PDA

View Full Version : سوال: سایت freepapers.ir چگونه کار میکند؟

soheil_sabz
یک شنبه 15 دی 1392, 07:59 صبح
در رابطه با سایت

آمار سایت را در لینک زیر می توایند مشاهده نمایید.
http://builtwith.com/freepapers.ir
پرسش من در رابطه با روش اتصال به دیتابیس سایت هایی مانند IEEE توسط سرور سایت و بدست آوردن لینک دانلود مقالات می باشد. زیرا که این ژورنال ها سعی در مخفی سازی لینک دانلود ها و جلوگیری از دانلود خودکار مقالات از سایت خودمی باشند. و این کار به طاحتی با توابعی مانند CURL قابل انجام نمی باشد.

metal gear solid 4
یک شنبه 15 دی 1392, 13:35 عصر
مطمئنید که از وب سرویس یا API استفاده نمیکنه این سایت که میگید ؟

Unique
یک شنبه 15 دی 1392, 22:43 عصر
همیشه راه هایی برای دوز زدن هست ولی کلا این کار ها دزدیه و خجالت آور ،‌ متاسفم در کشوری که نام اسلامی بر خود دارد زندگی میکنم در حالی که اکثر مردم آن کوچکترین نشانی از انسانیت و اخلاق ندارند.

امیدوارم جامعه برنامه نویسان با وجود مشکلات مالی و دردسر های فراوان جامعه ما تن به پذیرش انجام چنین پروژه هایی ندهند.

metal gear solid 4
یک شنبه 15 دی 1392, 23:13 عصر
این کار هرگز با ربات سازی ها امکان پذیر نیست. داستان رو جنایی نکنید. تا زمانی که لینک ها به اختیار خود وبسایت مرجع قرار نگرفته باشه امکان گرفتن لینک ها توسط اسکریپت وجود نداره. احتمالاً این دو سایت با یکدیگر همکاری میکنند. و یا هر احتمال دیگه ای به جز اسکریپتی که بخواد فایل ها رو بدزده!!!

Unique
دوشنبه 16 دی 1392, 01:07 صبح
یا هر احتمال دیگه ای به جز اسکریپتی که بخواد فایل ها رو بدزده!!!

تا جایی که من میدونم این مقالات پولی هستند و شاید هم در اختیار افرادی با حساب های کاربری خاص قرار میگیره ! موضوع این نیست که حالا با ربات سازی میشه یا نمیشه ! که البته میشه و توی این سناریو ها طرف یک account معتبر از سایت داره که باهاش login میکنه و مثل یک browser عادی مقاله را میگیره و برای طرفش میفرسته ، مثل سایت هایی که 4shared و rapidshare و uploaded و netload و بقیه را دور میزنند!

موضوع جنایی نیست ! موضوع اینه که قطعا کسی حق نداره leech کنه ! منظور اینکه بیاد یک account بگیره با یک هزینه کم و بعدش اطلاعات و منابع بدست اومده از حساب معتبر خودش را به بقیه بفروشه ! این عینا دزدیه !

SilverLearn
دوشنبه 16 دی 1392, 02:36 صبح
تا جایی که من میدونم این مقالات پولی هستند و شاید هم در اختیار افرادی با حساب های کاربری خاص قرار میگیره ! موضوع این نیست که حالا با ربات سازی میشه یا نمیشه ! که البته میشه و توی این سناریو ها طرف یک account معتبر از سایت داره که باهاش login میکنه و مثل یک browser عادی مقاله را میگیره و برای طرفش میفرسته ، مثل سایت هایی که 4shared و rapidshare و uploaded و netload و بقیه را دور میزنند!

موضوع جنایی نیست ! موضوع اینه که قطعا کسی حق نداره leech کنه ! منظور اینکه بیاد یک account بگیره با یک هزینه کم و بعدش اطلاعات و منابع بدست اومده از حساب معتبر خودش را به بقیه بفروشه ! این عینا دزدیه !

دقیقا موافقم ....

