PDA

View Full Version : کار با پرت

عباس داودابادی
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 04:51 صبح
سلام
چگونه می توان اطلاعات در حال رد و بدل شدن بین یک برنامه در حال اجرا را با یک دسگاه دیگر
که از طریق پرت ارتباطی (کام 2) می باشد را بدون قطع ارتباط و به وسیله برنامه نویسی بیسیک بدون قطع ارتباط و نیز بدون دستورات باز کردن پرت این اطلاعات رد و بدل شده را بدست اورد . با سپاس فراوان از راهنمایی شما.
به امید جبران لطف شما
خداحافظ
abbas_da2005@yahoo.com

عباس داودابادی
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 14:54 عصر
... ای بابا یک برنامه نویس نیز نیست که مرا یاری کند؟! ...
:گریه: ..............
:گریه: ........

r_o_o_z_y
چهارشنبه 10 آبان 1385, 09:20 صبح
مثل اینکه به کار بر ای جدید اهمیت نمی دین ؟ ! آره ؟ :(

parandeh1383
چهارشنبه 10 آبان 1385, 10:46 صبح
بدون دستورات باز کردن پرت این اطلاعات رد و بدل شده را بدست اورد .

سلام
بدون باز کردن پورت؟! من مشابه اینکارو کردم ولی سوال شمارو زیاد متوجه نشدم!

mortez maya
جمعه 12 آبان 1385, 01:36 صبح
آقا ربطی به کاربر جدید نداره عده ای از دوستان واقعا سوال رو طوری مطرح می کنن که آدم سر در گم میشه و البته سوال ایشون هم به نظر جالب میاد ان شا لله توضیح بیشتر بدن ./

ehsan_electronic
سه شنبه 30 آبان 1385, 12:57 عصر
سلام ، وقتی بخوای از پورتی استفاده کنی حتما باید اونو باز کنی ، با اینکار از دید سخت افزار پین مربوطه آمادگی پذیرش سیگنال را پیدا می کنه ، در غیر اینصورت حتما پینهای پورت به حالت Hi-Impedance میره و اطلاعاتی هم اگه بیاد قابل استفاده نیست.
این چیزی که در ادامه می گم امتحان نکردم ولی اینو بگم که فرض داره اطلاعاتی برای کامپیوتری میره و شما از اون سیم انشعابی برای یک کامپیوتر دیگه بگیری باید قضیه تطبیق امپدانس را حتما در نظر بگیری ، در غیر اینصورت اطلاعاتت میرا و شاید پورت هم آسیب ببینه. اگر یه زمانی امتحان کردی نتیجشو حتما به من هم بگو .
موفق باشی

sh_Sepehr
سه شنبه 30 آبان 1385, 19:59 عصر
میشه اصلاً یه راهنمایی کوچیک کنید که چه جوری میتونم با پورتها کار کنم ؟!!! مثلاً اطلاعاتی ازشون بگیرم یا بدم ؟!!! کامپوننت خاصی لازم داره ؟!!! یا .....

tiktikboom
سه شنبه 30 آبان 1385, 20:35 عصر
با سلام
از اینکه پابرهنه می پرم وسط شرمنده.
من با پورت های سریال تا حالا کار نکردم. اما یادمه یه سری برای تبادل اطلاعات بین دو تا بانک از Winsock استفاده کرده بودم که اونم از طریق شبکه کردن میسر می شه
با این حال من یه مقاله دارم که در مورد کار با پورت های سریاله که اگه یکم Search کنی می تونی گیر بیاری چون تو سایت های مختلف برای دانلود گذاشتنش.
اگه نداشتیش یا نتونستی پیداش کنی بگو واست بفرستم.

mortez maya
سه شنبه 30 آبان 1385, 22:03 عصر
اگه حجمش کمه بزارش همینجا./

tiktikboom
چهارشنبه 01 آذر 1385, 08:54 صبح
این هم فایل. خدا رو شکر که از 1M کمتره

ehsan_electronic
چهارشنبه 01 آذر 1385, 17:49 عصر
سلام ، یکی از کامپوننتهایی که هم بروش pulling هم بروش Intrrupt میشه باهاش برنامه نویسی کرد Mscomm32.ocx که در شاخه system32 ویندوز قرار داره.یه نمونه برنامه هم تو لینک زیر گذاشتم.
موفق باشی
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=33336