PDA

View Full Version : سوال: صحت ارتباط بین جداول و چگونگی جمع هر فیلد

20mohammad
دوشنبه 16 دی 1392, 19:45 عصر
با سلام خدمت اساتید
تو پروژه پیوستی تو سابفرم سر فاکتور یسری آیتم هست از جمله "ماده" ، تو تیبل ماده آیتمی بنام "جمع ماده" میباشد ، بنده میخوام وقتی تو سابفرم ماده ها انتخاب میشن بعد جلوی اونا عدد ثبت میشه این اعداد به صورت جمع و انباشته شدن روی هم در جلوی هر ماده ثبت بشه .
مثلا اگر تو فاکتور هزینه جلوی کد ماده 20101 هزینه سفر یع مبلغی جمع میشه اون عدد رو جلوی ماده هزینه سفر بیاره و قابل انباشته شدن باشه.امیدوارم منظورم رو کامل گفته باشم .
منون میشم پاسه بدن اساتید محترم و دوستان عزیز
114964

20mohammad
سه شنبه 17 دی 1392, 10:01 صبح
اساتید و دوستان معزز خواهشمندم عنایت بفرمایید ممنون

20mohammad
سه شنبه 17 دی 1392, 18:53 عصر
اساتید و دوستان معزز خواهشمندم عنایت بفرمایید ممنون

جناب آقای قربانی ، جناب آقای امیری، اساتید و دوستان گرامی خواهشمند است لطف بفرمایید این مشکل بنده را بی پاسه نگذارید و ممنون

hasanhzd
سه شنبه 17 دی 1392, 22:07 عصر
درود
یه نمونه اکسل کوچولو درست کنید عکسشو یزارید شاید مفهوم تر باشه
ولی احتمال میدم این کاررو باید تو ریپورت انجام بدید

Abbas Amiri
سه شنبه 17 دی 1392, 22:15 عصر
جناب آقای قربانی ، جناب آقای امیری، اساتید و دوستان گرامی خواهشمند است لطف بفرمایید این مشکل بنده را بی پاسه نگذارید و ممنون

سلام
وقتی سوالتان واضح و مفهوم نیست ، چطور می شود جواب داد .

20mohammad
سه شنبه 17 دی 1392, 22:54 عصر
سلام بر دوستان من فک میکردم سوالم رو واضح مطرح کردم
الان کامل توضیح میدم :فرض بر اینه یسری هزینه انجام شده این هزینه ها زیر مجموعه یک سر فصل هزینه ( تو اینجا ماده نام داره )هست ، حالا بعد از ثبت یک هزینه میخوام جمع اون هزینه در سر فصلش هم بیاد . مثلا اگر هزینه سفر انجام میشه تو فاکتور شماره یک به مبلغ 2هزار ریال در سر فصل (ماده) هزینه سفر 2 هزار ریال نیز درج شود و اگر در فاکتور شماره دو مجددا هزینه سفر ثبت بشه به مبلغ 5 هزار ریال، جمع فاکتور یک و دو در مقابل سر فصل هزینه سفر درج بشه و عدد 7 هزار رو نشون بده /
115028
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

hasanhzd
چهارشنبه 18 دی 1392, 18:36 عصر
درود
احتمالا
dsum()
مشکلتون رو حل میکنه

20mohammad
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:56 عصر
ممنون از پیگیری ،،، میشه بیشتر توضیح بدین ؟ یا فایل پیوستی تو پست اول رو اصلاح کنید؟

hasanhzd
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:31 عصر
درود
کوئری qqqqqqqqq رو نگاه کنید ببینید منظورتون اونه

20mohammad
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:09 عصر
ممنون گفتم اول تشکر کنم تا من بررسی کنم ببینم همونه یا نه طول میکشه. کارت درسته hasanhzd
بازم مزاحمت میشم :بوس:

------------------------------------------------------------------------------------------
بررسی کردم خداییش کارت درسته با اینکه نفهمیدم این کوئری و این فرمول Expr1: Sum([kharid]![tedad]*[kharid]![fee])
چیجوری با هم رابطه بر قرار میکنن اما کارم رو راه انداخت.
به قول ما پیر مردا "خیر از جوونیت ببینی پسرم"
من همش دنبال dsum بودم فک میکردم از اون را باید برم نگو از این راه یه سوال دیگه این جور کوئری ساختن رو چیجوری یاد بگیرم جزوه ای برای دانلود دم دست داری؟
بازم ممنون

hasanhzd
جمعه 20 دی 1392, 12:08 عصر
درود
اگه انگلیسیت متوسط هم باشه میتونی
توهمون محیط اکسس هرجا که خواستی f1بزن سوالتو بپرس بهترین جوابهارو میده
آنلاین هم میره و لی همون آفلاین کافیه