PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار براي دو رايانه

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 09:37 صبح
سلام دوستان

من مي خواهم يه نرم افزار حسابداري با پايگاه داده اس کيو ال اکسپرس 2008 بنويسم که روي دو تا سيستمي که به هم شبکه هستند اجرا بشه ولي نمي دونم بايد از کجا شروع کنم چون تا حالا تحت شبکه نرم افزار ننوشتم و هميشه نرم افزار رو روي يه سيستم اجرا کردم. لطفا راهنمايي کنيد.
يه سوال ديگه هم که دارم اين هست که آيا اي کيو ال اکسپرس 2008 روي ويندوز xp نصب ني شه يا نه؟

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 09:45 صبح
سلام خوبی داداش . اگر بخوای تا من واست یک نمونه درست کنم

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 09:47 صبح
البته این نمونه ای رو که من واست درست میکنم باید روی یکی از سیستم ها SQL Server Management Studio رو نصب کنی . چون نسخه ای که من واست درست میکنم Setup نداره ؟ مشکلی نیست

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 09:48 صبح
راستی شما میتونی این برنامه رو روی N رایانه نصب کنی و هیچ محدودیتی نداره . مهم این هست که یکی از سیستم ها رو بعنوان سرور قرار بدی

کامبیز اسدزاده
جمعه 13 دی 1392, 10:55 صبح
دقت کنید Connection string رو درست تعریف کنید تا مشکلی در شبکه و خارج از شبکه هم ن داشته باشید در غیر این صورت فقط بر روی سیستم Client ای که نصب هست اجرا خواهد شد.

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 11:46 صبح
سلام خوبی داداش . اگر بخوای تا من واست یک نمونه درست کنم

دوست خوبم
خيلي بهش نياز دارم اگه يکي برام درست کني و يکم در موردش توضيح بدي ممنون ميشم

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 12:39 عصر
سلام و درود بر شما . این هم تقدیم به شما دوست خوب من

دانلود پروژه : http://s5.picofile.com/file/8107087184/Network_Project.rar.html

1 ) چون واسه برنامه Setup درست نکردم باید فایل دیتابیس رو توی برنامه SQL Server Management Studio اتچ کنی .

2 ) یک فایل توی پوشه زیر بنام Settings واست درست کردم که وقتی بازش میکنی 3 تا خط توی فایل وجود داره . فقط باید خط اول رو اسمش رو عوض کنی و اسم کامپیوتر سرور و یا IP سرور رو قرار بدی ( همون سیستمی که دیتابیس رو توش Attach کردی )

\Network Project\Network Project\bin\Debug

اگر سوال دیگه هم داشتی بگو من درخدمتتم . یا علی

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 13:31 عصر
سلام
ممنون عزيزم از اينکه جواب منو داديد دوتا سوال داشتم:
1- آيا با اس کيو ال اکسپرس هم مي تونم کار شبکه رو انجام بدم؟
2- آيا اس کيو ال منيجمن 2008 در ويندوز xp قابل نصب هست ؟

sagggad
جمعه 13 دی 1392, 13:52 عصر
بله در ویندوز Xp قابل نصب هست...اما با Visual Studio 2008 مشکل داره..

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 14:05 عصر
سلام و درود بر شما . این هم تقدیم به شما دوست خوب من

دانلود پروژه : http://s5.picofile.com/file/8107087184/Network_Project.rar.html

1 ) چون واسه برنامه Setup درست نکردم باید فایل دیتابیس رو توی برنامه SQL Server Management Studio اتچ کنی .

2 ) یک فایل توی پوشه زیر بنام Settings واست درست کردم که وقتی بازش میکنی 3 تا خط توی فایل وجود داره . فقط باید خط اول رو اسمش رو عوض کنی و اسم کامپیوتر سرور و یا IP سرور رو قرار بدی ( همون سیستمی که دیتابیس رو توش Attach کردی )

\Network Project\Network Project\bin\Debug

اگر سوال دیگه هم داشتی بگو من درخدمتتم . یا علی

دوست خوبم پروژه رو دانلود کردم ولي چيزي ازش نفهميدم.
اگه ممکن هست بهم توضيح بده
در ضمن ارور زير رو هم ميده.

114783

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 14:26 عصر
سلام دوست من

جواب سوال اول : از SQL EXPRESS هم بعنوان تحت شبکه نمودن نرم افزار نمیشه استفاده کرد .

جواب سوال دوم : بله چرا که نه . من الان خودم از SQL Server Management Studio2005 دارم استفاده میکنم و برنامه ای رو که نوشتم با VB.NET2008 هست و هیچ گونه مشکلی در اجرای برنامه نداره . و برنامه رو روی ویندوز XP هم میتونی اجرا کنی

سوال : شما چه پروژه ای رو دای درست میکنی ؟ اگر میخوای تا من کار شبکه کردنش رو واست انجام بدم .

