PDA

View Full Version : حرفه ای: بهترین روش استفاده از ajax در asp.net

fri jun
شنبه 14 دی 1392, 00:13 صبح
با سلام و شب بخیر

اساتید محترم لطف میکنید راهنمایی کنید که بهترین روش استفاده از ajax در asp.net چیه؟

ایا استفاده زیاد از updatepanel سایت رو دچار مشکل میکنه؟

ممنون

fri jun
شنبه 14 دی 1392, 11:34 صبح
کسی نیست یه راهنمایی کنه؟

fri jun
شنبه 14 دی 1392, 20:46 عصر
دوستان یعنی کسی افتخار نمیده تجربشو در اختیار من بزاره؟؟؟؟؟!!!!!!

rational unified process
یک شنبه 15 دی 1392, 00:57 صبح
فکر نکنم .خب یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی و اون استفاده از کنترلهای اجاکسی هست مثل toolkit یا dev یا telerik و ... که تقریبا همه چیزایی که تو لازم داری رو پوشش میده

aminaltavista
یک شنبه 15 دی 1392, 10:26 صبح
والا من کنترل های خود asp مثل script manager و updatepanel و updateProgress رو بیش ازهمه ترجیح میدم و قبولشون دارم. البته jqueryAjax هم هست که همه کاری برات انجام میده اما من به شخصه موارد اول رو به شما توصیه میکنم. چون که همه کار رو انجام میده. ضمنا دستورات و توابعی مثل ScriptManager.RegisterStartUpScript هست که بعد از انجام فرآیند تو محیط UpdatePanel یه کاری انجام میده(نمایش پیفام). پیشنهاد من به شما خود ASP البته ورژن 2012 به بعد چون انعطاف بالایی داره. :تشویق:

fri jun
یک شنبه 15 دی 1392, 11:13 صبح
مرسی از راهنماییت دوست عزیز

mahdidabaghi
یک شنبه 15 دی 1392, 11:51 صبح
سلام پیشنهاد بنده هم استفاده از جیکوئری-ایجکسه البته اگه حوصله کنی و همون اول جا نزنی ... هم سبک هم حرفه ای ...
Good luck

fri jun
یک شنبه 15 دی 1392, 13:52 عصر
منبع فارسی خوبی هم برای جیکوئری-ایجکس میتونید به هم معرفی کنید؟

با سپاس

rational unified process
یک شنبه 15 دی 1392, 16:53 عصر
برو تو سایت jquery .com خودش document هاشو گذاشته. والبته خب طبعا انگلیسیه.میتونی دنبال منبع فاسی باشه ولی توصیه من به شما اینه که زیاد سعی نکن توی دنیای کامپیوتر دنبال منبع فارسی بگردی.همیشه سعی کن انگلیسی یاد داشته باشی و به علم روز اشراف پیدا کنی.

ScriptManager.RegisterStartUpScript
_ رفیق میشه یه توضیحی بدی راجبش در قالب یه مثال؟
_ فرض کنید با این میخواید یه alert انجام بدین.خب این کارو سمت کلاینت هم میتونین انجام بدین.پس چه فرقی هست بین اینکه این alert رو با registerStatrupScript سمت سرور انجام بدین یا همینطوری سمت کلاینت؟

_ ایا این جایگزینی برای UpdateProgress است؟

aminaltavista
یک شنبه 15 دی 1392, 22:24 عصر
_ رفیق میشه یه توضیحی بدی راجبش در قالب یه مثال؟
_ فرض کنید با این میخواید یه alert انجام بدین.خب این کارو سمت کلاینت هم میتونین انجام بدین.پس چه فرقی هست بین اینکه این alert رو با registerStatrupScript سمت سرور انجام بدین یا همینطوری سمت کلاینت؟

_ ایا این جایگزینی برای UpdateProgress است؟

سوال خوبی کردی

حرفتون کاملا درسته اما برا حالتی که اون کنترل که روش کلیک میکنید(باتن)درون کنترل Ajax نباشه(updatePanel) .به عبارتی چنانچه خواستید بعد از دستوراتتون یه اکشن رخ بده میایید از این دستور استفاده میکنید اما دوشرط لازم داره:
1- حتما کنترلتون تو بلاک ایجکس یا همون updatepanel باشه.
2- از کنترل های خود دات نت جهت عمل ایجکس استفاده کرده باشید
لازمه بدونید دستورات داخل بلاک updatePanel (آلرت)بدون استفاده از دستور registerStatrupScript اجرا نمیشن.
فک کنم بتونی بعد از اجرای دستورات یک متن مبنی بر انجام پروسس نشون بدی و تو متد success یا complete متن رو پاک کنی.