PDA

View Full Version : سوال: ورژن IIs

mahdidabaghi
چهارشنبه 18 دی 1392, 06:51 صبح
سلام به دوستان گل
من روی سیستممم Vs 2010 نصب کردم . میخوام بدونم ورژن IIs چند میشه؟
توی کنترل پنل پنلم که چیزی از IIs نیومده ...
ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

ahmad156
چهارشنبه 18 دی 1392, 17:43 عصر
اونی که با VS2010 نصب میشه IIS EXPRESS هستش که خود VS میتونه استفاده کنه.طریقه نصبش رو میتونین سرچ کنین جوابش رو پیدا میکنین.اگه سیستم عاملتون xp هست IIS 6 اگه سون هست IIS 7 و IIS 7.5 و اگه ویندوز هشت IIS 8 هست

mahdidabaghi
پنج شنبه 19 دی 1392, 07:15 صبح
اونی که با VS2010 نصب میشه IIS EXPRESS هستش که خود VS میتونه استفاده کنه.طریقه نصبش رو میتونین سرچ کنین جوابش رو پیدا میکنین.اگه سیستم عاملتون xp هست IIS 6 اگه سون هست IIS 7 و IIS 7.5 و اگه ویندوز هشت IIS 8 هست
ممنونم ...
راستش یه وب اپلیکیشنی نوشتم(ویندوزم 7 و Vs 2010) , روی سیستم خودم و روی هاست که امتحان کردم جواب گرفتم ...
حالا دوستان میخوان این وب اپ رو روی سرور خودشون بذارن و به صورت محلی (سیستمهای تحت شبکه همونجا)
ازش اسفاده کنن ...
ولی وقتی رو سرورشون اپ میکنم ارور میده ...
ممنون میشم راه حلی ارائه بدین

mahdidabaghi
پنج شنبه 19 دی 1392, 07:24 صبح
در ضمن سیستم عامل مقصدی هم که قراره وب اپم اونجا اپ شه ویندوز سروره 2008 هست

mahdidabaghi
شنبه 21 دی 1392, 09:32 صبح
استادی نیس بنده رو راهنمایی کنه ....:افسرده:

mahdidabaghi
یک شنبه 22 دی 1392, 10:51 صبح
دوستان هر کاری میکنم جواب نمیگیرم یعنی تا الا کسی به این مشکل نخورده؟

ahmad156
یک شنبه 22 دی 1392, 18:28 عصر
دوست عزیز اول از همه باید IIS روی هاست نصب باشه.اینجا (http://www.iis.net/learn/install/installing-iis-7/installing-iis-7-and-above-on-windows-server-2008-or-windows-server-2008-r2)آموزشش هست.اگه خطای دیگه ای هست بگین !!

mahdidabaghi
چهارشنبه 25 دی 1392, 08:54 صبح
سلام خدمت دوستان گل و اساتید محترم
من در قسمت iis اومدم و در قسمت site name عبارت test و در قسمت phisical path ادرس فایل ها(توی wwwroot) و در قسمت ip address ای پسی سرور و در قسمت Host Name عبارت www.test.com و در قسمت پورت 80 را قرار دادم .
ولی وقتی توی نوار ادرس مرور گر میزنم www.test.com هیچی نشون نمیده .
لازم به ذکره که ادرس فایل ها درسته و در پروژه هم index.html دارم و هم default.aspx ولی بازم هیچی نشون نمیده.
تقاضا دارم اگه استادی میدونه مشکااز کجایه و احتمالا چه تنظیمات دیگه ای باید انجام بدم بنده رو راهنمایی کنه
یه دنیا ممنون

ahmad156
چهارشنبه 25 دی 1392, 17:31 عصر
دوست عزیز شما IIS رو هنوز نصب نکردین!!!!!!!!!!

csvbcscp
چهارشنبه 25 دی 1392, 18:09 عصر
سلام خدمت دوستان گل و اساتید محترم
من در قسمت iis اومدم و در قسمت site name عبارت test و در قسمت phisical path ادرس فایل ها(توی wwwroot) و در قسمت ip address ای پسی سرور و در قسمت Host Name عبارت www.test.com و در قسمت پورت 80 را قرار دادم .
ولی وقتی توی نوار ادرس مرور گر میزنم www.test.com هیچی نشون نمیده .
لازم به ذکره که ادرس فایل ها درسته و در پروژه هم index.html دارم و هم default.aspx ولی بازم هیچی نشون نمیده.
تقاضا دارم اگه استادی میدونه مشکااز کجایه و احتمالا چه تنظیمات دیگه ای باید انجام بدم بنده رو راهنمایی کنه
یه دنیا ممنون

نیازی به نوشتن عبارت www.test.com نیست
اگه ip معتبر(valid) سرور رو داده باشی کافیه
باید تو فایروال هم پورت 80 رو باز کنی
بعد اگه با یک سیستم دیگه بخوای به سایتی که روی iis گذاشتی دسترسی داشته باشی، کافیه ip سرور رو وارد کنی

برای اینکه سایتت یک دامین مثل www.test.com باشه، دو راه داری، یا اینکه یک دامنه پولی ثبت کنی و یا اینکه یک دامنه رایگان با پسوند tk درست کنی
برای درست کردن دامه رایگان هم میتونی با سایت dot.tk مراجعه کنی

یه چیز دیگه هم در آخر بگم
اگه از مودم adsl برای اتصال به اینترنت استفاده می کنی باید از طریق port forwarding آی پی سیستم رو forward کنی

