PDA

View Full Version : سوال: نحوه جمع زدن

20mohammad
پنج شنبه 12 دی 1392, 17:00 عصر
با سلام با آموزشهای اساتید و بچه های تالار خیلی مشکلات تو اکسس حل میشه اما بعضی وقتها یه جاهایی آدم گیر میکنه که نمیشه حلش کرد:
تو فایل پیوستی میخوام ته فاکتورمtex 14 یه جمع کل فاکتور بنویسیم اما نمیشه خواهشمندم کمک کنید ممنون

114732

20mohammad
پنج شنبه 12 دی 1392, 18:38 عصر
اساتید و بچه های انجمن پلییز هلپ می. ...و همچنان منتظر پاسخ هستم :متفکر:

frisky_boy
پنج شنبه 12 دی 1392, 21:01 عصر
سلام فکر نمی کنین بهتره بیشتر توضیح بدین؟ من پروژه تونو دانلود کردم. باید چی رو دید؟

20mohammad
جمعه 13 دی 1392, 16:49 عصر
سلام فکر نمی کنین بهتره بیشتر توضیح بدین؟ من پروژه تونو دانلود کردم. باید چی رو دید؟

سلام فک کنم گفتم که
تو فرم invoice تو tex14 میخوام جمه کل اون فاکتور رو بهم بده. منظور جمع کل هزینه هاس که مثلا تو ردیف 1هست و یا ردیف دو و یا ردیف سه

frisky_boy
شنبه 14 دی 1392, 09:06 صبح
سلام...شما ابتدا نوشتین ته فاکتورم؛ الان تازه گفتین که تو فرم invoice هست...ولی تو پروژه تون من text14 رو تو فرم invoice2 دیدم، اگر منظورتون همونه میشه بگین این ساب فرم که گذاشتین دلیلش چیه؟ منظورم اینه که چه مزیتی داره استفاده از ساب فرم...؟ چون تا حالا باهاش کار نکردم.

من برای کار شما، مثلا ردیف های یک فاکتور رو در یک جدول جدا با آی دی اون فاکتور درج می کنم...

بعد نهایتا با دستور sql، مجموع فیلدهای Jamefactor رو با تابع sum میگیرم و در text14 نشون میدم.

20mohammad
شنبه 14 دی 1392, 09:32 صبح
مشکلم حل شد به قول معروف یه کلک رشتی زدم به این صورت که : یه تکس باکس تو دیتا شیت اضافه کردم با این فرمول که جمع کلیه ارقام جمع فاکتور رو در بیاره بعد اونو اینویس (مخفی ) کردم به ته فرم یه تکس باز کردم و اونو به تکس بالایی ربط دادم همین

frisky_boy
شنبه 14 دی 1392, 10:19 صبح
خوب خدا رو شکر...راهتون که به ذهن من اومده بود. ولی مسئله من اینجاست که شما چندردیفی شدن فاکتورها رو چطوری متوجه میشین و مدیریت می کنین با این ساب فرم؟ یعنی مثلا کلیدی هست که کلیک می کنین و این ساب فرم باز میشه و یه ردیف جدید اضافه می کنین؟ ممنون میشم توضیح بدین...

aimaz23
شنبه 14 دی 1392, 11:36 صبح
مشکلم حل شد به قول معروف یه کلک رشتی زدم به این صورت که : یه تکس باکس تو دیتا شیت اضافه کردم با این فرمول که جمع کلیه ارقام جمع فاکتور رو در بیاره بعد اونو اینویس (مخفی ) کردم به ته فرم یه تکس باز کردم و اونو به تکس بالایی ربط دادم همین
سلام میشه نمونه تون بذاریم ماهم استفاده کنیم