PDA

View Full Version : سوال: شبکه کردن چندین کامپیوتر بدون ست کردن ip فقط با سوئیچ

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 16:37 عصر
سلام دوستان اگر یه سوئیچ 8 پورت داشته باشم صرف اینکه کلاینت ها به سوئیچ وصل شن شبکن یا نه من یجایی دیدم آی پی ها رو هم چککردم دیدم اتوماته حالا اگر یک نودی بخواد یک نود دیگه ای رو هم ببینه فقط باصدا زدن اسم نود میسره یا راه دیگری هست ؟

ممنون

mehdiomnia
سه شنبه 17 دی 1392, 16:39 عصر
اگر سوئیچ فقط خیر شبکه نیستن
اما در همین سوئیچ یه مودم adsl بزنی شبکه میشن بدون دادن آی پی چرا که مودم های ا د س ل همشون سرویس dhcp خودشون دارن

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 17:00 عصر
dhcp در ویندوز سون چطوری باید فعالش کنم در xp بلدم میخوام خودم رنج آی پی بدم

mehdiomnia
سه شنبه 17 دی 1392, 17:30 عصر
dhcp در ویندوز سون چطوری باید فعالش کنم در xp بلدم میخوام خودم رنج آی پی بدم
دقیقا بگو
چه دستگاههایی داری ؟
چندتا داری ؟
هدفت چیه و میخای چیکار کنی تا بشه بهترین راه حل بهت داد
dhcp روی ویندوز سون نیست سرویسی هست که روی مودم های adsl معمولا هست

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 17:38 عصر
14 تا نود - دو تا سوئیچ 8 پورت - یک مودم که get way هر نودی که میخواد اینترنت داشته باشه رو آی پی همین مودم ست میکنم - راستش جایی که من امروز دیم مودم یک لن داده بود به هر سوئیچ و به گفته شما چون مودم ها dhcp دارن پس شبکه هم رانه ولی مشکل اینه که اولا اگه اینترنت قطع شد شبکه هم از هم میپاشه ؟ که این خیلی ضایعه و سوال آخرم اینکه بالفرض نخوام 14 نود رو حالا به هر جهت دوباره دونه بدونه آی پی ست کنم میخوام از dhcp که در حود ویندوز هست استفاده کنم اگر در 7 نیس در ویندوز سرور هست ؟ اگه آره ویندوز سرورو عوض کنم

mehdiomnia
چهارشنبه 18 دی 1392, 08:55 صبح
خوب شما مشخص نکردید
چند تا سیستم دارید ؟
آیا سرور هم دارید یا خیر ؟
هدفتون چیه ؟ برای نرم افزار خاصی که شرایط خاصی داره لازم دارید یا نه فقط شبکه ساده ؟
بهرحال
شما سرور هم دارید انگار ؟ پس قضیه یکم فرق میکنه
--
در حالتیکه سرور دارید و دامین هم برقراره توصیه من اینه که حتما آی پی بدید و سرویس dhcp هم فعال باشه که اگر سیستمی از بیرون زدید تو شبکه بتونه یه کارایی بکنه
اگر سیستم هاتون ورک گروپ هستند
بازم آی پی بدید بهتره

arashpes
شنبه 06 دی 1393, 12:52 عصر
سلام من ۴ تا سیستم دارم.میخوام از نرم افزار net support school استفاده کنم.لطفا راهنمایی کنید از صفر تا صد باید چکارکنم؟؟؟؟
arash.moghaddasian@yahoo.com

yogishiip
پنج شنبه 11 دی 1393, 13:47 عصر
سلام
دوست عزیز شما میتونید وارد تنظیمات مودم بشید و سرویس dhcp رو توی مودم adsl فعال کنید و توی تنظیمات کارت شبکه کلاینتها برید و دریافت آی پی رو به صورت اتوماتیک کنید.
نکته کار اینه که در صورتی که فایروال سیستم ها رو تنظیم کنید (یا غیر فعال کنید که از نظر فنی توصیه نمیشه) میتونید برای اینکه از کامپیوتر شماره 1 فایلی رو بردارید بجای آی پی از computer name استفاده کنید.اینکار ربطی به اتصال مودم دی اس ال شما به اینترنت نداره
یعنی وقتی اینترنت قطع بشه یا اصلا کابل تلفن رو از مودم بکنید باز هم ارتباط بین کاربر ها با سرور برقراره
الیته در صورتی که بین ویندوز xpو سون قصد دارید باید تنظیمات خاصی رو انجام بدید اگر نیاز بود بگید تا بگم
این سرویس رو میشه از طریق ویندوز هم فعال کرد منتها به این طریق که باید روی سرور 2 تا کارت شبکه وصل کنید و یک کانکشن ppp برای adsl بسازید و از طریق سرویس ics اینکارو بکنید که توصیه نمیشه و خیلی پایدار نیست
ضمنا برای مدیریت شبکه های کوچیک میتونید از یک روتر برد میکروتیک 750 استفاده کنید که قیمتش در حد یه مودم دی اس اله و میتونید خیلی کارها باهاش بکنید از جمله تعریف وی پی ان برای هر کاربر تعیین سطح دسترسی و حجم فایل های قابل جابجایی و غیره

نقل قول: شبکه کردن چندین کامپیوتر بدون ست کردن ip فقط با سوئیچ
سلام من ۴ تا سیستم دارم.میخوام از نرم افزار net support school استفاده کنم.لطفا راهنمایی کنید از صفر تا صد باید چکارکنم؟؟؟؟
arash.moghaddasian@yahoo.com

شما میتونید از راهنماهای فارسی برای نصب این نرمافزار استفاده کنید ولی اگر هدف مانیتورنگ کلاینتهاست بهتره از Radmin استفاده کنید دردسرش کمتره و سبکتره.