PDA

View Full Version : کدام زبان تحت وب را برای طراحی و تاسیس وب سایت پیشنهاد میکنید؟چرا؟

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 11:08 صبح
سلام دوستان گرامی.
میخوام یه وب سایت تاسیس کنم که برای طراحی ، راه اندازی ، و مدیریت و امنیتش به خودم و منابع علمی مثل کتاب یا اینترنت متکی باشم من میدونم که برای این کار لازمه چیزهای زیاد جدیدی رو یاد بگیرم پس... لطفا منو راهنمایی کنید چه زبانی رو بهتره یاد بگیرم و از کجا شروع کنم . منتظر جواب های شما هستم . سپاسگزارم. ( ضمنا من هیچ زبان برنامه نویسی رو نمیدونم و سابقه ای در این کار ندارم ولی میخوام شروع کنم به یادگیری )

p30online
پنج شنبه 12 دی 1392, 11:29 صبح
سلام دوست عزیز:
اگر می خواهی زبان برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیری ، یه استاد داشتم داشتم می گفت اگر چند سال پیش بهم می گفتن چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرم می گفتم php ولی حالا asp mvc چون داره از php بهتر کار می کنه mvc اون خیلی مهمه ! من خودم php کار می کنم گفتم اینو یاد بگیرم یاد گیری اون برام اسانتر می شه شاید ! حالا شما خود انتخاب کنید با نظراتی که دوستان می دهند
موفق باشید

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 دی 1392, 12:05 عصر
بدون شک زبان PHP همچون زبان C++ در دنیای برنامه نویسی حرف اول را میزنند زیرا قدرت , سرعت و نتیجه ای که از این زبان ها تولید میشود قابل مقایسه با زبان های ضعیفی چون ASP و ... نمیباشد.
نیازیم برا تعریف نیست همین الان توی گوگل سرچ بزنید سایت های بزرگ از زبان هایی مثل C++ و PHP استفاده میکنند.

در کل بخوام خلاصه بگم برید سراغ زبان های Native که در وب PHP این قابلیت رو دارد.

metal gear solid 4
پنج شنبه 12 دی 1392, 13:24 عصر
در صورتی که نمیخواید بخش لایو داشته باشید و یا از queue ها در پروژه هاتون استفاده کنید و یا مواردی شبیه به این ( ارسال ایمیل حجیم )؛ به بخش C++ ش هم نیاز نخواهید داشت. فقط PHP پاسخگوی شما خواهد بود. هرچند با یه راه هایی میشه مواردی که گفتم رو هم واسه سایت ایجاد کرد. اما به کیفیت استفاده از C++ نخواهد رسید.

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 17:55 عصر
سلام دوست عزیز:
حالا asp mvc چون داره از php بهتر کار می کنه mvc اون خیلی مهمه ! دوست ِ عزیز من ..سلام متشکرم بابت راهنماییتون ولی چقدر نسبت به این گفته تون مطمئن هستین؟ چطور این رو میگین ؟
و اینکه نظر دیگر دوستانو یه نگاهی بندازین.... بر خلاف شما معتقدند که php قدرتمند تر هست.لطفا اگه جوابی دارین به من و دوستانی که فکر میکنن پی اچ پی بهتره بدین ..سپاس گزارم

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 17:59 عصر
در کل بخوام خلاصه بگم برید سراغ زبان های Native که در وب PHP این قابلیت رو دارد.

دوست ِ من سلام متشکرم .... این خاصیت native چیه ؟ و چه اهمیتی داره ؟ ضمنا اگه لطف کنید و یه منبع خوب برای پی اچ پی به من معرفی کنید ممنون میشم . یه منبع علمی و مفید جوری که مطالب رو اصولی یاد بگیرم .چون توی این سایت و جاهای دیگه دیدم دوستانی رو که معتقد بودن ..آموزش غلط تاثیر بدی بر تفکر یه برنامه نویس میتونه داشته باشه نظر شما چیه ؟..راجع به این موضوع اگه کمی توضیح بدین ممنون میشم .

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:03 عصر
در صورتی که نمیخواید بخش لایو داشته باشید و یا از queue ها در پروژه هاتون استفاده کنید و یا مواردی شبیه به این ( ارسال ایمیل حجیم )؛ به بخش C++ ش هم نیاز نخواهید داشت. فقط PHP پاسخگوی شما خواهد بود. هرچند با یه راه هایی میشه مواردی که گفتم رو هم واسه سایت ایجاد کرد. اما به کیفیت استفاده از C++ نخواهد رسید.

دوست ِ عزیز ِ من ... من تقریبا هیچی از پی اچ پی نمیدونم . queue ها رو اصلا نمیدونم چی هست .....چیزی که هست من نمیخوام یک شبه و یا در مدت خیلی فشرده و کمی ... پی اچ پی رو فول بشم ..من میخوام در یه روند تدریجی و پیوسته یه زبان برنامه نویسی که نیازهای مربوط به وب منو جواب گو هست ...یاد بگیرم اونم به طور حرفه ای جوری که واقعا حرف برا گفتن داشته باشم ...لطفا منو راهنمایی کنید از چه منبعی شروع به خوندن پی اچ پی کنم ؟ شما با این گفته موافقید که : آموزش ِ بد یا استفاده از کتب نه چندان خوب ، تاثیر بدی روی روند رشد یه برنامه نویس میذاره ؟ لطفا چنتا کتاب مفید و خوب به من معرفی کنید . سپاسگزارم

redhat2
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:36 عصر
مسلما یادگیری php بهترین راهه ، چون قشنگ می تونی با مدا بازی کنی و هرچی توی ذهنت هست را با این زبان پیاده کنی ، فوق العادس .

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 19:17 عصر
مسلما یادگیری php بهترین راهه ، چون قشنگ می تونی با مدا بازی کنی و هرچی توی ذهنت هست را با این زبان پیاده کنی ، فوق العادس .

دوست ِ من ....یه منبع خوب و مفید و علمی معرفی میکنی؟ سپاسگزارم

Javidhb
پنج شنبه 12 دی 1392, 19:34 عصر
انگلیسی یا فارسی؟

اگه انگلیستون خوبه ... بهتره با ویدئو شروع کنید.. برای اینکه لم کار دستتون بیاد. (توی سایتهای دانلود ایرانی بگردید از lynda و ... میتونید پیدا کنید)

کتاب انگلیسی برای php:
Head First PHP & MySQL (http://it-ebooks.info/book/217/) (برای شروع)
PHP 5 advanced
php and MYSQL Web Development

قبل از php هم بهتره برید سراغ html (http://www.w3schools.com/html/)و css (http://www.w3schools.com/css/default.asp). (نسخه فارسی (http://www.beyamooz.com/) - بنظر خوب میاد)

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 دی 1392, 19:56 عصر
دوست ِ من سلام متشکرم .... این خاصیت native چیه ؟ و چه اهمیتی داره ؟

در رابطه با Native باید بگم همون سطح پایین بودن زبان هست , زبان های مثل C++ قابلیت این رو دارند بدون اینکه دستورات رو برای اجراء برای سیستم عامل ارسال کنند مستقیما به سخت افزار دستور میدهند که در این حالت سرعت فوق العاده ای در خروجی بدست میاد در زبان PHP هم قابلیت هایی مانند همین وجود داره و پشتیبان قدرتمند این زبان C++ هست.

