PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در مورد namespace ها و using

alireza es
چهارشنبه 11 دی 1392, 14:18 عصر
با عرض سلام.
من فقط تو برنامه های کنسولی نوشتم
using namespace std;
و هیچ جای دیگه ای از namespace ها و using استفاده نکردم.تو اینترنت کمی دربارشون تحقیق کردم اما نصفه نیمه بودن ممنون میشم اگه یکم دوستان منو دربارشون راهنمایی بدن(کاربرد ،سینتکس،....)

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 دی 1392, 15:11 عصر
با عرض سلام.
من فقط تو برنامه های کنسولی نوشتم
using namespace std;
و هیچ جای دیگه ای از namespace ها و using استفاده نکردم.تو اینترنت کمی دربارشون تحقیق کردم اما نصفه نیمه بودن ممنون میشم اگه یکم دوستان منو دربارشون راهنمایی بدن(کاربرد ،سینتکس،....)

خب ببیید شما ذاتا برای اینکه هیدر و یا کتابخانه ای رو وارد پروژه کنید باید از include کردن پیروی کنید و حالا شما برای دسترسی به بعضی از اشاره گر ها به صورت مستقیم و بدون تعریف و وراثت گیری میتونید از using namespace استفاده کنید.

مثلا یه مثال رایج بزنم شاید :

using namespace std;

int main()
{

cout << "MyName";

}

int main()
{

cout << "MyName"; ERRORRRRR

std::cout << "MyName";
}

در کد اول شما به دلیل استفاده از std و وارد کردن اون میتونید به صورت مستقیم در فایلتون از اشاره گرهاش و توابعش استفاده کنید و نیازی به نوشتن به این صورت نیست : std::cout در غیر این صورت این حالت فقط در مواردی که using نکردین استفاده میشه.

بهترین و قابل استفاده ترین حالت برای using namespace زمانی هست که شما نیازی به بارگزاری اضافه ندارید و در این صورت فقط در زمانی ازش استفاده میکنید که نیاز باشد.

mostafi1391
چهارشنبه 11 دی 1392, 22:47 عصر
خب این درست ولی بعضی جاها به صورت سفارشی و شخصی هم میشه از using namespace xxxxx استفاده کرد خب اینجا چطور میشه
مثلا یارو یه چند تا چیز میزاره تو یک بلوک کد و بعدش اونو به صورت using استفاده میکنه

using namespace myNamespace
{
int a, b;
}

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 دی 1392, 09:29 صبح
دلیل اینکه قدرت و سرعت برنامه های نوشته شده توسط C++ بسیار متفاوت و قابل تحسین هست همین توانایی های پیچیده و سفارشی سازی هست.
در C++ کد نویسی از 0 تا 100 بر عهده برنامه نویس هست و هیچ وابستگی به چیزی نداره در این صورت برنامه نویس با تجربه و مهارتی که داره میتونه از روش هایی استفاده کنه و سرعت عملکرد برنامه رو افزایش و بهبود ببخشد.

مثلا using namespace نمونه ای از روش های استاندار هست که در مدیری حافظه و بارگزاری های اضافی جلوگیری میکند و تنها در صورت نیاز در هیدر های مورد نیاز بارگزاری می تواند کرد.