PDA

View Full Version : سوال: DataGridView

nasirm
سه شنبه 10 دی 1392, 01:50 صبح
سلام من vb6 کار می کردم چه جوری می تونم تو vb.net یک datagrid را به رکوردست وصل کنم البته با کد. لطفا توضیح بدید:متفکر:

behrooz69
سه شنبه 10 دی 1392, 04:18 صبح
سلام من vb6 کار می کردم چه جوری می تونم تو vb.net یک datagrid را به رکوردست وصل کنم البته با کد. لطفا توضیح بدید:متفکر:

سلام تو این صفحه پست 49 رو بخون

http://barnamenevis.org/showthread.php?430122-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-Sql-Server-2008-%D9%88-%DA%A9%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-VB.Net/page2

sagggad
سه شنبه 10 دی 1392, 08:11 صبح

سلام دوست عزیز،در ویدئوی زیر همین کار رو توضیح دادم،دانلود کن:
لینک دانلود:http://uploadboy.com/fgj64sp9yzx1.html

nasirm
سه شنبه 10 دی 1392, 12:30 عصر
سلام ممنون از راهنمایی. تو vb6 با کد اینجوری می نوشتم

dim cnn as new ADODB.Recordset
dim rst As new ADODB.Recordset

Cnn.ConnectionTimeout = 0 ' Set the time out
Cnn.CommandTimeout = 0
Cnn.Provider = "SQLOLEDB.1" ' Specify the OLE DB provider. Cnn.Properties("Data Source").Value = "NASIR-HP" ' Set SQLOLEDB connection properties
Cnn.Properties("Initial Catalog").Value = DataBase ' Set SQLOLEDB connection properties
Cnn.Properties("USER ID").Value = UserName
Cnn.Properties("Password").Value = UserPassword
'Cnn.Open

If (rst.State = 1) Then rst.Close
rst.CursorLocation = adUseClient
rst.CursorType = adOpenDynamic
rst.LockType = adLockBatchOptimistic
rst.Open strSQL, cnn, , , adCmdText

Set myDataGrid.DataSource = rst.DataSource
myDataGrid.ReBind

حالا تو vb.net چه جوری بنویسم ممنون میشم بگید از چی استفاده کنم و چه کدی بنویسم

sagggad
سه شنبه 10 دی 1392, 13:32 عصر
ببین دوست من،بهت پیشنهاد میکنم تو وی بی دات نت نرم افزار رو به صورت ویزاردی به پایگاه داده متصل کنی(بر مبنای همون فیلم که گذاشتم).و از کد استفاده اضافه نکن

hosseinbarnamenevis
سه شنبه 10 دی 1392, 14:15 عصر
ببین دوست من،بهت پیشنهاد میکنم تو وی بی دات نت نرم افزار رو به صورت ویزاردی به پایگاه داده متصل کنی(بر مبنای همون فیلم که گذاشتم).و از کد استفاده اضافه نکن

عجب پیشنهادی!! در اصل بهتره از کد در همه موارد استفاده شه و از ویزارد استفاده نشه !
استفاده از اشیا در همه موارد مشکلاتی رو داره . اما کد بهینه همیشه پایداره

sagggad
سه شنبه 10 دی 1392, 14:51 عصر
عجب پیشنهادی!! در اصل بهتره از کد در همه موارد استفاده شه و از ویزارد استفاده نشه !
استفاده از اشیا در همه موارد مشکلاتی رو داره . اما کد بهینه همیشه پایداره

نه دوست عزیز،من صرفا برای پایگاه داده گفتم بعدش هم چون من خودم هر وقت از این نحو استفاده میکنم هییییچ مشکلی ندارم شما شاید...

hosseinbarnamenevis
سه شنبه 10 دی 1392, 16:21 عصر
نه دوست عزیز،من صرفا برای پایگاه داده گفتم بعدش هم چون من خودم هر وقت از این نحو استفاده میکنم هییییچ مشکلی ندارم شما شاید...

