (System.Web.UI.WebControls.Image)item.FindControl("Image_Online");

if (user.IsOnline)
{
Image_Online.ImageUrl = "~/Images/user_online.gif";
Image_Online.ToolTip = "کاربر مورد نظر هم اکنون در سایت حضور دارد";
}
else
{
Image_Online.ImageUrl = "~/Images/user_offline.gif";
Image_Online.ToolTip = "کاربر مورد نظر هم اکنون در سایت حضور ندارد";
}

يا اينو بزاري
if (User.Identity.IsAuthenticated)
{
.
.
.
}

Mohammad_dn
چهارشنبه 11 دی 1392, 23:42 عصر
user.IsOnline
این چیه؟

من میخوام همه ی کاربرای آنلاین رو نمایش بدم...توی سایت من کاربرا میتونن پروفایل همدیگه رو ببینن...میخوام اگه طرف آنلاین بود هر کی که داره پروفایلشو میبینه بفهمه که طرف آنلاینه...

shima and pariya
پنج شنبه 12 دی 1392, 22:13 عصر
IsOnline :

MembershipUser user = Membership.GetUser(TextBox1.Text.Trim());
chkOnlineNow.Checked = user.IsOnline;
واسه پروفايل ميتوني اين كدو استفاده كني

اينو من نوشتم جواب گرفتم (ليست كاربران انلاين سايت )البته شايد راه ساده تري هم باشه!!!!!!

/// <summary>
/// برگرداندن لیست کاربران آنلاین سایت در حال حاضر
/// </summary>
public static string Forums_AllOnlineUser()
{
string UserList = "";
string ConnectionString = youConnectionString.ConnectionString;
SqlConnection Connection = new SqlConnection(ConnectionString);
SqlCommand Command = new SqlCommand("stor_GetAllUsers", Connection);
Command.CommandType = CommandType.StoredProcedure;
Connection.Open();

SqlDataReader RecordSet = Command.ExecuteReader();

if (RecordSet.HasRows)
{
while (RecordSet.Read())
{
string username = RecordSet.GetString(0);
MembershipUser user = Membership.GetUser(username);
if (user.IsOnline == true)
UserList += username + ";";
}

}
Connection.Close();
RecordSet.Close();
return UserList;
}
كه stor_GetAllUsers يك استور پروسيژره كه ليست كل كاربران رو برميگردونه متاسفانه الان دسترسي به ديتابيس ندارم ولي سخت نيس نوشتن كدش
شايد ممبرشيپ دستورات ساده تري داشته باشه كه من نميدونم

Mohammad_dn
پنج شنبه 12 دی 1392, 22:49 عصر
یه سوال..اگه کاربر روی دکمه ی خروج سایت کلیک نکنه و همینجوری از سایت خارج بشه...اونوقت بعد از پایان سسیشن این کاربر آفلاین میشه؟

shima and pariya
پنج شنبه 12 دی 1392, 23:02 عصر
اره پيش فرض 20 دقيقس فك كنم كه سيشن از بين ميره

Mohammad_dn
پنج شنبه 12 دی 1392, 23:25 عصر
من از برای قسمت ورود از ابزار خود دات نت استفاده نکردم....چطوری میتونم از ممبرشیپ استفاده کنم؟؟؟؟