PDA

View Full Version : همکاری در KGE

kochol
یک شنبه 15 دی 1392, 16:44 عصر
درباره Kochol Game Engine
KGE یک موتور ساخت بازی سورس باز هست که من در زمان هایی که وقت آزاد دارم روش کار می کنم.
با این موتور بازی سیاوش هم ساخته شده و نزدیک 2 مگابایت سورس داره.
این موتور با سی++ ساخته شده است و برای رندر می تونه از d3d9 و opengl استفاده کنه که بصورت پلاگین هستند.
بخش Entity system اش تازه داره ساخته می شه که مولتی ترد هست و شبکه اون هم در حال ساخت هست چون من دارم یه بازیه MMO باهاش می سازم که تا حالا همه چی خوب پیش رفته.

انجین هم بصورت forward rendering و هم به صورت deferred rendering می تونه رندر بگیره و امکانات رندرینگش بدک نیست.

KGE قرار هست کراس پلتفرم باشه و برای ویندوز، لینوکس، مک، اندروید، ای فون و وب خروجی بده ولی انجام این همه کار به تنهایی خیلی می تونه وقت گیر باشه پس به کمک شماها نیاز دارم.

نحوه همکاری

شما می تونید حتی از طریق استفاده از KGE به من کمک زیادی بکنید اینطوری من می تونم باگ ها رو بفهمم و بدونم که انجین روی کامپیوتر های دیگه چه طوری کار می کنه. پس حتی با اجرا کردن مثال های انجین می تونید به من کمک کنید.

یکی دیگه از کمک هایی که KGE خیلی بهش نیاز داره نوشتن مستندات هست اگر هم که تو این بخش کسی بتونه کمک کنه خیلی خوب می شه. آدرس ویکی انجین http://wiki.kge3d.org
درست کردن کامنت ها هم خیلی کمک می کنه تا بشه یه API reference کامل با doxygen ساخت.

سورس کد انجین روی github قرار داره که باعث می شه کار روش آسان بشه و هر کسی که بخواد به راحتی بتونه همکاری کنه.

https://github.com/kochol/kge

کافیه یه اکانت تو github بسازید و بعد پروژه من را fork کنید و شروع به تغییر دادن بکنید پس از اینکه کارتون تموم بشه با ایجاد یک pull request می تونید اون تغییرات را با نام خودتان به انجین اضافه کنید.

اگر توضیحات بیشتری نیاز داشتید هم در این تاپیک سوال کنید.

کارهایی که می تونید انجام بدید.

لیست کارها (https://github.com/kochol/kge/issues?direction=asc&sort=created&state=open) که با easy, medium و hard دسته بندی شده اند.

اگر سوالی در این باره داشتید راحت بپرسید بررسی کدهای انجین هم خیلی می تونه به علاقه مندان ساخت انجین کمک کنه.

kochol
دوشنبه 16 دی 1392, 10:52 صبح
سلام

یه چیزی که این روز ها خیلی فکر منو مشغول کرده کامپایل انجین تو لینوکس است. یه سری از لایبری هایی که دارم 32 بیتی هستند و من دارم پروژه رو 64 بیتی کامپایل می کنم یه فلگ پیدا کردم برای کامپایل 32 بیتی تو gcc
-m32 خیلی آسون بود می خوام ببینم می تونم با این فلگ یه کامپایل اولیه از انجین بگیرم یا نه.

بهتره که عجله نکنم اول از همه باید از شر این devil خلاص بشم و تبدیلش کنم به یه پلاگین بعد اگه جایگزینی برای devil پیدا کنم هم خیلی خوب می شه.

orache
دوشنبه 16 دی 1392, 18:19 عصر
سلام من جدیدا وقتی میخام انجینو کامپایل کنم ارور میگیره نمیدونم شیدر ارور همچین چیزایی تو صفحه ی سیاه (کنسول ) همون خط پنجم میدونین علت چیه ؟؟ قبلا با همین kge 9 کار میکردم سالم بود
ممنون

kochol
سه شنبه 17 دی 1392, 09:42 صبح
سلام
بیشتر توضیح بده
اسکرین شاتی چیزی بزار حداقل ارور رو بزار آخه می گی خط پنجم من چیزی نمی فهمم

kochol
سه شنبه 17 دی 1392, 10:20 صبح
یه task manager برای انجین نوشتم که بر اساس تعداد هسته سی پی یو thread می سازه و تسک ها رو مدیریت می کنه و تو این ترد ها پخش می کنه. اینترفیس ساده ای هم داره.
فعلا برای entity system دارم ازش استفاده می کنم که خیلی خوب جواب داده ولی بعدا حتما برای کار های دیگه مثل لود resource ها هم ازش استفاده می کنم.