PDA

View Full Version : غیر فعال شدن Advanced SQL Generation Options

rational unified process
شنبه 14 دی 1392, 05:03 صبح
سلام
من یه گرید ویو دارم و میخوام برای هر رکورد اون گزینه حذفش فعال باشه.از طریق ویزارد به بانکم وصل شدم ولی توی پنجره Advanced SQL Generation Options ، گزینه Generate INSERT UPDATE AND DELET اون غیر فعاله و نمیتونم تیک بزنمش.حالا باید چکار کرد؟ چرا این وضعیت پیش اومده؟

rational unified process
شنبه 14 دی 1392, 20:32 عصر
کسی جوابی نداره.کارم گیره.توی یه فروم خارجی گفته بود که باید تیبلم حتما PK داشت باشه تا اون فعال شه. ولی مشکل اینجاست که من نمیخوام توی جدولم کلید اصلی داشته باشم.
1.ایا حتما باید P.K به جدولت اختصاص بدی تا اون فعال شه و ایا راه دیگه ای برای فعال کردنش نیست؟

2.ایا اگه فعال نشد،نمیشه دستی(بدون ویزارد) این قابلیت رو به sql data source اضافه کرد؟ اگه میشه چه طوری؟

3.شاید شما بگویید مشکل چیست که کلید اصلی برای جدولت نمیذاری؟ خب شما اگه بگید امکانش هست میذارم. ولی به نظر من امکانش نیست چون من جدولی دارم با 7 فیلد به این ترتیب 1.ای دی محصول 2.ای دی دسته بندی محصول 3.نام محصول 4.قیمت 5.عکس 6.توضیحات 7.موجودی.
این جدول یه فروشگاه هست.هیچکدام از 7 فیلد بالا امکان این را ندارد که کلید اصلی باشد؟ حتی ای پی شخص هم نمیتواند یونیک باشد چون فرض کنید در سبد خرید شخصی دو محصول است که از یک ای پی میباشد.

توی این لینک هم یه توضیحی داده درباره Script Table as که نمیدونم چیه. این چیه؟
http://barnamenevis.org/showthread.php?331114-Advanced-SQL-Generation-Options
4.یه توضیحی هم بیزحمت درباره این اسکریپت تیبل از بدین؟

Alfred188
یک شنبه 15 دی 1392, 09:44 صبح
سلام، ظاهرا که بدون pk نمیشه.
حالا یه سوال id محصول رو دستی وارد می کنید؟
اگه آره: شما بیاید و یه فیلد id در نظر بگیرید که به صورت اتوماتیک تکمیل بشه و اون رو pk تعیین کنید. یعنی یه چی شبیه این : [Id] [int] IDENTITY(1,1) NOT NULL,