اهمیتش هم اینه که وابستگی به سیستم عامل نخواهد داشت مثلا در زبان های C# و ... وابستگی به .NET که اونهم خودش به سیستم عامل وابسته هست وجود دارد و این افتضاح در افتضاح است :D

ضمنا اگه لطف کنید و یه منبع خوب برای پی اچ پی به من معرفی کنید ممنون میشم . یه منبع علمی و مفید جوری که مطالب رو اصولی یاد بگیرم .چون توی این سایت و جاهای دیگه دیدم دوستانی رو که معتقد بودن ..آموزش غلط تاثیر بدی بر تفکر یه برنامه نویس میتونه داشته باشه نظر شما چیه ؟..راجع به این موضوع اگه کمی توضیح بدین ممنون میشم .

بهترین منبع آموزشی برای PHP : http://php.net سایت رسمی این زبان هست و بهترین منبع C++ منبع رسمیش یعنی : http://cplusplus.com هستش.

در ضمن www.codeproject.com و https://github.com هم منابع و سورس های بسیار مفیدی رو در اختیار شما خواهند گذاشت.

شما فقط به C/C++ و PHP فکر کنید نگران چیزی نباشید. قول میدم بعد از کسب تجربه برای خودتون استادی خواهید شد.

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 دی 1392, 19:58 عصر
در ضمن سایت های مثل http://youtube.com رو اصلا فراموش نکنید بهترین منابع ویدیئویی برای آموزش های تصویری هستند.
و همچنین در خود همین انجمن های فارسی برنامه نویس مطالب مفیدی انتشار یافته که با کمی جستجو خواهید دید.

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 23:53 عصر
شما فقط به C/C++‎ و PHP فکر کنید نگران چیزی نباشید. قول میدم بعد از کسب تجربه برای خودتون استادی خواهید شد.
از دلگرمی دادنتون ممنون . خیلی خوب بود . ++c & c و php رو با هم پیش ببرم ؟ به نظرم کار سنگینی میاد نه ؟ من تجربه شو نداشتم ..میشه یه شمای کلی هم بدین .... چقدر باید براشون وقت بذارم ...فرض کن انتظار من اینه که در عرض یک سال به تسلط نسبی برسم و بتونم به قول شما واسه خودم استادی بشم ? :D..یه چیزی ام هست ... اینکه شما دو تا سایت مرجع برای زبان ها ی پی اچ پی و سی پلاس پلاس معرفی کردین .... به نظرتون اگه منابع فارسی رو بخونم واسه شروع بهتر نیست؟ با توجه به اینکه به هر حال فارسی من از انگلیسی م به مراتب قوی تره ... اگه این کار ِ مفیدی باشه حتی اگه پیشرفتم کند باشه این کارو انجام میدم ... مشکلی نیست ..لطفا کمی توضیح بدین . ( ببخشین شمارو آماج سوالای ابتدایی کردم شرمنده ) . متشکرم

metal gear solid 4
جمعه 13 دی 1392, 00:10 صبح
به نظر من حالا حالاها به C++ هم نیاز ندارید ( شاید هم هرگز ). تنها PHP. سعی هم بکنید از پایه اساسی شروع کنید. مفاهیم رو یاد بگیرید اما سعی نکنید چرخ رو دوباره اختراع کنید. از فریمورک ها استفاده کنید. MVC رو یاد بگیرید.

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 دی 1392, 00:15 صبح
از دلگرمی دادنتون ممنون . خیلی خوب بود . ++c & c و php رو با هم پیش ببرم ؟ به نظرم کار سنگینی میاد نه ؟ من تجربه شو نداشتم ..میشه یه شمای کلی هم بدین .... چقدر باید براشون وقت بذارم ...فرض کن انتظار من اینه که در عرض یک سال به تسلط نسبی برسم و بتونم به قول شما واسه خودم استادی بشم ? :D..یه چیزی ام هست ... اینکه شما دو تا سایت مرجع برای زبان ها ی پی اچ پی و سی پلاس پلاس معرفی کردین .... به نظرتون اگه منابع فارسی رو بخونم واسه شروع بهتر نیست؟ با توجه به اینکه به هر حال فارسی من از انگلیسی م به مراتب قوی تره ... اگه این کار ِ مفیدی باشه حتی اگه پیشرفتم کند باشه این کارو انجام میدم ... مشکلی نیست ..لطفا کمی توضیح بدین . ( ببخشین شمارو آماج سوالای ابتدایی کردم شرمنده ) . متشکرم

خب ببینید برای اینکه بخوایید یک برنامه نویسی بشید که بتونه روی پای خودش وایسته و هیچ مشکلی نداشته باشه نمیشه تضمینی رو بیان کرد !
من خودم ذاتا تا 99 درصد سعی میکنم خودم مشکلاتم رو برطرفکنم و برنامه هامو بنویسم بسیار سخت پسند و سخت گیر هستم و برای خودم یک نوع شیوه خاصی در کد نویسی چه تحت دسک و چه تحت وب دارم که طی 8 سال تجربه و بدبختی بدست آوردم شما هم باید یک اصول و قوانینی رو در برنامه نویسی مشخص کنید و اصلا به زمان فکر نکنید چون یادگیری قوانین و قواعد در زمان کوتاهی امکان پذیر هست برای مثال شما طی 6 تا 12 ماه میتونید به طور حرفه ای قواعد یک زبان قدرتمند رو یاد بگیرید و در مراحل بعدی استفاده از منابع در افزایش سواد شما تاثیر گذار خواهند بود.

اگر جزو برنامه نویسان C/C++ و PHP باشید باید صبر و حوصله و همچنین ظرافت در کار داشته باشید.
در رابط با منابع هم فقط منابع انگلیسی در صورتی که زبان انگلیسیتون زیاد قوی نیست منابع فارسی معروفی مثل همین برنامه نویس رو انتخاب کنید.

یه نکته خیلی مهم : دیتابیس !!! حتما سراغ MySQL برید.

پس شد 3 عنوان برتر :

1.C/C++
2.PHP
3.MySQL

اینارو بلد باشید برای خودتون خدایی در برنامه نویسی خواهید بود.