اگه حرفی هم دارین کامل بگین
خیلی ها ازین روش استفاده میکنن ، اما این نحو ارتباطات چه با پایگاه داده چه چیزایه دیگه رو به انقراضن دیگه
من شخصا برنامه حسابداری دیدم که با همین روش انحام شده و با تنها 1000 خط کد! خیلی هم عالی کار میکرد! تا مدتی البته
مساله روش من یا روش شما نیست
مساله هدایت این دوست عزیز به روش رو به رشد هست نه انقراض مثل linq

sagggad
سه شنبه 10 دی 1392, 16:28 عصر
خوب من هم نظر خدوم رو گفتم که در این مورد استفاده از ویزارد راحت تر هست....:متعجب:

Hossis
سه شنبه 10 دی 1392, 17:12 عصر
من هم تو وی بی 6 بودم از همین dim cnn as new ADODB.Recordset dim rst As new ADODB.Recordset استفاده می کردم ولی بعدا به این نتیجه رسیدم که این روش خیلی ابتدائی و بی خاصیته روش بهتر, استفاده از همون OLEDB هست. شما این ماژول رو به پروژه هاتون اضافه کرده و به راحتی از دستوراتش استفاده کنید تو این دستورات تنها کافیه که نام جدول و فیلدها و مقادیر رو بدید و نتیجه بگیرید البته فکر کنم تو این ماژول از بانک اسکیول سرور استفاده شده و تو پستهای من ماژول دیگری هم برای ارتباط با بانک اکسس بوسیله کد نویسی و به صورت آماده هست. فعلا دم دست نیست آپلودش کنم

nasirm
سه شنبه 10 دی 1392, 19:04 عصر
دوستان عزیزم استفاده از کد این امکان را میده شما بتوانید دستورات sql را با پارامترهای دلخواه در زمان اجرا تولید کنید همچنین کنترل کاملی بر رکوردست داشته باشید در هر صورت هر کسی نظری داره. لطفا من را راهنمایی کنید چطوری و با چه object می تونم تو vb.net متصل بشم

behrooz69
سه شنبه 10 دی 1392, 21:05 عصر
سجاد دوستان راست میگن تو بیشتر برنامه ها خودم به شخصه کار کردم و دیدم که ویزاردی به مشکل بر میخوره . برنامه کوچیک بحثش جداست ولی برنامه های سنگین مثل حسابداری یا برنامه ی من که شبیه ساز برنامه بانک ملیه تحت ویندوزه که 3500 خط کده خیلی به مشکل بر میخورم . یه نمونه ساده تو دستورات Sql تو ویزارد میشه Query نوشت و تو دکمه هات اونو نسبت داد و استفاده کرد ازش ولی تو اگه توجه کرده باشی من تموم دستورات Sql o خودمو از روش کد نویسی استفاده میکنم.

یا حق.

دوس من شما بسته به برنامه و کارت باید از اتصال به گرید ویو استفاده کنی.

nasirm
سه شنبه 10 دی 1392, 22:10 عصر
مشکل من همینه چه جوری با کد به گریدویو وصل بشم

hosseinbarnamenevis
سه شنبه 10 دی 1392, 22:25 عصر
من خودم ازین کد استفاده میکنم نمیدونم که روش بهتری هم هست یا نه اما من ازین کد فعلا راضیم

Dim ds As New DataSet
Dim con As New SqlConnection(cnnstr())
Dim ad As New SqlDataAdapter
ad.SelectCommand = New SqlCommand("Select * from tblbank", con)
ad.Fill(ds, "tblbank")
dg.DataSource = ds
dg.DataMember = "tblbank"
dgHeader()

فکر نکنم نیاز به توضیحی باشه اما اگه سوالی بود بپرسین

nasirm
سه شنبه 10 دی 1392, 23:57 عصر
مرسی کار کرد فقط یک سوال دیگه تو vb6 واسه مثلا textbox دیتاسورس و نام فیلد را ست می کردیم و وصل می شد تو vb.net چه جوریه

hosseinbarnamenevis
چهارشنبه 11 دی 1392, 20:35 عصر
نظر من رو میخواین با همین کد نویسی راهی پیدا کنید
مطمئن باشن پیدا میشه فقط یکم تلاش

behrooz69
پنج شنبه 12 دی 1392, 01:53 صبح
ست کردن دیتابیس و سورسش به یه شی مثل تکس باکس 2 روش داره که اونم اینجوریه :

روش 1 : روی تکس باکست کلیک کن . تو Properties سمت راستت طبق عکسی که گذاشتم عمل کن دوست من :
114709

سورستو انتخاب کردی و فیلدتو انتخاب کن تا به تکس باکست وصل شه .

