PDA

View Full Version : سوال مهم و فوری در مورد طراحی گرافیک یه وب اپلیکیشن

resident
چهارشنبه 18 دی 1392, 14:04 عصر
سلام دوستان
چند تا سوال دارم.
من یه وب اپلیکیشن دارم. میخوام طراحی UI رو بسپرم به کسی که انجام بده. بعضی ها میگن اول بده یه طراح گرافیک، PSD شو بهت بده بعد بده یکی تبدلش کنه به کد.
برنامه من حدودا 15 تا فرم اصلی داره و 15-20 تا فرم فرعی که این فرمهای فرعی خیلی خیلی شبیه هم هستن.
و اما سوال مهم من : میخوام بدونم طراح گرافیک باید برای کل این 30 صفحه طرح بده یا اینکه اگه برای دشبورد و یه فرم کامل طرحشو بده، UI کار می تونه بقیه صفحات رو با توجه به اون PSD طراحی کنه؟
بعد قیمت طراحی PSD حدودا چقدره؟ میخوام یه کار تمیز طراحی بشه...
اصلا به نظرتون اول PSD رو بدم طراحی کنن یا اینکه بدم یه UI کار خودش همه کار رو انجام بده؟
اگر کسی طراح گرافیک خوب سراغ داره لطفا معرفی کنه...
ممنون

alibeta
چهارشنبه 18 دی 1392, 18:10 عصر
سلام دوست عزیز، اصولی ترین راه این هستش که طراحی کاربری اون پیاده بشه و بعد تبدیل به کد بشه. معمولا برنامه نویس های ما، عکس این کارو انجام میدن که درست نیست.

anvar
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:49 عصر
برای اینکه در تکمیل پروژه موفق تر باشی به موارد زیر توجه کن

پروژه رو به سه فاز تقسیم کن

1 - طراحی گرافیکی (خروجی این فاز فایل های PSD میشه). طراح با توجه به نیاز شما و شرایط اپلیکیشن و کاربری آینده آن طرح های مورد نظر خود را بصورت بلوپرینت به شما نشان خواهد داد و در صورت رضایت شما و احیانا اصلاحیات مد نظر شما تبدیل به طرح نهایی خواهد شد.
2 - اگر از کار طراح در فاز 1 راضی بودی و تجربه لازم رو برای فاز دوم داشت تبدئیل گرافیک به صفحات html رو بهش واگذار کن. خروجی این فاز صفحات شما با فرمت html به همراه سایر فایل های CSS و Javascript یا Jquery میشه.
3 - فاز سوم تلفیق اپلیکشن شما (به هز زبانی مثل PHP یا ASP.NET) با صفحات html حاصل از فاز 2 میشه.

در هر مرحله اگر از کار طراح راضی بودی و توانایی لازم برای فاز بعد رو داشت می تونی بهش واگذار کنی.

میشه هر سه فاز رو به یک شخص یا شرکت واگذار کرد. یا هر کدوم رو به شخص خاصی.

=====================================

در طراحی صفحات معمولا صفحات اصلی تک به تک طراحی می شوند و برای سایر صفحات فرعی که تشابه زیادی با هم دارند فقط کنترل های جدید طراحی میشوند تا در صفحات استفاده شوند. البته طراح همه آنها را طبق نیاز و درخواست شما تحویل خواهد داد. هر چقدر پروژه زمان بیشتری ببره قطعا هزینه بیشتری براش در نظر گرفته میشه. اما منتظر ارفاق و یا گذشت از طرف طراح نباشید چون هیچ هزینه زحمت خودش رو از شما می خواد.

برای سوال مهمت : میشه طبق تئوری شما عمل کرد اما قطعا فقط یک صفحه نخواهند بود و هزینه این تک صفحه رو بصورت تک صفحه معمولی حساب نخواهند کرد. در واقع شما تراکم چندین صفحه رو در یک صفحه متمرکز کرده اید و قطعا قیمت گذاری آن متفاوت از حالت طبیعی خواهد بود.

هزینه طراحی خوب از 200 تومن شروع میشه تا 700-800 تومن (منظور فقط فاز یکه - کیفیت سطح 1). هر چقدر هم ساده تر باشه هزینه اش کمتر میشه. در واقع قیمت گذاری رابطه مستقیمی با خلاقیت طراح داره

نکته آخر هم اینکه : اپلیکشن های تحت وب با سایت های معمولی تفاوت هایی دارند و نیاز به تجربه خاصی داره.