مهرداد سیف زاده
دوشنبه 16 دی 1392, 07:42 صبح
البته این که میگید گرفتن مقاله از این سایت بدون پرداخت پول دزدی هست رو قبول ندارم
سایت‌های مثل ieee و اشپرینگر با دانشگاه‌ها قرار داد دارند و هر کسی با ip دانشگاه به این سایت‌ها بره میتونه مقاله رو رایگان دانلود کنه. سایت sci-hub.org چنین سناریویی داشت که هر بار شما رو به یکی از دانشگاه‌های طرف قرار داد متصل میکرد و شما رایگان اون مقاله رو دریافت میکردید. البته sci-hub بعد از این که آرشیو مقالات کامل شد دیگه تغییر مسیر داد و الان تمام مقالات منتثل شده در آدرس libgen.org قابل دانلود هست حتی دیتابیس اصلی سایت(چندین گیگابایت) رو برای دانلود گذاشتن.
از طرف دیگه در انجمنهای دانشجویی معمولا تالاری هست برای تقاضای مقاله تا کسانی که در دانشگاهایی مثل شریف هستن این مقالات رو دانلود کنن و برای کسی که نیاز داره برای دانلود قرار بدن(مثل انجمن مانشت) (http://manesht.ir/forum/thread-5164-post-235204.html)

حالا سایت freepapers.ir هم چنین سنارویی داره یعنی پول این دانلود مقاله داره از بودجه کشور میره(یعنی دانشگاه‌های طرف قرار داد دارن پولشو میدن). لحظه‌ای که شما درخواست رو میدی این سایت درخواست شما رو با ip یکی از دانشگاه‌های طرف قرار داد به طرف ieee ارسال میکنه و بعد از دریافت مقاله اون رو در اختیار شما میزاره.

البته خود بانک مقالات مثل ieee هم مشکل شرعی دارن:متفکر: چون از پول مقالات چیزی به دست محقق نمیرسه یا اگر هم برسه خیلی ناچیزه. مثلا خودم دوتا مقاله توی civilica (http://www.civilica.com/Paper-LNCSE02-LNCSE02_123=%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D B%8C-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%DB%8C.html) ثبت کردم و چندین خریدار داشته ولی هیچ پولی به محقق نمیدن و صرفا ایمیلهای تبلیغاتی از طرف سایت به دستم میرسه.

metal gear solid 4
دوشنبه 16 دی 1392, 11:41 صبح

بله وقتی نام کاربری معتبر رو داشته باشید که مشخصه میشه با استفاده از اسکریپت لاگین کرد( ربات ).
من چیزی غیر از این گفتم!؟ تا زمانی که مقالات و لینک مستقیم در سایت قرار نگیره به طبع لینک دانلودی هم نیست که ربات یا اسکریپتی بتونه دانلود کنه. صحبت من سر این بود. ( بدون نام کاربری معتبر به قول شما )

Unique
دوشنبه 16 دی 1392, 13:59 عصر
تا زمانی که مقالات و لینک مستقیم در سایت قرار نگیره به طبع لینک دانلودی هم نیست که ربات یا اسکریپتی بتونه دانلود کنه. صحبت من سر این بود.

اگه سایت freepapers.ir را ببینین مشخصه که لینک مقاله را میگیره ! یعنی این مطلب بدیهی بود و مشکلشون این بود چطور از این لینک استفاده میشه ! که خوب مثل یک مرورگر عادی و حالا به روش ip یا حساب کاربری‌!

البته این که میگید گرفتن مقاله از این سایت بدون پرداخت پول دزدی هست رو قبول ندارم

ببینین به قول شما این سایت ها با دانشگاه ها قرارداد دارند (که البته باید پولی یا اعتباری در این میون باشه وگرنه محدود کردنش بی دلیله) خوب حالا یه کسی منابعی داره که به صورت اتوماتیک اجازه دانلود مقالات را خواهد داشت ! و داره با اعتبار یا پول جای دیگه اونها را به دست میاره و میفروشه ! پس اگه اون دانشگاه دارای مجوز راضی نباشه و فقط برای دانشجو های خودش این را فراهم کرده باشه ! خودش دزدیه ! حتی اگه سایت وابسته به دانشگاه دارای مجوز هم باشه و اون دانشگاه منع از فروش توسط این سایت ها شده باشه باز هم دزدیه !

خالا شما کجاش را قبول نداری ؟