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 00:17 صبح
سعی هم بکنید از پایه اساسی شروع کنید. مفاهیم رو یاد بگیرید اما سعی نکنید چرخ رو دوباره اختراع کنید. از فریمورک ها استفاده کنید. MVC رو یاد بگیرید. سلام رفیق ممنون ... فقط یه سوال ...از پایه اساسی شروع کردن چطوریه؟ لطفا کمی توضیح بدین ممنون ..... چرخ رو دوباره اختراع کنید؟ یعنی چی دقیق منظورتون رو کمی توضیح بدین دم شما گرم... میخوام کاملا با آگاهی وارد این قضیه بشم .....یادداشت میکنم فریمورک و ام وی سی ... مخلصتم هستیم ..باز چیزی هست حتما بهم بگو استفاده میکنم . وقت خوش.

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 دی 1392, 00:18 صبح
به نظر من حالا حالاها به C++ هم نیاز ندارید ( شاید هم هرگز ). تنها PHP. سعی هم بکنید از پایه اساسی شروع کنید. مفاهیم رو یاد بگیرید اما سعی نکنید چرخ رو دوباره اختراع کنید. از فریمورک ها استفاده کنید. MVC رو یاد بگیرید.

چرا تنها PHP ؟ یه برنامه نویس وقتی ازش سوال میپرسن باید بتونه جواب سوال رو هم در پلتفرم وب هم در پلتفرم Unix / Windows جواب بده ! محدودیت در زبان نباید وجود داشته باشه در این صورت وابستگی به برنامه نویسان دیگر ایجاد خواهد شد.

شما اگه پروژه ای بنویسید که هم تحت وب هم تحت دسکتاپ کار کنه چکار میکنید ؟ تمام اسرار و نکات امنیتی پروژتون رو در اختیار یکی میزارید که خودتون توانایی های اونو ندارید و این بزرگترین ضعف یک برنامه نویس خواهد بود.

دقت کنید بزرگترین برنامه نویس ها که ادعای برنامه نویس بودن میکنند C/C++ کار هستند !

metal gear solid 4
جمعه 13 دی 1392, 00:24 صبح
MySQL ارتباطی به زبان برنامه نویسی نداره. اینطوری باشه خب کامل تر بگید. CSS, HTML, XML, JavaScript, PHP, MySQL و یک سری مشتقات دیگه که حاصل از JS هستند. اینطوری که نمیشه. دوست عزیز اگر برنامه نویسی تحت وب میخای یاد بگیری. به جز C++ که نیازی به یادگیریش نداری تمامی موارد بالا لازمه. ( C++ رو میگم یاد نگیر چون قرار نیست چرخ رو اختراع کنی ;) )

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 00:35 صبح
شما هم باید یک اصول و قوانینی رو در برنامه نویسی مشخص کنید و اصلا به زمان فکر نکنید چون یادگیری قوانین و قواعد در زمان کوتاهی امکان پذیر هست .... در مراحل بعدی استفاده از منابع در افزایش سواد شما تاثیر گذار خواهند بود.

اگر جزو برنامه نویسان C/C++ و PHP باشید باید صبر و حوصله و همچنین ظرافت در کار داشته باشید.
در رابط با منابع هم فقط منابع انگلیسی در صورتی که زبان انگلیسیتون زیاد قوی نیست منابع فارسی معروفی مثل همین برنامه نویس رو انتخاب کنید.

یه نکته خیلی مهم : دیتابیس !!! حتما سراغ MySQL برید.

پس شد 3 عنوان برتر :

1.C/C++
2.PHP
3.MySQL

.

من از مشورت با شما خوشحالم . سوالات خیلی زیادی در ذهن دارم ولی وقت شما رو نمیگیرم و شما رو خسته نمیکنم . از وقتی که برای جواب دادن به من گذاشتین خیلی ممنون . متن راهنمایی هاتون رو یادداشت کردم . امید وارم بتونم یه روز مثل شما مفید باشم .و به دیگران کمک کنم .سپاسگزارم.

metal gear solid 4
جمعه 13 دی 1392, 00:45 صبح
چرا تنها PHP ؟ یه برنامه نویس وقتی ازش سوال میپرسن باید بتونه جواب سوال رو هم در پلتفرم وب هم در پلتفرم Unix / Windows جواب بده ! محدودیت در زبان نباید وجود داشته باشه در این صورت وابستگی به برنامه نویسان دیگر ایجاد خواهد شد.

شما اگه پروژه ای بنویسید که هم تحت وب هم تحت دسکتاپ کار کنه چکار میکنید ؟ تمام اسرار و نکات امنیتی پروژتون رو در اختیار یکی میزارید که خودتون توانایی های اونو ندارید و این بزرگترین ضعف یک برنامه نویس خواهد بود.

دقت کنید بزرگترین برنامه نویس ها که ادعای برنامه نویس بودن میکنند C/C++‎‎ کار هستند !

من متعجبم که شما چنین حرفی میزنید. شما بخواید یک اپلیکیشن موبایل از نرم افزارتون رو روی موبایل اندروید و Ios بدید هم میرید جاوا یاد میگیرید؟ با SDK ها سروکله میزنید؟ این حرف شما اساس و بنیان برنامه نویسی تیمی رو زیر سوال میبره. ضمن اینکه زبان های واسطی مثل XML, JSON و یا حتی وب سرویس ها به همین خاطر ایجاد شدند که بتونن رابطی بین زبان های مختلف برنامه نویسی باشند. حالا اگر عمق فاجعه در حدیه که با کمک این موارد هم حل شدنی نیست باید کار رو بسپارید به هم تیمی خودتون. من اصلاً با شما موافق نیستم :)

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 00:47 صبح
MySQL ارتباطی به زبان برنامه نویسی نداره. اینطوری باشه خب کامل تر بگید. CSS, HTML, XML, JavaScript, PHP, MySQL و یک سری مشتقات دیگه که حاصل از JS هستند. اینطوری که نمیشه. دوست عزیز اگر برنامه نویسی تحت وب میخای یاد بگیری. به جز C++ که نیازی به یادگیریش نداری تمامی موارد بالا لازمه. ( C++ رو میگم یاد نگیر چون قرار نیست چرخ رو اختراع کنی ;) )

ممنون دوست عزیز...فکر میکنم هیجان اختراع چرخ رو نمیخوام از دست بدم :D ... فکر میکنم بهتره مثل کسایی که تازه میخوان وارد یه مبحث جدید بشن و سر از پا نمیشناسن و پر شور و هیجان ظاهر میشن ولی در مراحل بعد سریع زده میشن ، رفتار نکنم ...من میخوام به خودم متکی باشم و نیازهامو خودم بر طرف کنم (باور کن واسه یه پروژه پی اچ پی ..کلی به همه رو انداختم احساس نادانی وسیعی بهم دست داد ) ...پس..حتی اگه فقط احتمال اینو بدم که ممکنه هیچ وقت با سی پلاس پلاس روبرو نشم ..من مایلم این زبان رو یاد بگیرم...امیدوارم خوب پیش برم و این یه روند پیوسته و همیشگی باشه برام . ممنون از لطف شما و ممنون که برای جواب دادن به من وقت صرف کردین و تجربه هاتون رو در اختیار من قرار دادین .