ببین خیلی راحت هست و هیچ کار خاصی نداره . یکم به کدها که دقت کنی راحت متوجه میشی .

توی Settings پروژه برو و تنظیمات شبکه رو از اونجا نگاه کن

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 14:28 عصر
خوب این پیغامی رو که میده مربوط به این هست که ارتباط با دیتابیس برقرار نیست .

شما دیتابیس رو توی Sql اتچ کردی ؟

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 14:36 عصر
دوست خوبم من ديتابيس رو اتچ کردم ولي فعلا اس کيو ال اکسپرس نصب دارم شايد براي اين ياشه.

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 14:46 عصر
طريقه نرم افزار نوشتنتون خيلي جالبه.
من با يه روش ديگه مي نوشتم ولي حالا که نگاه ميکنم به سورس شما الگوريتم نوشتن شما خيلي خوبه.
مي شه بيشتر از شما سوال کنم اگه مزاحم نيستم و وقتتون رو نمي گيرم؟

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 14:57 عصر
نه خواهش میکنم . این چه حرفیه من هرکاری از دستم بر بیاد واستون انجام میدم . من تقریبا 8 سالی هست که دارم برنامه نویسی انجام میدم البته با دیتابیس Sql همش کار میکنم . استاد بنده هم توی سایر پایگاه داده ها آقا سجاد هست .

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 15:10 عصر
آيا براي شبکه کردن نيازي به انجام تنظيمات در اس کيو ال هست يا نه؟
به ديتابيس چطور پسورد بديم يعني در اس کيو ال چطور روي ديتابيس پسورد بگذاريم؟

hosein320
جمعه 13 دی 1392, 17:06 عصر
... (http://barnamenevis.org/showthread.php?387718-فیلم-آموزشی-تحت-شبکه-کردن-برنامه-های-نوشته-تحت-بانک-SQL-SERVER)

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 17:48 عصر
هیچگونه تنظیمی در SQL نیاز نیست شما انجام بدی .
اینکه میخواهین به دیتابیس پسورد بدین رو متوجه نمیشم .
اما بد نیست سری به این تاپیک بزنید :

http://barnamenevis.org/showthread.php?290367-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%B1-Sql-server-2000

اگر میشه لطفاً بگید چکاری میخواین انجام بدین . یا اگر تمایل داری بخشی از پروژه رو بدین خودم واستون انجام بدم

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 19:37 عصر
سلام
سورس و ديتابيس رو گذاشتم لطفا کار شبکه اش را انجام بده و اشکالاتم رو هم بگو . ممنونم

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 20:46 عصر
شما دیتابیس رو با کدوم ورژن ساختین ؟

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 21:32 عصر
اس کيو ال اکسپرس 2008

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 21:52 عصر
اکی . راستی خدائی این چه طرز برنامه نویسی هست . خیلی شلوغ و سنگین برنامه رو نوشتی . بعدش چرا اینقدر از Components استفاده کردی ؟

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 22:56 عصر
دوست خوبم
ميشه راهنمائيم کنيد و اشکالاتم رو بگوئيد ممنونم.

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 23:11 عصر
شما فقط یک زحمتی بکشین و یک کاری رو انجام بدین چون من sql2005 دارم و دیتابیس شما روی سیستم من اجرا نمیشه از Table هاتون که توی محیط SQL Server Management Studio هستند واسم بصورت کامل عکس بگیرید که خودم مجدداً دوباره دیتابیس رو درست کنم . و یا اگر می خواهید یک توضیح کامل در رابطه با برنامه به من بدین که من از اول برنامه رو درست کنم .

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 23:12 عصر
اين برنامه رو تازه شروع کردم خيلي از قسمت هاش رو دارم به صورت تستي مي نويسم چون تا کار شبکه رو ياد نگيرنم نمي تونم بنويسمش.
مي شه کمک کني و طريقه نوشتن خودت رو بهم بگي اين طوري برنامه هاي قبلي ام رو هم اصلاح مي کنم.
از کمکت متشکرم.

mobinsaffarpour
جمعه 13 دی 1392, 23:13 عصر
راستی نرم افزار شما گزارش نداره واسه چاپ ؟

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 23:26 عصر
عکس ها :

114810

114811

114812

114813

114814
http://s5.picofile.com/file/8107187418/6.png

niknam_mh
جمعه 13 دی 1392, 23:31 عصر
راستی نرم افزار شما گزارش نداره واسه چاپ ؟

من قبلا با کريستال گزارش مي نوشتم ولي حالا با استيمول مي نويسم اين برنامه رو تازه شروع کردم هنوز تا گزارش خيلي راه داره

a_mohammadi_m
شنبه 14 دی 1392, 09:13 صبح
بله در ویندوز Xp قابل نصب هست...اما با Visual Studio 2008 مشکل داره..