114711

حالا روش دوم و ساده ترین روش :
استفاده از روش دراگ و دراپ یا کشیدن و ول کردن .
114710

وقتی کشیدی و انداختی رو تکس باکست اگه تو پروپرتیسش نگاه کنی سمت راست تکستت عکس استوانه دیتابیس داره . این یعنی به دیتابیس وصل شده این تکس باکس .

یا حق . مشکلی بود بپرس

sagggad
پنج شنبه 12 دی 1392, 10:31 صبح
ست کردن دیتابیس و سورسش به یه شی مثل تکس باکس 2 روش داره که اونم اینجوریه :

روش 1 : روی تکس باکست کلیک کن . تو Properties سمت راستت طبق عکسی که گذاشتم عمل کن دوست من :
114709

سورستو انتخاب کردی و فیلدتو انتخاب کن تا به تکس باکست وصل شه .

114711

حالا روش دوم و ساده ترین روش :
استفاده از روش دراگ و دراپ یا کشیدن و ول کردن .
114710

وقتی کشیدی و انداختی رو تکس باکست اگه تو پروپرتیسش نگاه کنی سمت راست تکستت عکس استوانه دیتابیس داره . این یعنی به دیتابیس وصل شده این تکس باکس .

یا حق . مشکلی بود بپرس

سلام بهروزجان.من هیمن رو ویدئو برای ایشون در بالا گذاشتم،ولی میگن میخوان با کد متصل بشن....

nasirm
پنج شنبه 12 دی 1392, 11:01 صبح
دوستان عزیز ممنونم از زاهنمایی هاتون ولی من کار کردن با ویزارد را بلدم و تقریبا 5 ساله vb6 کار میکنم اگه کدی مثل دوستمون hosseinbarnamenevis که (http://barnamenevis.org/member.php?260058-hosseinbarnamenevis)تو پست 14 گذاشته بلدین لطفا برام بذارین

nasirm
پنج شنبه 12 دی 1392, 11:08 صبح
تو vb6 برای اتصال یک textbox از این کد استفاده می کردیم

"txtName.DataField = "Name
Set txtName.DataSource = rstPeople

و برای قطع اتصال کافی بود بنویسیم

""= txtName.DataField

حالا اگه کدی تو vb.net بلدین برام بفرستید
ممنون

behrooz69
پنج شنبه 12 دی 1392, 14:55 عصر
دوست من کار یه Select Query سادست . واسه نمایش میخوای شما یا کار دیگه . چون واسه اتصال منظورتو نمی فهمم :
میخوای ثبت کنی اطلاعاتتوو و میخوای از Txt ها بگیری اطلاعاتتو ؟؟؟
اگه اینه که Insert Query هستش .
منظور سوالتو نفهمیدم

nasirm
پنج شنبه 12 دی 1392, 17:28 عصر
نه می خوام اطلاعات را در textbox نمایش بدم یعنی textbox را به یک رکوردست وصل کنم که وقتی تو رکوردست پیمایش می کنم کرسر تو هر رکوردی باشه اطلاعات یک فیلد خاص آن رکورد تو textbox نشان داده بشه

behrooz69
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:20 عصر
این باید ویزاردی باشه وقتی وصلشم بکنین Slider خودش میاد . کدش فکر نکنم باشه اگه هم باشه همه چیزش دستی میشه.
نحوه ی پیمایش ، و همه چیزش .

nasirm
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:31 عصر
این باید ویزاردی باشه وقتی وصلشم بکنین Slider خودش میاد . کدش فکر نکنم باشه اگه هم باشه همه چیزش دستی میشه.
نحوه ی پیمایش ، و همه چیزش .

ویزاردی بلدم کد نویسی می خوام

behrooz69
جمعه 13 دی 1392, 02:11 صبح
کار نکردم . جستجو و نمایش تو تکس ها و کمبو و ... رو بلدم .
پیمایشش هم کار نکردم شرمنده

nasirm
جمعه 13 دی 1392, 10:16 صبح
کار نکردم . جستجو و نمایش تو تکس ها و کمبو و ... رو بلدم .
پیمایشش هم کار نکردم شرمنده

شما وقتی می خواهی با user مختلف تو sql server لوگین کنی چه جوری با ویزارد عمل می کنی