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 00:52 صبح
حالا اگر عمق فاجعه در حدیه که با کمک این موارد هم حل شدنی نیست باید کار رو بسپارید به هم تیمی خودتون. من اصلاً با شما موافق نیستم :)

ببینید یه سوال اساسی دارم ... که فکر میکنم تا حدی ذهن منو روشن میکنه ....در روند یادگیری و کاربرد ِ php ..آیا ممکنه به C / C++‎ محتاج باشم یا نه ؟ یه مثال میزنم ... من پارسال به توصیه کسی ..شروع کردم به جوملا خوندن ..بعد به اواسط کتاب رسیدم ...که نیاز بود اچ تی ام ال رو یاد بگیرم ..بعد رفتم یه کتاب اچ تی ام ال استاندارهای جدیدشو کامل با تفاسیرش خوندم ..بعد اون کتاب من رو ارجاع داد به Css و وقتی که رفتم سراغ css و کمی وقت صرفش کردم ....کاملا از جوملا فاصله گرفته بودم ..انگار یه جورایی زده شدم ..ولش کردم ...نمیدونم دلیل رفتارم چی بود ...ولی میدونم اگه نیازمندی شروع یه کاری رو خوب محاسبه کنم ...ممکنه ازش زده نشم ....

maysam.m
جمعه 13 دی 1392, 00:55 صبح
اول ببین ویندوز یا لینوکس
دوما ببین میخوای مثلا برنامه برای ویندوز مثل یه دیکشنری و ... بنویسی یا نه؟

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 01:03 صبح
اول ببین ویندوز یا لینوکس
دوما ببین میخوای مثلا برنامه برای ویندوز مثل یه دیکشنری و ... بنویسی یا نه؟
سلام میثم جان ... مرسی به خاطر جوابت.... خوب کمی برام توضیح بده ..فرق برنامه نویسی روی ویندوز و لینوکس چی هست؟ خوب یادگیری و کاربرد پی اچ پی یا هر زبان دیگه ای توی محیط ویندوز و لینوکس چه فرقی با هم داره ؟.... خوب اول پست گفتم واسه وب یه زبان لازم دارم ... واسه طراحی و تاسیس وب...ولی بعد دوستان گفتن ممکنه توی پی اچ پی ...لازم باشه C ..C++ رو هم بدونی اینه که نسبتا مایلم اونارم یاد بگیرم ...که البته فکر کنم ...راه طولانی خواهد بود و منم تازه کار..به قول دوستمون صبر و حوصله زیاد میخواد.

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 01:06 صبح
نمی دونم این حرفم چقدر می تونه خنده دار باشه یا واستون مسخره باشه . اما با کلی کلنجار رفتن رو این موضوع که مثلا می خوای وب کار کنی اول ++c یاد بگیرم یا نه؟
به این نتیجه رسیدم هر چیزی رو باید با اون یاد گرفت مثلا php رو فقط با php یاد بگیر اصلا نپر تو اون زبان اون زبان از این شاخه نپر تو اون شاخه هم زده میشی هم خسته . حالا یه چکیده ای درک کوچکی از زبان c داشته باشی خیلی خوبه ولی نرو تو نخش عمقش . اگر واقعا خواستی c کار کنی دیگه باید کل تمرکزت رو صرف c کنی . ولی الان شما بحثت رو برنامه نویسی وب هست . من php رو بهت توصیه می کنم بسیار قدرتمتده فراتر از اندیشت.

نه مسخره بود نه خنده دار ..از اینکه وقت گذاشتی ممنون دوست من ... نکته ی خوبی گفتین کسی که مدام بین چیزای مختلف سوییچ میکنه ممکنه خسته بشه ...و این حقیقت که واقعا اگه بخوام سی رو یاد بگیرم اینقدر وسیع هست که عملا وقتی برای پی اچ پی نمیمونه ولی آیا میتونم هم زمان باهم جلوشون ببرم ؟ من راه طولانی در پیش دارم ...و عجله هم ندارم ....شب دراز است و قلندر بیدار ......متشکرم

metal gear solid 4
جمعه 13 دی 1392, 01:06 صبح
ببینید یه سوال اساسی دارم ... که فکر میکنم تا حدی ذهن منو روشن میکنه ....در روند یادگیری و کاربرد ِ php ..آیا ممکنه به C / C++‎‎ محتاج باشم یا نه ؟ یه مثال میزنم ... من پارسال به توصیه کسی ..شروع کردم به جوملا خوندن ..بعد به اواسط کتاب رسیدم ...که نیاز بود اچ تی ام ال رو یاد بگیرم ..بعد رفتم یه کتاب اچ تی ام ال استاندارهای جدیدشو کامل با تفاسیرش خوندم ..بعد اون کتاب من رو ارجاع داد به Css و وقتی که رفتم سراغ css و کمی وقت صرفش کردم ....کاملا از جوملا فاصله گرفته بودم ..انگار یه جورایی زده شدم ..ولش کردم ...نمیدونم دلیل رفتارم چی بود ...ولی میدونم اگه نیازمندی شروع یه کاری رو خوب محاسبه کنم ...ممکنه ازش زده نشم ....

خیر. برای یادگیری PHP به هیچ وجه نیازی ندارید که C++ یاد بگیرید. البته syntax زبان PHP شباهت هایی به C و C++ داره اما نیازی نیست که یادش بگیرید. راجع به مثالی که زدید. مسلمه که برای کار با جوملا باید HTML رو یاد بگیرید و برای کار با HTML بهتره که CSS بلد باشید. شما برای برنامه نویس وب شدن باید PHP یاد بگیرید. برای طراح خوبی شدن باید HTML,CSS,JavaScript رو یاد بگیرید. برای ارتباط دادن برنامه ی خودتون با برنامه های دیگه ی وب یا غیر وب باید XML, JSON رو یاد بگیرید. برای کار با بانک اطلاعاتی هم باید یکی از SQL Languages رو یاد بگیرید. توصیه میکنم MySQL رو یاد بگیرید که از همه لحاظ بهترین به حساب میاد. در صورتی که برنامه ی شما بانک اطلاعاتی بالای 100 ها میلیون رکورد رو در بر داشت باید بانک های اطلاعاتی غیر رابطه ای رو یاد بگیرید. Memcached, Redis, MongoDB و ... و یه سری کارهای خیلی تخصصی دیگه که نیاز داره جاوااسکریپت سمت سرور کار کنید. میبینی که برای هیچ کدوم نیازی نیست C++ یاد بگیرید. خلاصه: PHP , HTML, CSS, MySQL, JavaScript نیازهای اساسی شما هستند.

maysam.m
جمعه 13 دی 1392, 01:26 صبح
سلام میثم جان ... مرسی به خاطر جوابت.... خوب کمی برام توضیح بده ..فرق برنامه نویسی روی ویندوز و لینوکس چی هست؟ خوب یادگیری و کاربرد پی اچ پی یا هر زبان دیگه ای توی محیط ویندوز و لینوکس چه فرقی با هم داره ؟.... خوب اول پست گفتم واسه وب یه زبان لازم دارم ... واسه طراحی و تاسیس وب...ولی بعد دوستان گفتن ممکنه توی پی اچ پی ...لازم باشه C ..C++ رو هم بدونی اینه که نسبتا مایلم اونارم یاد بگیرم ...که البته فکر کنم ...راه طولانی خواهد بود و منم تازه کار..به قول دوستمون صبر و حوصله زیاد میخواد.

