PDA

View Full Version : گفتگو: شرایط و اصول طراحی با فتوشاپ

s2/mri
یک شنبه 15 دی 1392, 13:24 عصر
درود

سایتی قراره از بین چند نفر گرافیست یک طرح رو به عنوان طرح اصلی انتخاب کنه ، و من اون طرح رو به HTML تبدیل کنم . گرافیست ها گفتند یه سری شرایط رو برای ما اعلام کنید که طرح رو بر اساس اون شرایط ایجاد کنیم . من شرایط زیر رو در نظر گرفتم :

· گرافیک صفحات وب در مرحله اول باید سهولت دسترسی و نظم‌دهی به محتوا را تضمین کند و بعد به جنبه‌های تزئینی بپردازد.
· نوع و سایز فونت‌ها، رنگ‌ها، نحوه چینش محتوا و طراحی علائم باید با در نظر گرفتن محدودیت‌های برنامه نویسی و در راستای هدف اصلی وبسایت قرار بگیرند.
· در طراحی حرفه‌ای یک وبسایت، طراح بایدبه استانداردهای رایج در طراحی وب و کدهای استاتیک و محدویت‌های آنها و شیوه ها و سبک‌های نوین آشنایی داشته باشد
· فونت هایی که در صفحه استفاده میکنید را به همراه فایل PSD تحویل دهید.
· عرض صفحه از 960 پیکسل بیشتر نباشد

اگه موردی دیگه ای هم میشه به این لیست اضافه کنم یا موردی رو حذف کنم ممنون میشم نظرتونو بدونم

و تو چه رنج قیمتی این کار انجام بشه ، طراحی قالب با فتوشاپ و تبدیل اون به HTML , CSS

با تشکر :لبخندساده:

refugee
دوشنبه 16 دی 1392, 22:31 عصر
سلام

کامل متوجه نشدم شما دنبال چی هستید ؟ کاش واضح تر بیان میکردین .

اما در مورد اینایی که نوشتین باید بگم که تمام اینها رو طراح باید مد نظر بگیره و طرح گرافیکی پی اس دی رو به کد نیس ارائه بده .
پیش نیاز هایی که یک طراح از کارفرما انتظار دارد :
- رنگ بندی
- موضوع
- عکس و متن مورد نیاز اگه دارد
- اطلاعات تکمیلی از کارفرما مثل شماره تماس ادرس و ..

اینکه فونتش چی باشه یا طرح گرافیکی تر باشه یا سبکتر و ... دست طراح است . طراح باید یک چارت اولیه رو بده به طرف ببینه و در مراحل بعدی طرح را کاملتر میکنه طبق نظر کارفرما .

قیمت را هم نمیتونم بدم .