تنظیمات فایروال مهم ترین بخش کاره، اگه فراموش بشه چیزی کار نمی کنه

موفق باشی
سوال دیگه ای داشتی در خدمتم

mahdidabaghi
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 12:38 عصر
دوست عزیز شما IIS رو هنوز نصب نکردین!!!!!!!!!!
سلام دوست عزیز
IIs رو نصب کردم و توی ویندوز سرور دارمش ... تمام الحاقاتشم محض احتیاط نصب کردم.
الان که میخوام پروژمو روی iiS اجرا کنم این ارور رو میده

<comilation debug="true" targetFramework="4.0">
واسه این ارور هم با توجه بی راه ل لینک زیر عمل کردم ولی بازم نشد ....
http://www.roelvanlisdonk.nl/?p=1772
میشه استادی راهنمایی کنه چاره کار چیه؟

ahmad156
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 16:12 عصر
دوست عزیز اگه نصب شده باشه شما وقتی localhost رو توی مرورگرتون بنویسین صفحه پیش فرض IIS رو میاره.ببینین این جوری هست یا نه؟؟؟

alireza.zahani
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 22:09 عصر
یا VS 2013 نصب کن که پیش فرض IIS8 همراشه
یا باید دستی از control panel نصب کنی

csvbcscp
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 04:43 صبح
این مشکل بیشتر زمانی پیش میاد که نسخه دات نت تنظیم شده توی فایل web.config با application pool یکسان نباشه
مثلاً برنامه شما برای کار با .Net 4.5 تنظیم شده باشه، اما وقتی تو iis سایت جدید میسازی application pool رو به صورت پیش فرش روی .net 2.0 رهای کردی و به .net 4.5 تغییرش ندادی

برای حل این مشکل
هنگام ایجاد سایت در گوشه سمت راست و بالای پنجره Add Website دکمه ای با نام select وجود داره که اگه روش کلیک کنی، پنجره Select Application pool گشوده میشه که میتونی نسخه مورد نظر دات نت رو انتخاب کنی
اما اگه سایت رو درست کردی کافیه روی سایت راست کلیک کنی گزینه Manage Website و سپس گزینه Advanced Setting رو انتخاب کنی، در پنجره باز شده، application pool رو تغییر بدی به .net 4.5

یک راه دیگه هم برای انتخاب application pool وجود داره و اونم انتخاب گزینه Basic Setting در منوی کشویی سمت راست iis( البته باید سایت مورد نظرت تو حالت انتخاب باشه)

اگه سایتت از پایگاه sql داده استفاده می کنه احتمالا دوباره با همین application pool مشکل بر میخوری. که مربوط میشه به identity که باید روی local system تنظیم بشه
موفق باشی دوست من

csvbcscp
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 04:50 صبح
یک نکته دیگه هم وجود داره
باید نسخه دات نت مورد نظرت هم که باهاش برنامه رو release کردی هم روی سیستم نصب باشه
البته دات نت همراه با ویژوال استودیو نصب میشه و کمتر این مشکل بوجود میاد
اما اگه مثلاً بخوای از windows server core 2008 r2 استفاده کنی امکان نصب دات نت 4.5 وجود نداره و به مشکل بر میخوری

mahdidabaghi
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 06:42 صبح
این مشکل بیشتر زمانی پیش میاد که نسخه دات نت تنظیم شده توی فایل web.config با application pool یکسان نباشه
مثلاً برنامه شما برای کار با .Net 4.5 تنظیم شده باشه، اما وقتی تو iis سایت جدید میسازی application pool رو به صورت پیش فرش روی .net 2.0 رهای کردی و به .net 4.5 تغییرش ندادی

برای حل این مشکل
هنگام ایجاد سایت در گوشه سمت راست و بالای پنجره Add Website دکمه ای با نام select وجود داره که اگه روش کلیک کنی، پنجره Select Application pool گشوده میشه که میتونی نسخه مورد نظر دات نت رو انتخاب کنی
اما اگه سایت رو درست کردی کافیه روی سایت راست کلیک کنی گزینه Manage Website و سپس گزینه Advanced Setting رو انتخاب کنی، در پنجره باز شده، application pool رو تغییر بدی به .net 4.5

یک راه دیگه هم برای انتخاب application pool وجود داره و اونم انتخاب گزینه Basic Setting در منوی کشویی سمت راست iis( البته باید سایت مورد نظرت تو حالت انتخاب باشه)

اگه سایتت از پایگاه sql داده استفاده می کنه احتمالا دوباره با همین application pool مشکل بر میخوری. که مربوط میشه به identity که باید روی local system تنظیم بشه
موفق باشی دوست من
ازتون یه دنیا سپاسگزارم ... با راهنمایی شما مشکلی که واسه دات نت 4 داشتم ل شد ولی باز به یه مشکل دیگه ای که خوردم اینه که با بانکم ارتباط برقرارنمیشه.
یعنی اومدم نسخه اصلی سایت رو (پاپلیش نشده) رو گذاشتم توی wwwroot.وقتی با ویژوال سایت رو باز میکنم به راحتی سایت روی مرورگر باز میشه و هیچ مشکلی با ارتباط با بانک نداره ولی وقتی توی مرورگر localhost میزنم صفه اروری رو میاره که مربوط به ارتباط با دیتابیسه!!!!
ممنون میشم مثل همیشه بنده رو راهنمایی بفرمایید.

mahdidabaghi
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 06:44 صبح
دوست عزیز اگه نصب شده باشه شما وقتی localhost رو توی مرورگرتون بنویسین صفحه پیش فرض IIS رو میاره.ببینین این جوری هست یا نه؟؟؟
اره مهندس جون ... به جون خودم iis روی سیستم سرور نصبه !!!

mahdidabaghi
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 10:53 صبح
با سلام مجدد ... مشکلم حل شد ... باید حتما با یک یوزر تعریف شده لاگین کرد ... :خجالت: