PDA

View Full Version : فرم های گرافیکی

realstudent
سه شنبه 29 فروردین 1385, 20:38 عصر
سلام.اگه دوستان لطف کنن بگن با وی بی دات نت میشه فرمهای قشنگی ساخت؟ یعنی میشه غیر از همین شکل ساده ی خودش شکلای جالبی ساخت ممنون میشم.

zarrin_306
سه شنبه 29 فروردین 1385, 21:53 عصر
بله یکی از ویژگی های vb.net2003 اینه که میتونه شکلهای مثلث چند ضلعی و نامنظمو .. بسازد

ابتدا form borderstyle فرم را none ست کن بعد تصویر مورد نظر را به خاصیت backgroundimage فرم بده در آخر خاصیت transparencykey فرم را به رنگ زمینه تصویر ست کن
ولی دیگه نمیتوانی فرم را جابجا کنی وبا به فکر جابجا کردن اون از طریق موس با دراگ ویا شیوه های دیگری باشی

mamadgmail
سه شنبه 29 فروردین 1385, 22:54 عصر
در تکمیل صحبت های دوستون باید بگم که این امکان وجود داره که شما فرم را با موس جابجا کنید که البته باید براش کد بنویسید توی همین فروم هم کدش هست اگر پیدا نکردید بگید براتون می ذارم البته من با #C رو دارم که تبدلیش حتما براتون آسون خواهد بود. و در مورد امکانات دیگه هم از جمله face داشتن هم به همین شکل مثلا شما می تونید opacity فرم رو در یک timer تغییر بدید تا فرم در ابتدا که باز می شه از وضیعت کم رنگ به حالات کامل برسه و از این جور کارها

خوش باشید.

realstudent
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 21:15 عصر
با تشکر از دوستان یک سوال دیگه هم دارم.چطوری میتونم دکمه ها را تنظیم کنم که موقع اجرا مثلا از بابلا به پایین قرار بگیره یعنی صفحه که باز میشه دکمه ها با هم همزمان دیده نشن و به تدریج از بالا به پایین قرار بگیرن.اگه منظورمو درست رسوندم و امکان انجامش هست ممنون میشم کمکم کنین.

mamadgmail
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 21:35 عصر
دوست عزیز بهتر بود برای سوال دومت یک تایپیک دیگه باز کنی(قوانین سایت رو حتما بخون)
برای این کار فکر می کنم کامپوننت های هست توی این تایپیک بگرد شاید باشه http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=40194
مطمئن نیستم اما شاید کامپوننت های جانوس هم این امکان رو داشته باشه. اما
راحش اینه که شما visiable همه button ها رو false کنی و بعد در یک تایمر که مثلا هر 10 میلی ثانیه تیک می خوره اون ها رو یکی یکی show کنی (البته حتما راهای بهتری هست که می تونی یک تایپیک دیگه باز کنی و دوستان کمکت می کنن)

خوش باشید.

vbapr2005
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 23:25 عصر
با تشکر از دوستان یک سوال دیگه هم دارم.چطوری میتونم دکمه ها را تنظیم کنم که موقع اجرا مثلا از بابلا به پایین قرار بگیره یعنی صفحه که باز میشه دکمه ها با هم همزمان دیده نشن و به تدریج از بالا به پایین قرار بگیرن.اگه منظورمو درست رسوندم و امکان انجامش هست ممنون میشم کمکم کنین.
البته همونطوری که محمد هم گفت که باید این سوالت رو تو یه تاپیک دیگه مطرح می کردی اما...

چیزی که من فهمیدم این بود که شما تو یه فرم دکمه هایی داری که از بالا به پایین قرار گرفتن. حالا میخوای موقع نشون داده شدن فرم اونا به ترتیب بیان. درسته؟ مثلا از بالا به پایین
اگه همینی باشه که من فهمیدم و اسم دکمه هات هم معلوم باشه که کاری نداره. (فرمت رو اینجا بذرا من کدش رو برات بنویسم)
اما اگه منظورت چیز دیگه ایه بگو تا ببینم میتونم راهنماییت کنم یا نه.

realstudent
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 07:50 صبح
سلام.من قوانینو خوندم ولی فکر کردم مربوط به همین قسمت میشه.بازم ممنونم.با تایمر رو میدونم میخواستم ببینم راه بهتری هست چون اگه تعداد دکمه ها زیاد باشه راه جالبی نیست.دوست عزیز منظور منم همینه اگه لطف کنین برا یک فرم دلخواه کدشو بنویسین ممنون میشم.