PDA

View Full Version : مشکل با Dropdown list

mehdi58
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 09:59 صبح
خاصیت Auto postback مربوط به Dropdown list من True هست اما هیچ وقت واسه اولین گزینه Dropdown list فعال نمیشه !!!
دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟

elham.net
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 11:16 صبح
POSTback یک DropDown در صورت تغییر مقدار انتخاب شده رخ می ده با توجه به اینکه همیشه در شروع اولین مقدار در حالت انتخاب شده است طبیعیه که POSTback رخ نده

mamadgmail
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 11:48 صبح
(اگر درست یادم باشه شما قبلا سوالی راجب 2 تا dropDown پرسیه بودید که تو اولی نام استان بود) برای این کار باید اولین گزینه DropDown رو که مربوط می شه به نام استان ها یک چیزی مثلا مثل "استان را انتخاب کنید" بذارید. در این صورت مشکلتون حل می شه البته باید در رویداد selectChange دقت کنید که در صورتی که گزینه اول انتخاب شد کاری انجام نشه.

mehdi58
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 17:23 عصر
من قبلا این سوال رو نپرسیده بودم!!!
اما من قانع نشدم!!!
Dropdownlist من از طریق دیتاهای موجود از دیتا بیس پر میشه حالا گیریم که فقط یه رکورد از توی دیتا بیس اومد و توی Dropdownlist قرار گرفت .
اون وقت تکلیف چیه؟؟؟
آیا هیچ راهی نداره؟؟؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 17:33 عصر
من قبلا این سوال رو نپرسیده بودم!!!
اما من قانع نشدم!!!
Dropdownlist من از طریق دیتاهای موجود از دیتا بیس پر میشه حالا گیریم که فقط یه رکورد از توی دیتا بیس اومد و توی Dropdownlist قرار گرفت .
اون وقت تکلیف چیه؟؟؟
آیا هیچ راهی نداره؟؟؟
اون وقت می تونی بگی که اینکار چه فایده ای داره؟
اگر تنها یک رکورد در DDL وجود داشته باشه، دیگه PostBack چه معنایی داره!!!؟؟؟.........

mamadgmail
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 21:41 عصر
من نمی فهمم خوب مشکل چیه !!؟؟
گذشته از این اگر شما فقط یک دونه رکورد دارید خوب واسه چی اصلا dropDown استفاده می کنید. DropDown برای انتخاب کردن هستش اخه یک گزینه که دیگه انتخابکردن نداره؟؟؟؟

nazaninam
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 22:17 عصر
دوست عزیز من متوجه مشکل شما شدم شما
شما باید یک سطر به دیتاگریدتون از طریق کد نویسی اضافه کنید
راهش اینه البته اگه دوستان راه دیگه ای دارن بگن چون زیاد با این راه حال نمیکنم

Dim nitem As New ListItem
nitem.Value = 0
nitem.Text = "----- انتخاب ------"
With cat_list
.DataSource = ds.Tables(0)
.DataBind()
.Items.Add(nitem)
.SelectedValue = 0
End With

nazaninam
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 22:24 عصر
ببخشید یه چیزه دیگه اون ds دیتا سورس و اون cat_list هم ddl شما هست

mehdi58
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 07:41 صبح
سلام
با تشکر از همه به خاطر پاسخگویی
ببینین من که نگفـتم فقط و فقط همیشه قراره یه آیتم توی Dropdownlist قرار بگیره!!!
من گفتم با توجه به رکوردهای موجود توی دیتابیس شاید این اتفاق بیفته.
حالا اگه به فرض محال این اتفاق افتاد باید چیکار کرد ؟؟؟
آیا راهی داره یا نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــه؟
یا اینکه باید قبلا از Bind شدن مقادیر به Dropdownlist یه آیتم رو خودم به اون اضافه کنم تا دیگه مشکلی پیش نیاد.

nazaninam
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 09:27 صبح
راهش رو بهتون گفتم دیگه ...

Behrouz_Rad
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 10:23 صبح
اگر تنها یک رکورد در DDL وجود داشته باشه، دیگه PostBack چه معنایی داره!!!؟؟؟.........

بنده همچنان منتظر پاسخ شما هستم مهدی خان!

elham.net
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 13:21 عصر
خوب اگر مسئله ارتباط با یک dropdown دیگه س چرا توی page_load توی DropDown دوم مقادیر مرتبط با مقدار پیش فرض رو قرار نمی دید.
اگه قانع نشدید بهتره مسئله رو واضح تر بیان کنید تا بهتر بتونیم جواب بدیم.

nazaninam
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 13:54 عصر
نوشته شده توسط Behrouz_Rad

ایشون میخوان وقتی دراپ دان لیست اول انتخاب شد اون وقت دارپ دان دوم پر بشه و اگه فقط یک سطر از دیتابیس باشه اون وقت نمیشه اونو انتخاب کرد تا selected indexchanged فایر بشه...

Behrouz_Rad
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 14:02 عصر
ایشون میخوان وقتی دراپ دان لیست اول انتخاب شد اون وقت دارپ دان دوم پر بشه و اگه فقط یک سطر از دیتابیس باشه اون وقت نمیشه اونو انتخاب کرد تا selected indexchanged فایر بشه...
میشه بفرمایید که ایشون در کدام قسمت از صحبت هاشون فرمودند که:2 تا DDL دارن؟؟؟!!!

mamadgmail
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 15:57 عصر
خوب راه رو که همه گفتم شما باید بعد از Bind کردن اطلاعات در DropDown یک کزینه دیگر به DropDown اضافه کنه.

mamadgmail
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 16:00 عصر
میشه بفرمایید که ایشون در کدام قسمت از صحبت هاشون فرمودند که:2 تا DDL دارن؟؟؟!!!

ببخشید این رو من گفتم چون ایشون رو اشتباه گرفتم.(حالا چرا شاکی می شید؟؟؟!!!)

mehdi58
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 07:07 صبح
سلام به همه و تشکر به خاطر پاسخگویی
متاسفانه این پست با یکی از پستهای رفقا قاطی شد البته مقصر کسی هست که این کار رو کرد!!!!
ضمنا خدمت سرورم آقای راد عرض کنم که آقا اصلا بی خیال مشکل با اضافه کردن یه آیتم به عنوان اولین آیتم به DDL حل میشه اما سوال من این بود که اگه فقط یه آیتم توی DDL باشه چه جوری میشه با کلیک روی اون عمل Postback انجام بشه؟؟( چون همونطور که گفتم DDL من از طریق دیتا بیس پر میشه حالال امکان داره یه وقت ده تا رکورد بیاد توی DDL یه وقت هم فقط یه رکورد پس بنابراین تعداد آیتمها متغیره)