سلام
ساده و خلاصه بهت میگم.
php یعنی آخرتش لینوکس! روی ویندوزم نصب میشه اما هیچ کس نمیاد برنامه های php رو با ویندوز اجرا کنه. بنابراین اگه بخوای در php حرفه ای بشی باید بری لینوکس هم یاد بگیری. چرا؟ چون تنظیمات سرور لینوکس رو برای پیکربندی خودت باید انجام بدی. بنابراین اگه میخوای خفن توی php حرفه ای بشی باید بری داخل دنیای لینوکس.
وقتی php یاد گرفتی دیگه نمی تونی برنامه واسه ویندوز مثل برنامه نقاشی، دیکشنری، مرورگر! و غیره بنویسی!

ASP.NET هم یعنی آخرتش ویندوز و مایکروسافت! هم می تونی برای وب برنامه بنویسی و هم برای ویندوز مثلا برنامه دیکشنری درست کنی! میتونی برنامه حسابداری بنویسی و .....

در مورد دیتابیس هم نگران نباش چه php چه asp هر دو کار با دیتابیس راحته!

و در آخر یه برنامه نویس تحت وب حتما باید HTML, CSS و جاوا اسکریپت رو هم یاد بگیره!

موفق باشی

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 01:36 صبح
سلام
ساده و خلاصه بهت میگم.
php یعنی آخرتش لینوکس! روی ویندوزم نصب میشه اما هیچ کس نمیاد برنامه های php رو با ویندوز اجرا کنه. ب.....

و در آخر یه برنامه نویس تحت وب حتما باید HTML, CSS و جاوا اسکریپت رو هم یاد بگیره!

موفق باشی

چرا کسی php رو روی ویندوز اجرا نمیکنه ؟ و اگه استفاده کنه چه اتفاقی میفته ؟ سرور لینوکس برای پی اچ پی چه مزیت هایی داره ؟ اصلا سرور لینوکس چه فرقی با سرور ویندوز داره ؟ ببخش نصف شبی سوالام تمومی نداره ...ولی ذهنم پر این جور سوالاست...مخلصم ...ممنون

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 01:40 صبح
خیر. برای یادگیری PHP به هیچ وجه نیازی ندارید که C++ یاد بگیرید. میبینی که برای هیچ کدوم نیازی نیست C++ یاد بگیرید. خلاصه: PHP , HTML, CSS, MySQL, JavaScript نیازهای اساسی شما هستند.
خیلی ممنون ....یه سوال دیگه م دارم ...... نظر شما راجع به نظر آقا میثم چی هست ؟ به نظرت لینوکس هم باید یاد بگیرم؟و چرا ؟

php یعنی آخرتش لینوکس! روی ویندوزم نصب میشه اما هیچ کس نمیاد برنامه های php رو با ویندوز اجرا کنه. بنابراین اگه بخوای در php حرفه ای بشی باید بری لینوکس هم یاد بگیری. چرا؟ چون تنظیمات سرور لینوکس رو برای پیکربندی خودت باید انجام بدی. بنابراین اگه میخوای خفن توی php حرفه ای بشی باید بری داخل دنیای لینوکس.
وقتی php یاد گرفتی دیگه نمی تونی برنامه واسه ویندوز مثل برنامه نقاشی، دیکشنری، مرورگر! و غیره بنویسی!

ASP.NET هم یعنی آخرتش ویندوز و مایکروسافت! هم می تونی برای وب برنامه بنویسی و هم برای ویندوز مثلا برنامه دیکشنری درست کنی! میتونی برنامه حسابداری بنویسی و .....

در مورد دیتابیس هم نگران نباش چه php چه asp هر دو کار با دیتابیس راحته!

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 دی 1392, 10:39 صبح
من متعجبم که شما چنین حرفی میزنید. شما بخواید یک اپلیکیشن موبایل از نرم افزارتون رو روی موبایل اندروید و Ios بدید هم میرید جاوا یاد میگیرید؟ با SDK ها سروکله میزنید؟ این حرف شما اساس و بنیان برنامه نویسی تیمی رو زیر سوال میبره.

در رابطه با این موضوع پیشنهاد میکنم تجربه زیادی کسب نمایید تا به حرف من برسید :) تا وقتی که فقط با PHP در دنیای وب کار میکنید بله نیازی به یادگیری C++‎ نیست ! و این محدودیت در هدف هست.

من بعد از عمری تجربه و بدختی میبینم C++‎ تنها زبانی هست که در تمامی پلتفرم ها پاسخگوی نیاز من در دنیای نرم افزار نویسی هستش.
اجازه بدین یه مثالی بزنم... در رابطه با اینکه PHP زبانی بسیار خوب در زمینه وب هست ولی در زمینه اسمارت فون IOS , Android به هیج وجه برنامه نویسی با Java و زبان های مشابهش خوش آیند نبوده و کفیتی و همچنین سرعت قابل مقایسه ای رو با C++‎ ندارند. حرف از SDK زدین ! خب درسته که جاوا زبانی هست برای برنامه نویسی Android ولی ببینید برنامه نویسی تمامی اینها که از Performance بسیار بالایی برخوردار هست از کجا اومده ؟ از Java ؟ از Json ؟ تمامی این زبان ها واسطی ساده در تولید برنامه هستند که توسط C++‎ نوشته و تولید میشوند حال منه برنامه نویس وقتی سرعت , دقت , کیفیت برام مهمه و وقتی C++‎ خود قادر به تولید برنامه برای Andorid و IOS و ... هست و ذاتش در Cross Platfroming خلاصه میشه چرا باید از جاوا و زبان های ضعیفی چون Jason استفاده کنم ؟!!؟!