سلام
مشکلش چیه ؟ لطفا توضیح بدید

sagggad
شنبه 14 دی 1392, 09:21 صبح
از ورژن ارور میگرفت من 2012 رو نصب کردم درست شد...

sinus71
شنبه 14 دی 1392, 10:37 صبح
به نظرم با اوراکل بشه بهتر و راحت تر نوشت ........ در کل اوراکل قوی تره ....... نخواستی با اسکیو ال 2012 بنویس که بشه تحلیلش کرد
سینوس سافت 30nus.vcp.ir

alikor
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 12:01 عصر
سلام آقا سجاد خسته نباشي راستش منم با اينكه پرو‍ژه آقاي mobinsaffarpour (http://barnamenevis.org/member.php?204355-mobinsaffarpour) رو دانلود كردم در مورد تحت شبكه كردن نرم افزار ، با Visual Studio 2008 مشکل داره.. يه خطا مي ده با اين عنوان كه :
the Tools version "4.0" is Unregnized ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد شرمنده منتظر جواب هستم

محمد آشتیانی
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 17:27 عصر
سلام به همه دوستان

در حقیقت امکان دسترسی به داده ها روی شبکه ، امکانی هست که توسط Sql Server فراهم میشه و نیازی به هیچ کد نویسی اضافه ای توسط برنامه نویس نیست ، شما فقط کافیه در زمان اتصال به SqlServer، رشته اتصال رو درست تعریف کنید.
رشته اتصال 4 تا بخش اصلی داره که باید مشخص کنید

1- اسم سرور
2- اسم دیتابیس
3- لاگین اسکیوال سرور
4- پسورد لاگین

خب، اگه این چهار آیتم درست تو رشته اتصال تعریف بشن هیچ مشکلی نخواهید داشت (نمونه برنامه آقای صفارپور هم بسیار ساده این قضیه رو توضیح داده و بدون مشکل اجرا میشه - با تشکر از ایشون)

برای آشنایی بیشتر شما و البته عذر خواهی از اساتید
کلا وقتی شما SqlServer رو روی سیستم نصب میکنین ، اون موتور دیتابیس با یه نام روی سیستم نصب میشه که بهش میگن Instance ، این یعنی اینکه شما میتونین در آن واحد چند بار و با نام های متفاوت SqlServer Database Engine رو روی یه سیستم نصب کنید و البته هرکدوم بصورت کاملا مجزا از همدیگه بعنوان یه دیتابیس سرور کار کنن
خب پس بدونید که اگر شما SqlServerرو با یه InstanceName خاص نصب میکنید ، موقع اتصال بهش هم دقیقا باید اسم اونو تو رشته اتصال بیارید. ضمنا روی یه سیستم شما فقط یه بار میتونید SqlServerرو با نام پیش فرض نصب کنید که بهش میگن Default Instance ، نام پیش فرض یعنی شما اگر بخواهید به اون دیتابیس انجین وصل بشید ، کافیه آدرس آی پی سیستمی که اسکیوال سرور روش نصب شده رو توی رشته اتصالتون بیارید (و یا اسم کامپیوتری که اسکیوال سرور روش نصب شده) در غیر اینصورت و اگر اسم خاصی موقع نصب مشخص کردید باید اسم رو بصورت کامل تو رشته اتصال بنویسید

مثلا فرض کنید من روی سیستم خودم یه Instance از اسکیوال سرور با اسم Mohammad نصب کردم ، با فرض اینکه IP سیستم من 192.168.1.5باشه ، توی Connection Stringباید اسم رو اینطوری بنویسم تا بشه بهش وصل شد

192.168.1.5\Mohammad

از این بحث که بگذریم ، اسکیوال سرور دو مدل اعتبار سنجی برای اتصال بهش داره

1- SqlServer Autentication
2- Windows Autentication

روش دوم بااستفاده از اکانت شخصی که تو ویندوز لاگین کرده به دیتابیس انجین وصل میشه و موقعی که قراره از یه سیستم دیگه کانکت بشی خیلی کاربردی نداره ، روش امن تر و البته اصولی تر استفاده از روش اوله که شما باید تو ConnectionString ، لاگین و پسورد مربوطه رو وارد کنید.

یه نمونه Connection String هم میزارم که با رعایت موارد بالا کار میکنه

Data Source=192.168.1.5\Mohammad;Initial Catalog=YourDB;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=1

تو مثال بالا ، با توضیحاتی که دادم جلوی DataSource میشه اسم سرور شما
Initial Catalogمیشه اسم دیتابیس برنامه شما
User ID - Password هم میشه مشخصات لاگین اسکیوال سرور شما که باید مشخص بشه.

در آخر برای کاربرد تو شبکه از نسخه های کامپکت و اکسپرس اسکیوال سرور استفاده نکنید.

موفق باشید. / محمد آشتیانی