PDA

View Full Version : حذف آیتم خالی از لیست باکس

dele_ghamgin_2008
جمعه 13 دی 1392, 10:18 صبح
سلام . من یک لیست باکس دارم که توش مقادیری وجود دارد و در بین آن از مقادیر خالی استفاده شده است . به عنوان مثال :
احمد
علی

جواد
حسن

مشاهده می کنید که بین علی و جواد یک آیتم خالی وجود دارد. می خواهم وقتی روی باتن کلیک کردم این آیتم خالی حذف گردد و به شکل زیر شود :
احمد
علی
جواد
حسن

لطفاً کمکم کنید.

hmbarnamenevis
جمعه 13 دی 1392, 10:29 صبح
این یک روش غیر منطقی هست که با کلیک روی یک دکمه آیتم های خالی حذف شوند. لطفا شما تشریح کنید که در برنامه خود چکار کردید و چه کدی نوشتید تا این فضاهای خالی ایجاد شده است. تا در همون جا جلوی این کار را بگیریم;
ولی باز اگر می خواهید کدی بنویسید که فضاهای خالی حذف شوند این کد را درج کن:
for (int i = 0; i < comboBox3.Items.Count-1; i++)
{
if (comboBox3.Items[i].ToString() == "")
comboBox3.Items.RemoveAt(i);
}

headshoter
جمعه 13 دی 1392, 12:57 عصر
بهتره اون موقعی که دارین ایتم هارو ادد میکنید به لیست باکس ، چک کنید ، اگه مقدار خالی نبود ادد بشه ...

dele_ghamgin_2008
جمعه 13 دی 1392, 19:42 عصر
این یک روش غیر منطقی هست که با کلیک روی یک دکمه آیتم های خالی حذف شوند. لطفا شما تشریح کنید که در برنامه خود چکار کردید و چه کدی نوشتید تا این فضاهای خالی ایجاد شده است. تا در همون جا جلوی این کار را بگیریم;
ولی باز اگر می خواهید کدی بنویسید که فضاهای خالی حذف شوند این کد را درج کن:
for (int i = 0; i < comboBox3.Items.Count-1; i++)
{
if (comboBox3.Items[i].ToString() == "")
comboBox3.Items.RemoveAt(i);
}

حق با شما بود . در یک جا یک سوتی داده بودم که مقدار خالی را ادد می کرد . اون قسمت رو حل کردم . دیگه نیازی به کد ندارم. متشکرم

dele_ghamgin_2008
جمعه 13 دی 1392, 19:42 عصر
بهتره اون موقعی که دارین ایتم هارو ادد میکنید به لیست باکس ، چک کنید ، اگه مقدار خالی نبود ادد بشه ...

نمیشه . چون خالی ادد نمی کنه . مقدار رو ادد میکنه . بعد یک سری تغییرات روش اعمال میشه که سبب خالی شدن میشه .