حالا اگر عمق فاجعه در حدیه که با کمک این موارد هم حل شدنی نیست باید کار رو بسپارید به هم تیمی خودتون. من اصلاً با شما موافق نیستم :)

در رابطه با پروژه نویسی حرف زدین خب در رابطه با این من اینطور بیان میکنم ! من به هیچ عنوان نمیگم نرید سراغ زبان های دیگه ! شما میتونید در PHP و در تمامی زبان ها مهارت داشته باشید تنها در صورتی که پروژتون مهم باشه در این صورت هیچوقت حاظر به باز کردن سورس برنامتون و در اختیار گذاشتن سورس برای برنامه نویس های دیگه نخواهید بود.

در رابطه با لزوم داشتن دانش C++‎ به صورت عمیق اینطور خلاصه کنم : تا زمانی که هدف شما فقط پول در آوردن باشه حق با شماست و نظر شما قابل احترام ! بله میتونی اصلا سراغ زبان های Native نرید و همون زبان جاوا و PHP اینارو استفاده کنید که در حد تولید و به فروش رسوندن پروژه جواب گو هستند.

ولی اگر هدف بزرگی دارید و هدف شما تولید نرم افزار های چند سکویی با Performance بالا هست که در آینده بتونید به عنوان یک موتور قدرتمند و هوشی خارق العاده ادعا کنید باید C/C++‎ یاد بگیرید :)

اگر ادعای برنامه نویس بودن میکنید باید C/C++‎ رو بلد باشید :) برای مثال من در PHP یک باگ پیدا میکنم برای رفعش چکار میکنیم ؟ برنامه نویسان چکار میکنند ؟ مسلما مشکل رو رفع میکنند با چی ؟ با C++‎ ! پس اگر هدف شما برنامه نویس بودن هست باید C++‎ رو بدون شک یاد بگیرید و نه اگر هدفتون همانطور گه اشاره کردم پول در آوردن و فقط راضی کردن مشتری هست همون زبان های جدید رو یاد بگیرید کافی هست چون نیازی نداره درگیر منابع کلی و سورس اصلی بشید.

1.و در نهایت شما میتونید با PHP وب تولید کنید درست ! آیا میتونید برای Android و IOS و مشابه اون هم برنامه تولید کنید ؟
2.یا در Java آیا میتونید برنامه برای IOS تولید کنید ؟
3.در رابطه با C#‎ که کلا تعطیله بی خیالش...
4.در رابطه با VB.NET تعطیله بیخیالش...
5.در رابطه با C/C++‎ : شما میتوانید برای تمامی سیستم عامل ها مثل : Linux / Windows / Mac OS X / IOS / Android / Symbian / Blackberry دیگه چی بگم هر چیزی که فکر میکنید ! ATM و دستگاه های امنیتی ... تلوزیون ... آیفون در خونتون... موتور ماشینتون... رباتیک و صنعت و .... هر چیزی که فکر کنی حتی برگ های درختان :) شما همچین زبانی رو در مقابل 4 تا زبانی که به مک هم نمیتونن حتی یکی از قابلیت های C++‎ رو درست بجا بیارن مقایسه میکنید :) و در نهایت خود مرورگرهایی که اینهمه وب برای شما نشون میدن و حتی سیستم عامل ها همشون با قویترین زبان نوشته شده اند.

بهتون حق میدم که حرفام رو قبلو نکنید چون هدف شما احتمالا محدود فقط بر روی یک نوع شیوه برنامه نویسی است که در این صورت موارد 1 تا 4 به درد شما خواهند خورد.

من در نهایت گفتم زبان PHP همراه با زبان C/C++‎ بهترین گزینه برای موفقیت و نمایش قدرت شما در برنامه نویسی خواهد بود. که در تحت وب PHP بهترین زبانی هست که میتونید به راحتی با C++‎ ادغامش کنید.

یکم تحقیق کنید انشالله حرفم رو قبول خواهید کرد.

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 دی 1392, 11:01 صبح
آقای why.darkness (http://barnamenevis.org/member.php?219337-why.darkness)

هیچ وقت نمی تونی اینطوری با چند زبانه کردن خودتون و ریا بازی در هدفتون به جایی برسی . اگه php حرفه ای می خوای بشی دیگه فقط باید بری تو نخ php اگه c فقط باید بری تو نخ c

با دیگر گفته هات هم موافقم.

گفته های من رو خوندین اصلا شما ؟
من دارم میگم اگر میخوای برنامه نویس بشی ! نگفتم اگر میخوای PHP نویس بشی بیا برو C++ کار کن :)
اینهمه تایپ میکنیم یکم زحمت بکشید بخونید...

اگر استاد وب میخوای بشی باید PHP بلد باشی اگر استاد دسک میخوای بشی باید C++ یاد بگیری اگر میخوای اسمت برنامه نویس باشه و در شاخه مهندسی نرم افزار حرف بزنی باید هر جفتشم یاد بگیری دیگه من بیشتر از این حرف نمیزنم چون نمیتونم و وظیفمم نیست نظرات شمارو تغییر بدم.

هر کس خود داند چه کند ما که زور نمیگیم :چشمک:

metal gear solid 4
جمعه 13 دی 1392, 12:34 عصر
باز هم مخالفم. شما اهدافت رو داری با هم قاطی میکنی. وقتی داری پروژه ی تحت وبی مینویسی چه نیازی داری که ذهنت رو درگیر C++‎ کنی وقتی PHP پاسخگوی تمامی نیازهات هست. در صورتی هم که نیازی باشه که PHP پاسخگو نباشه به راحتی از کارهای Open Source دیگران استفاده میکنیم. نمونه ی بارزش استفاده از Node.Js . شما هرچقدر هم که در زبان C قدر باشید هرگز نمیتونید نمونه ی Node.js رو ایجاد کنید. هرگز امکانش نیست چون Node.js نتیجه ی یک کار تیمیه که با C++‎ نوشته شده که از لحاظ performance در سطح بسیار بالایی قرار داره. فرض کن من اصلاً نمیدونم C++‎ چیه اما به خوبی از Node.js توی برنامه های وب خودم استفاده میکنم و بهترین خروجی رو هم میگیرم.
ضمناً این حرف شما که یک برنامه نویس حتماً باید C++ رو بلد باشه از بیخ مشکل داره. اگر ادعای برنامه نویسی به این چیزاست شما باید ابتدا زبان ماشین و بعد از اون زبان اسمبلی رو سرلوحه ی اهداف قرار بدید.
شما توی یک جامعه زندگی میکنید. یک جامعه با همکاری پیش میره. هر کس وظیفه ای داره. هر کس علمی داره. با تفاسیر شما. شرکت های بزرگ دنیا که تشکیل شده از انواع و اقسام تخصص های مختلف هستند همگی کشک تشریف دارند.
باز هم پیشنهاد میکنم یکم اطلاعاتتون رو راجع به کار تیمی و گروهی بالا ببرید.
آمم راستی. وقتی شما باگی در یک زبان برنامه نویسی میبینید اصلاً وظیفه ی شما نیست که رفعش کنید. یعنی هدف گذاری شما از دراز مدت هم دراز مدت تره :D.
با این دیدگاه فقط عمر خودتون رو از این شاخه به اون شاخه پریدن هدر میدید.
بگذریم از این که جاوا رو قبول نداری و این یکی از بزرگترین اشتباهاتت هست :)
در هر حال این نظر شماست و قابل احترام. فکر کنم دیگه بحث رو کشش ندیم بهتر باشه.
آقای Starter. یادگیری لینوکس الزامی نیست اما بهتره که بلد باشی. در بالای 95 درصد موارد کانفیگ های لینوکس ارتباطی به شمای برنامه نویس نداره. اما خب میتونی زمان بگذاری و یاد بگیری.

