PDA

View Full Version : سوال: ارسال پیغام به کلاینتها بدون نیاز به نصب نرم افزار در کلاینتها

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 18:54 عصر
با سلام

دوستان راهی هست برنامه ای بنویسیم که بدون اینکه لازم باشه در هر کلاینت نسخه ای از نرم افزاری که نوشتیم نصب نماییم فقط پیغام ارسال کرد ؟ یعنی نرم افزار لوکال است و ما بتونیم فقط با آدرس آی پی کلاینت پیغامی را ارسال کنیم یا فایلی رو اجرا کنیم ؟

برنامه هایی که بر اساس pipe و socket نوشته میشن برای ارسال و دریافت در هر دو سیستم مقصد م مبدا بای نصب بشن ولی ما فقط اینجا قصد ارسال یا اجرای فایل رو داریم:تشویق:

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 17 دی 1392, 18:56 عصر
با سلام

دوستان راهی هست برنامه ای بنویسیم که بدون اینکه لازم باشه در هر کلاینت نسخه ای از نرم افزاری که نوشتیم نصب نماییم فقط پیغام ارسال کرد ؟ یعنی نرم افزار لوکال است و ما بتونیم فقط با آدرس آی پی کلاینت پیغامی را ارسال کنیم یا فایلی رو اجرا کنیم ؟

برنامه هایی که بر اساس pipe و socket نوشته میشن برای ارسال و دریافت در هر دو سیستم مقصد م مبدا بای نصب بشن ولی ما فقط اینجا قصد ارسال یا اجرای فایل رو داریم:تشویق:

برای نوشتنش که باید از سوکت استفاده کنید.
ولی شما هرجور باشه باید یک نسخه سرور داشته باشید که به نسخه های کلاینتی پیغام ارسال کنید.
برای مثال شما نسخه های کلاینتی رو رو سیستم ها دارید و برای ارسال از نسخه سرور که فقط روی یک سیستم نصب هست استفاده میکنید.

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 19:19 عصر
پس واقعا راهی وجود ندراه که ما یکطرفه بخوایم کاری انجام یدیم بیبینید ما شبکه ایم و احتمالا بشه با داشتن دسترسی لازم یک سری از اینکارها رو بدون نیاز به نصب نرم افزار در کلاینت مقصد انجام بدیم حالا چطوری مثلا صدا زدن توایعی از کلاینت ها که در سمت خودشم اجرا میشه مثل api اگر منطقم غلطه بگید پیگیری نکنم و دنبال همون سوکت خودمون باشم

از راهنماییتون هم بسیار ممنون جناب why.darkness عزیز

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 17 دی 1392, 19:29 عصر
پس واقعا راهی وجود ندراه که ما یکطرفه بخوایم کاری انجام یدیم بیبینید ما شبکه ایم و احتمالا بشه با داشتن دسترسی لازم یک سری از اینکارها رو بدون نیاز به نصب نرم افزار در کلاینت مقصد انجام بدیم حالا چطوری مثلا صدا زدن توایعی از کلاینت ها که در سمت خودشم اجرا میشه مثل api اگر منطقم غلطه بگید پیگیری نکنم و دنبال همون سوکت خودمون باشم

از راهنماییتون هم بسیار ممنون جناب why.darkness عزیز

من اینو درست متوجه نشدم ! منظور شما اینه که بدون نصب نرم افزاری وابسته به نسخه سرور در کلاینت ها پیغام ارسال کنید ؟
اگه این باشه که همونطور که گفتم باید یه ارسال کننده و یک دریافت کننده باشه که این وسط نرم افزار شما با نسخه سرور وظیفه ارسال کننده رو انجام میده و نسخه کلاینت هم وظیفه دریافت کننده.
اگر غیر اینه توضیحات واضح تری بدین تا بتونیم بیشتر تفکیکش کنیم.

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 20:03 عصر
آره منظورم دقیقا همین مطلبیه که شما به اون اشاره کردید یعنی بدون نصب نرم افزاری وابسته به نسخه سرور در کلاینت ها پیغام ارسال کنیم و جوابمو گرفتم از شما ممنون و سپاسگزارم

alonmahdi
سه شنبه 17 دی 1392, 21:15 عصر
سلام
من این بنظرم رسید البته نمی دونم شما چگونه پیغام رو می خواید نشون بدید و البته در این زمنیه هم تجربه ندارم ولی یک تحقیق که کردم میشه شما یک چیزی شبیه به ریموت بسازی و توی اون فایلی رو اجرا کنی !
حالا ایده من اینه که شما پیغام مورد نظر رو توی یک فایل تکست در محل مورد نظر بفرستی و ذخیره کنی و بعد اون فایل رو اجراش کنی !! اون وقت میشه چیزی که می خواید البته اگه پیغامتون رو می خواید شبیه مسیج باکس باشه نمی دونم ولی فکر کنم اگه این ایده رو پیش بگیری و منظورتون مسج باکس نباشه بتونید به چیزی که می خواید برسید!:لبخندساده:

امیر مهرشاد
سه شنبه 17 دی 1392, 21:47 عصر
برای پیغامهای حرفه ای و یه سری کارهای دیگه باید دات نت نصب باشه پس بقول دوستان چه بهتر برنامه سمت کلاینتم ساخته بشه و میشه کارهایی رو خیلی حرفه ای تر انجام داد اما چون تنها دسترسی کلاینت ها با هم اکـثرا محدود تعریف میشه و ارتباط آنها با یک شیر فولدر خلاصه میشه باید رفت دنبال یه راه دیگه مثلا تنظیمات فایروال اون کلاینت و باز کردن یک پورت خاص که اونم با توجه به اینکه شبکه domain هست غیر قابل دسترسیه حالا پی این قضیه رو میگیرم اگر به نتیجه ای رسیدم همینجا میزارم متشکر از همه دوستان خوبم