PDA

View Full Version : سوال: ایجاد اعداد رند زیبا در php

eimanpaladin
یک شنبه 15 دی 1392, 20:25 عصر
با سلام و خسته نباشید
ببخشید یه پروژه به ما خورده صاحب پروژه میخواد برای شمارپرونده هاش اعداد رند زیبا مثل 1313 ,1515 ,3333,یا چیز های از این قبیل ایجاد کنه به صورت رندم از بین 100 تا 30000 شما راهی به نظرتون میرسه

ممنون میشم کمک کنید

Tarragon
یک شنبه 15 دی 1392, 22:13 عصر
سلام
تا جایی که من می دونم تنها راهش اینه شما بیای تمام اعداد بین 100 تا 30000 را تو یه ارایه بریزی بعد بیای با regex تشخصی بدی که کدوم اعداد رند هستن. اونائی که رندن رو تو یه ارایه جدید بریزی ازشون استفاده کنی.

Unique
یک شنبه 15 دی 1392, 22:33 عصر
آخه باید دید رند زیبا یعنی چی !؟ مثلا ۲۶۲۷ هم رند زیباست یا ۱۲۳۴ یا ۵۶۷۸ ! تازه تعداد این ها محدود هستش ! مگه تعداد پرونده ها محدوده ؟
چرا بهش نمیگی عدد رند زیابشو خودش بزنه ! سیستم تشخیص بده یکتا هست یا نه ؟
میشه بگی منطقش چیه ؟ چون اگه یه مشتری از من چنین چیزی بخواد و منطقی نداشته باشه ! من کل پولی که گرفتم را میزنم توی صورتش و چهار تا دری وری هم نثارش میکنم !

eimanpaladin
دوشنبه 16 دی 1392, 08:22 صبح
سلام این بنده خدا هیچ منطقی برای من نیاورده .
ممنون از نظر تون چون فکر کردم مشکل از من هست چون اگه رنج عدد و رندوم میخواست مشکلی نبود اما این بحثش منطقی نیست ممنون

trasilver
دوشنبه 16 دی 1392, 09:48 صبح
خوب اعداد رند بین دو عدد بالاخره یک روز تمومی داره دیگه درسته؟ این کاملا منطقیه! اگه برای شماره پرونده ازش استفاده کرد قطعا یه روز به مشکل بر می خوره! اما اگه نا محدود هست شما می تونید آخرین عدد پروژه ای که وارد شده رو (مثلا 1300 بوده) شما به اضافه 50 بکنی که هم عدد رند هست و هم یه منطقی داره!
مثلا 1350 , 1400, 1450 و ....

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 دی 1392, 10:16 صبح
تو سایت های فروش سیم کارت میتونی بری روش های شماره ها رند و در بیاری و با regex تو این بازه شماره تولید کنی

مثلا شماره های آینه ای 123321 یا شماره های ترتیبی 1234 و و و

Veteran
دوشنبه 16 دی 1392, 10:26 صبح
آخه باید دید رند زیبا یعنی چی !؟ مثلا ۲۶۲۷ هم رند زیباست یا ۱۲۳۴ یا ۵۶۷۸ ! تازه تعداد این ها محدود هستش ! مگه تعداد پرونده ها محدوده ؟
چرا بهش نمیگی عدد رند زیابشو خودش بزنه ! سیستم تشخیص بده یکتا هست یا نه ؟
میشه بگی منطقش چیه ؟ چون اگه یه مشتری از من چنین چیزی بخواد و منطقی نداشته باشه ! من کل پولی که گرفتم را میزنم توی صورتش و چهار تا دری وری هم نثارش میکنم !

چقدر خشنی شما:کف:
خب در این موارد اگر مشتری ندونه چی میخواد و فقط ی چیزی رو هوا بگه، خودمون دست به کار میشیمو ی راهکار بهش میدیم، از اونور هم قیمت یکم بالا میبریم