PDA

View Full Version : نحوه استفاده از trriger در سی شارپ

arash_flag
دوشنبه 16 دی 1392, 18:48 عصر
با سلام
من یدونه trigger نوشتم که بعد از اضافه کردن در بانک تعداد نفرات را که در بانک هستن در sql به من نشون میده.
حالا من چه طوری از اون مقدار استفاده کنم در سی شارپ؟
.................................................. .................................................. .................................................

fmehrvarzi
دوشنبه 16 دی 1392, 19:38 عصر
خوب میتونی یه متغیر تعریف کنی و تعداد نفرات رو بریزی تو اون
و بعد مثلاً از طریق یه پروسیجر تو بانک فراخوانیش کنی
سوال دیگه ای؟

hashtgerd2
دوشنبه 16 دی 1392, 19:39 عصر
من هم این مشکل رو داشتم
خب تو جدولی که insert میکنی فیلدی به نام identity داری که خودکار اضافه بشه
اگه شبیه ش داشته باشی بهتره اگه نداری یکی بساز که ID باشه
بعد که insert کردی یه کوئری بزن تو همون جدول که ماکزیمم اون فیلد رو بهت برگردونه فیلد rd_ID یک فیلد identity هستش که خودکار با هر اینزرت یکی اضافه میشه وقتی ماکزیمم رو بگیری یعنی اخری رکوردی بوده که اضافه شده. امتحان کن اگه جواب نگرفتی بگو .بر من که مشکلی نداره تو برنامم ازش استفاده کردم
مثل این
cmd.CommandText = "select max(rd_ID) from recipientdetail";
int rd_ID_temp = Int32.Parse(cmd.ExecuteScalar().ToString());
rd_ID_temp += 1;

arash_flag
سه شنبه 17 دی 1392, 09:51 صبح
خوب میتونی یه متغیر تعریف کنی و تعداد نفرات رو بریزی تو اون
و بعد مثلاً از طریق یه پروسیجر تو بانک فراخوانیش کنی
سوال دیگه ای؟

نه داداش ، بی زحمت شما ی دونه sp با پارامتر های output در sql بنویس و مقدار خروجی انرو در سی شارپ بگیر . بعد منظور من رو میفهمی.
من در واقع میخام از مقدار برگشتی trigger استفاده کنم .فرض کن من میخام اون مقدار رو بگیرم و بعد ویرایش کنم.

fmehrvarzi
سه شنبه 17 دی 1392, 11:56 صبح
نه داداش ، بی زحمت شما ی دونه sp با پارامتر های output در sql بنویس و مقدار خروجی انرو در سی شارپ بگیر . بعد منظور من رو میفهمی.
من در واقع میخام از مقدار برگشتی trigger استفاده کنم .فرض کن من میخام اون مقدار رو بگیرم و بعد ویرایش کنم.

خوب میتونی یه ستون برا این منظور به یه تیبل اضافه کنی و تو تریگر بیای بگی که مقدار برگشتی تعداد نفرات را بریزه تو اون تیبل

arash_flag
سه شنبه 17 دی 1392, 12:54 عصر
نه داداش بازم متوجه نشدی که نشدی...........
بله خودم هم میدونم که میشه با اضافه کردن یک ستون و........ این کار رو انجام داد اما من هدفم اینه که از مقدار اون triger که میده استفاده کنم>
حالا چی؟