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 13:35 عصر
اینهمه تایپ میکنیم یکم زحمت بکشید بخونید...

دوست من ....همه ی نوشته هاتون رو یک بار نه ..چند بار خوندم و استفاده کردم . سپاسگزارم.

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 13:48 عصر
آقای Starter. یادگیری لینوکس الزامی نیست اما بهتره که بلد باشی. در بالای 95 درصد موارد کانفیگ های لینوکس ارتباطی به شمای برنامه نویس نداره. اما خب میتونی زمان بگذاری و یاد بگیری.

فعلا پی اچ پی رو روی ویندوز نصب کردم ..اگه بخوام منتقلش کنم به لینوکس چکار کنم ؟کدوم نسخه لینوکس برای کار با php & Mysql رو به من پیشنهاد میدین ؟

Starter_programmer
جمعه 13 دی 1392, 13:58 عصر
این نوشته به وسیله Remoter پاک و از دید کاربران مخفی شده است.
دلیل
جوگیر شدن.....

دمت گرم خوشم اومد دلیل رو خوب اومدی ولی من مطلبت رو خوندم بد نبود ;)

metal gear solid 4
جمعه 13 دی 1392, 14:07 عصر
فعلا پی اچ پی رو روی ویندوز نصب کردم ..اگه بخوام منتقلش کنم به لینوکس چکار کنم ؟کدوم نسخه لینوکس برای کار با php & Mysql رو به من پیشنهاد میدین ؟
شما که خودت قرار نیست سرور بزنی؟
فکرت رو درگیر این مسائل نکن. نهایتش اینه میخای یک وبسایت بنویسی و روی یک هاستی آپلود کنی.
مسائل مربوط به سرور، هاست، لینوکس رو بزار به عهده ی مهندسینی که ازشون هاست تهیه میکنی.
هیچ نیازی هم نیست برای انتقال از ویندوز به لینوکس کار خاصی انجام بدی. CTRL + C و CTRL + V !!

با نصب کردن xampp یا wamp شما وب سرور رو روی ویندوزت شبیه سازی میکنی و همین کافیه.

نسخه ی PHP و MySQL بیشتر برات مهمه. از PHP 5.3 به بالا استفاده کن. سعی کن MySQL ت هم بروزترین باشه. MySQL در نسخه های 5.6 و 5.7 گل کاشته.

m-amin
جمعه 13 دی 1392, 23:24 عصر
من واقعا از Starter_programmer بابت ایجاد این پست و سایر دوستان که جواب دادن ممنونم من هم دقیقا همین سوال رو داشتم و تا حد زیادی به جوابام رسیدم فقط از دوستان خواهش دارم ترتیب یادگیری این زبان ها و برنامه ها رو بگن که بدونیم کدوم پیش نیاز اون یکی هست
ممنون از همه

ahmad156
شنبه 14 دی 1392, 21:14 عصر
سلام دوستان.
باز هم یه تایپیک دیگه در مورد اینکه ASP.NET یا PHP؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من به شخصه ASP.NET کار هستم ولی الان دارم نقل مکان میکنم طرف PHP، گرچه ASP.NET خیلی قوی هست باالاخص از موقعی که ASP.NET MVC اومده.
من نمیخوام مقایسه کنم در مورد سرعت،کارایی یا .... چون به نظرم تفاوت اصلی این دو در این نیست بلکه تفاوت این دو در OPEN SOURCE هست و تمام.
فکر نمیکنم کسی یا چیزی بتونه با این واژه توی دنیای کامپیوتر رقابت کنه.

saeidpsl
شنبه 14 دی 1392, 21:48 عصر
php چون http://richardgatehouse.com/images/gifs/elephpant_elroubio.gif سریعه :لبخند:

Veteran
یک شنبه 15 دی 1392, 09:31 صبح
وقتی هم...
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قه هه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهق ه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقه ::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه: :قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه::قهقهه:

Braver
یک شنبه 15 دی 1392, 10:44 صبح
با سلام
به هر حال همش بستگی به خود شخص داره
تا یه چیزیرو خودت تجربه نکنی نمیتونی پی به کم و کاستی ها و قدرتش ببری
حالا هی ما بگیم php

eshpilen
یک شنبه 15 دی 1392, 11:00 صبح
بهرحال هر موجودی که توی طبیعت هست حتما یه خاصیت و فایده ای داره دیگه.
من خودم یوقتا مثلا فکر میکردم بابا این فیلها به این گندگی و هیکل و اینقدر میخورن و ... و درختها رو خراب میکنن به چه دردی میخورن! نمیشد چیزای کوچکتر و بیشتر و قشنگ تر باشه بجاشون!!
ولی خب توی کار خدا که نمیشه دخالت کرد. حتما فیل هم باید باشه و یه خاصیت و حقی داره واسه خودش.

قضیهء PHP و بازمتن هم باوجود تمام ضعفها و اشتباهاتی که داشته باشن همینه.
در یک دنیای آزاد و طبیعی، همهء اینها وجود دارن و وجود همشون طبیعی و جزیی از یک فرایند و مجموعهء بزرگتر دانش و تلاش و تجربیات بشری و تنوع و تکثر ناشی از اونه. شاید بعضی از این مسائل بنوعی سایدافکت و/یا هزینه های این نظام طبیعی و پویا باشن، ولی بهرحال اجتناب ناپذیر هستند، و در کل این مجموعه با این سیستم هست که بقا و پیشرفت سالم و بهینه ای پیدا میکنه.

حالا منم یه چیزی میگم قصدم توهین و نابود کردن چیزی یا نادیده گرفتن ارزش و فایدش نیست و نمیگم که در کل مفید نیست و به دردی نمیخوره. من خودم مدتهاست تا الان با PHP دارم کار میکنم و از راحتی و سادگی و سرعت برنامه نویسی درش لذت میبرم. و ابزار خوب و مفیدیه برای من به شخصه. ولی خب یه اشتباهات و ضعفها و مشکلاتی هم داره که نمیشه و نباید نادیده گرفت و برای اصلاح و پیشرفت خودش هم که شده لازمه بیان بشن، هرچند با لحن خشن و بیرحمانه ای بنظر بیاد و هرچند تمسخرآمیز.
من خودم در زندگی حتی مورد تمسخرهایی که قرار گرفتم باعث نشد که ضعیف تر بشم و ناامید بشم و شکست بخورم. بلکه خیلی وقتا بیشتر خودم و ضعفهای خودم رو شناختم و انگیزه پیدا کردم و اصلاح کردم و تلاش بیشتری کردم تا موفق و قویتر و کاملتر شدم و پیشرفت کردم در کل.
این بیشتر به خود اون اشخاص بستگی داره که چطور با هرچیزی برخورد بکنن و ازش درس و سود و صلاح بگیرن یا نه.

