PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد استفاده از validator ها در vs؟

iekrang
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 10:07 صبح
من توی تاپیک های برنامه نویس چندین بار دیدم که با validator ها مشکل داشتند.
سوالم اینه آیا استفاده از این validator ها درست هست؟یعنی امکان داره که سایت من با سیستم ها و مرورگرهای دیگه مشکل داشته باشه در صورت استفاده از این کنترل ها؟
در صورتی که جواب مثبته شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟
آیا مرورگرهای دیگه با کدهای جاوا اسکریپتی که بنویسم مشکلی ندارند؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

Behrouz_Rad
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 10:42 صبح
از Validator های موجود در VS.NET استفاده نکنید!
تمامی این Validator ها بر روی IE عملکرد خوبی دارند اما در مرورگرهای دیگه بعضا با مشکل مواجه می شوند.
توابع اعتبار سنجی جاوا اسکریپت رو به صورت دستی بنویسید.
از عملکرد مطلوب این توابع بر روی مرورگرهای متداول (IE و Firefox، Opera) اطمینان حاصل کنید.

سوال: چرا Validator ها تنها در IE عملکرد خوبی دارند و در مرورگرهای دیگر با مشکل مواجه می شوند؟
جواب: شرکت های مختلف، از استاندارهای متفاوتی در محصولات خود بهره می گیرند.
شرکت Netsacpe نسخه های متعددی از جاوا اسکریپت (JavaScript) را عرضه کرده است و مایکروسافت نیز نسخه هایی از این زبان را با نام (JScript) معرفی کرده.
ECMA نیز سه نسخه ی متفاوت از جاوا اسکریپت را با نام "ECMAScript" عرضه کرده است...
این تفاوت در نسخه های مختلف جاوا اسکریپت، باعث پدیدار شدن برخی دستورات و خصوصیات متفاوت و من جمله تفاوت در DOM (مدل شی پرونده) گشت.
بیشتر مرورگرها (از جمله Firefox و Opera) از استاندارد W3C بهره می گیرند اما مایکروسافت - در کنار W3C - از استانداردهای خود نیز استفاده می کند.

در نهایت، کار متداولی که اکثر برنامه نویسان به منظور سازگاری وب فرم های خود با مرورگرهای مختلف انجام می دهند، بازیابی String Agent مرورگر و تنظیم کد نوشته شده با نوع مرورگر است.

موفق باشید.