PDA

View Full Version : نمیدونم تئوری این مسئله چی میشه که کدشو بنویسم

pcb20parse
سه شنبه 17 دی 1392, 16:29 عصر
سلام خدمت دوستان
راستش صفحه وب رو به این صورت طراحی کردم که وقتی کاربر عضو وارد سایت میشه یکی از فیلدهای مربوط به جدول کاربر که Online هست یک میشه... و نشون میده که کاربر وارد سایت شده...
حالا اگه کاربر روی دکمه خروج کلیک کنه... فیلد Offeline یک میشه...
حالا مشکلم اینه که خیلی از کاربر ها روی دکمه خروج کلیک نمیکنن و صفحه وب رو همین طوری میببندن
و حالا موندم چه طوری میشه این مشکل رو حل کرد

pcb20parse
سه شنبه 17 دی 1392, 16:31 عصر
سلام خدمت دوستان
راستش صفحه وب رو به این صورت طراحی کردم که وقتی کاربر عضو وارد سایت میشه یکی از فیلدهای مربوط به جدول کاربر که Online هست یک میشه... و نشون میده که کاربر وارد سایت شده...
حالا اگه کاربر روی دکمه خروج کلیک کنه... فیلد Offeline یک میشه...
حالا مشکلم اینه که خیلی از کاربر ها روی دکمه خروج کلیک نمیکنن و صفحه وب رو همین طوری میببندن
و حالا موندم چه طوری میشه این مشکل رو حل کرد

همین سایت برنامه نویس مثلا اگه بعد از 10 دقیقه هیچ کاری نکنی کاربر خارج میشه و کاربر دوباره باید وارد سایت بشه

demolition
سه شنبه 17 دی 1392, 17:13 عصر
همین سایت برنامه نویس مثلا اگه بعد از 10 دقیقه هیچ کاری نکنی کاربر خارج میشه و کاربر دوباره باید وارد سایت بشه

از سشن استفاده کنید

pcb20parse
سه شنبه 17 دی 1392, 18:00 عصر
نیاز به راهنمایی بیشتر دارم

Mohammad_dn
سه شنبه 17 دی 1392, 18:15 عصر
بله اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید...منم همین مشکلو دارم

صابر
سه شنبه 17 دی 1392, 18:32 عصر
توی قسمت <system.web> در فایل web.config بنویسید:

<system.web>
<sessionState timeout="10"></sessionState>
</system.web>

demolition
سه شنبه 17 دی 1392, 18:59 عصر
نیاز به راهنمایی بیشتر دارم

از انجایی که من روش کد نویسی شما رو نمیدونم نکات کلی رو میگم .
ببینید شما موقع لاگین کاربر باید متدی داشته باشید که چک کنه این یوزر و پسورد معتبر هست یا نه اگر معتبر بود مقادیره اون رکورد را بریزه تو سشن
حالا اگه کاربر ها روی دکمه خروج کلیک کردن که هیچ .
اگه کاربر مرورگرشو ببنده بعد از زمانی که برای ابطال سشن در وب کانفیگ مشخص میکنید از لیست آنلاین خارج میشه

Mohammad_dn
سه شنبه 17 دی 1392, 19:27 عصر
سلام...من میخوام بعد از لوگ این نگاه کنم ببینم چند تا کاربر آنلاینه...چه کاربرانی آنلاینن......لطفا اگه نمونه ای چیزی دارید بزارید...ممنون

demolition
سه شنبه 17 دی 1392, 19:41 عصر
سلام...من میخوام بعد از لوگ این نگاه کنم ببینم چند تا کاربر آنلاینه...چه کاربرانی آنلاینن......لطفا اگه نمونه ای چیزی دارید بزارید...ممنون

خب اینکه خیلی سادس یه جدول user online ایجاد کنید هر کاربری که لاگین میکنه یوزرشو و زمانه ورود به سایتو درونش ثبت میکنید و اطلاعات کاربرو میریزید توی سشن
وقتی که کاربر خارج بشه باید توی قسمت Session_End فایل Global.asax باید رویدادی بنویسد که یوزری که سشنش باطل شده رو از جدول user online پاک کنه

pcb20parse
سه شنبه 08 بهمن 1392, 17:10 عصر
یعنی این جدول هر از گاهی باید به روز بشه؟؟