واقعیت زندگی هم همین برخوردها و مبارزه ها و تلاشهاست که باعث میشه تعادلی بهینه برقرار بشه، و اونایی که باید بمونن بمونن و قویتر بشن، و اونایی که ظرفیت بهترشدن ندارن و باید برن برن و جا رو برای چیزهای بهتر یا جدید باز کنن، و جامعهء بشری در کل پیشرفت کنه و قویتر و باتجربه تر بشه.

PHP بهرحال بازمتن است و قابلیت های زیاد و مزایای بزرگی داره. و میتونه اصلاح پذیری و گرفتن فیدبک و انعطاف و تغییرات با حداکثر سرعت و حداقل محدودیت رو داشته باشه. اینکه ما همش بیایم ازش طرفداری بیجا بکنیم و ضعفها و اشتباهاتش رو نبینیم یا نگیم، فکر میکنم مسلما به سود PHP نیست در کل و در نهایت و در طولانی مدت!
و همین ابزار باوجود تمام این اشتباهات و ضعفها، میبینیم که بازم کلی استفاده میشه و کلی مفیده.
نباید خیلی ایدئال و مطلق فکر کرد.
در دنیای ما بدست آوردن ایدئال و مطلق خیلی وقتا ممکن نیست یا اونقدر دشوار و هزینه بره که صرف نمیکنه از همون اول و در مواقعی زیادی بهش گیر بدیم و تمام وقت و انرژی و تمرکز خودمون رو روش سرمایه گذاری کنیم. کارها رو باید به تدریج و با صبر و در موقع فرصت های مناسب انجام داد. شاید هیچوقت نشه به کمال مطلق رسید، ولی میشه روز به روز بهتر و کاملتر شد و حالش رو برد!

hamedarian2009
یک شنبه 15 دی 1392, 13:04 عصر
شاید بقیه هم...
:قهقهه: :قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه: دمت گرم شادمون کردی
به نظرم اوپن سورس بودن خودش قانع کننده ترین دلیلی هست که از php ما استفاده میکنیم و فعلا php تو دنیا با اختلاف فاحشی از دیگر رقباش در طراحی وبسایت ازش استفاده شده چیزی حدود 81 درصد
منبع : http://w3techs.com/

eshpilen
یک شنبه 15 دی 1392, 14:59 عصر
البته زیاد بودن استفاده کنندگان چیزی نیست که هر چیزی رو به این سادگی ثابت یا رد بکنه.
بطور مثال ویندوز میکروسافت از نظر آماری در دسکتاپ بیشتر بازار رو در اختیار داره.
درحالیکه سیستم عاملهای بازمتن و بسیار خوبی مثل GNU/Linux هم وجود دارن.
تازه یه زمانی که ویندوز خیلی درپیت تر و غیراصولی تر از حالا بود؛ ولی اون موقع هم همین آمار بالا رو داشت.
همینطور میتونیم داس رو با یونیکس مقایسه کنیم در زمان خودش. البته یونیکس بازمتن نبود.

زیاد بودن استفاده کنندگان یک زبان، سیستم عامل، یا هرچیز دیگری، لزوما اینکه از همه جهت برتری داره و همه جور افراد در همه سطحی رو راضی میکنه نمیرسونه.
حالا اینکه واقعا پس دلیلش چیه، خودش در هر مورد خاصی تحلیل و تحقیق و اطلاعات و بحث جدا و مفصلی رو میطلبه به گمانم.
بهرحال خواستم تذکر بدم که زیاد هم به آمار دل خوش نکنید و اون رو دلیل و سند هرچیزی ندونید. خیلی چیزها آمارش در جامعه بالاست (مثلا بی بند و باری جنسی!!)، اما لزوما چیز درست یا بهترین ممکن نیست.
اگر میخواید PHP هم پیشرفت حداکثری بکنه، و دنیای برنامه نویسی و خودتون همچنین، باید منصفانه و با نگرش علمی و منطقی به هر چیزی بپردازید.

این اشتباهات فاحشی که PHP در طراحی مرتکب میشه، میتونن به تدریج صدمات جبران ناپذیری وارد کنن. نه تنها به PHP بلکه به همه کس و همه چیز.

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 15 دی 1392, 15:09 عصر
یه نکته ای فراموش نشه : سرعت توسعه و رفع ایرادات PHP بسیار سریعتر و اصلا قابل قیاس با زبان هایی مثل ASPX نیست.
سایتشم که تازه خوشگلهه کرده دلچسبترم شده : http://php.net رو میگم :D

Starter_programmer
یک شنبه 15 دی 1392, 19:13 عصر
بچه ها از همگی ممنونم ...فارغ از این بحثا یه چنتا منبع خوبم بگین واسه آموزش پی اچ پی ... یکی از دوستان گفتن خود سایت رسمی php.net من رفتم اما قسمت آموزشی داره اصلا؟ چیزی مثل پی دی اف به زبان مرجع لازم دارم ..حقیقتش ترجیح میدم به زبان فارسی نباشه ..هرچند زبانم چندانم قوی نیست ولی باهاش کنار میام و میخونمش ... لطفا چنتا کتاب خوب به زبان انگلیسی لینک بدین یا معرفی کنید . حالا که قراره این رو یاد بگیرم و هر روز چیز جدیدی به دونسته هام اضافه کنم ..بهتره اصولی و به درستی یاد بگیرم ...نه اینکه یه سری آموزش مبتدی غیر اصولی و غیر حرفه ای به زبان فارسی یا عربی .......................سپاسگزارم

mbf5923
شنبه 12 بهمن 1392, 21:00 عصر
شما گفتین اصلا زبان برنامه نویسی کار نکردین پس اینکه سراغ چه زبانی برین مرحله اول کار شما نیست
مرحله اول فراگیری الگوریتم و اصول توالی کد هستش
شما باید یه مسئله رو که طرح میشه بتونید به دید ماشین نگاه کنید و مراحل پیاده سازی تا رسیدن به جواب رو پیاده سازی کنید.
پس در مرحله اول سراغ یادگیری الگوریتم برید که اصل و پایه تمام زبان های برنامه نویسی هستش.بعد از یادگیری میشه در مورد اینکه چه زبانی کار کنید بحث کرد.