PDA

View Full Version : سوال: چرا باید از sql یا access استفاده کنیم؟

MRARMRAR
یک شنبه 15 دی 1392, 19:05 عصر
سلام
میخوام بدونم وفتی که خودمون میتونیم تمام اطلاعات رو توی فایل متنی ذخیره کنیم و حتی کد گذاری و مرتب سازی و حتی ایندکس گزاری هم روشون انجام بدیم چرا باید از بانک های اطلاعاتی استفاده کنیم، البته میدونم که اس کیو ال از نظر سرعت ، امنیت و خیلی چیزای دیگه خوبه، اما نسخه اکسپرس فقط 1 گیگابایت رو پردازش میکنه
به هرحال میخواستم بدونم از کدوم روش استفاده کنم بهتره؟

پ.ن: نسخه کزک شده sql server 2012 enterprise قابل اطمینان هست؟

Mousavmousab
یک شنبه 15 دی 1392, 21:04 عصر
سلام

دوست عزیز بی نهایت برای این سوال جواب دارم و اولین جواب اینه => چرخ را نباید همیشه دوباره ساخت و باید از چرخی که از قبل ساخته شده استفاده کرد در ضمن همه که نمی دونن چطوری باید چرخ را اختراع کرد؟ ولی میشه به همه یاد داد که چطوری ازش استفاده کنند. SQL Server یا MySQL یا هر DBA ی چندین قابلیت ساختمند یا روش مطمئن و بهینه استفاده می کنه تا اطلاعات را با بیشترین سرعت و امنیت داده را ذخیره و بازیابی کنه.
برای ذخیره و بازیابی اطلاعات شاید روش های زیادی وجود داشته باشه ولی بهترین و علاقع مند ترین برنامه نویسان ناحیه از کره ی زمین افکارشون را روی هم گذاشتند تا چنین الگوریتم و محیط هایی را فراهم آورند تا ما هر جا و هر دفعه دوباره چرخ را از اول اختراع نکنیم.
یک دلیل دیگه هم که خیلی مهمه : یکپارچکی بین جمعی از برنامه نویسان- سرعت استفاده از ابزار- توسعه ساخت بانک با بیشترین سرعت
امیدوارم جواب خودتون را گرفته باشین.

در ضمن نسخه های کرک شده هم به درستی کار می کنند.
موفق باشید

MRARMRAR
یک شنبه 15 دی 1392, 22:50 عصر
ممنون از جوابتون
طبق بررسی های خودم فهمیدم sql express تا 10 گیگابایت به صورت رابگان ارائه میده؛ سوالی که پیش میاد اینه که بعد از رسیدن به این محدودیت چه اتفاقی میافته یا باید با کد نویسی اطلاعات فدیمی رو کم حجم تر و یاحتی پاک کنیم؟