PDA

View Full Version : زیاد بودن اسم های فریمورک

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:29 عصر
سلام
من دارم با استفاده از بسته ی اقای شهرکی yii رو یاد بگیرم.
الان رسیدم به قسمت 5.
متاسفانه اسامی زیادی که برای متد ها و relation ها و شی گرا پیچیده باعث شده من یخورده گیج بشم.:گیج:
می خواستم بدونم cheat code یا چیزی هست که باعث بشه من از این گیج زدگی در بیام.:قلب:
ممنون.

farazsahebdel
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:33 عصر
بله یکم زیاد !

آدم یکم قاطی می کنه !

:گریه:

mahmod2000
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:02 عصر
فقط وقتی خودتون یه پروژه خوب انجام بدید دیگه این اسم ها عادی میشه واستون

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 20:36 عصر
تا الان که تو آموزش ها این مشکل رو داشتم چه برسه به پروژه اصلی!
دوستان دیگه این مشکل رو نداشتن؟

SlowCode
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:07 عصر
این مورد یکم طبیعی هست.
شما اگه برین دنبال یه زبان جدید این مشکل شدیدتر هم میشه!
به یاد آورید زمانی را که برنامه نویسی را شروع کردید! اون موقع ها هم هممون اینطوری بودیم.:لبخند:
گذر زمان + تکرار این مشکل رو حل میکنه.

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:24 عصر
سلام
والا اون موقع اول مثلا فانکشن رو یاد می گرفتید بعد این قدر تمرین می کردیم که اوکی می شد. بعد می رفتم سراغ بحث بعدی.
اما الان همزمان هم relation ها اضافه شده هم متد های زیاد و هم شی گرا پیچیده!
نمی دونم چطوری همزمان این 3تا رو یاد بگیرم.

farazsahebdel
چهارشنبه 18 دی 1392, 22:13 عصر
آره باید اون قدر حرفه ای بشی که مثل آقای شهرکی که مثل اینکه خودت فریم ورک رو نوشتی. :لبخند:

SlowCode
چهارشنبه 18 دی 1392, 23:39 عصر
سلام
والا اون موقع اول مثلا فانکشن رو یاد می گرفتید بعد این قدر تمرین می کردیم که اوکی می شد. بعد می رفتم سراغ بحث بعدی.
اما الان همزمان هم relation ها اضافه شده هم متد های زیاد و هم شی گرا پیچیده!
نمی دونم چطوری همزمان این 3تا رو یاد بگیرم.
خب آقای شهرکی گفتن که پیشنیاز داره!
حالا شما رعایتش نکردی(مثل من) میتونی همنیاز برداری:لبخند:
من فقط این کلید خارجی رو بلد نبودم که فهمیدم.
تو شی گرایی که چیز خاصی نیاز نیست بلد باشی واسه yii!!!
کافیه دایرکشن ها رو به IDE اضافه کنی بعد تابلو هست دیگه!
فوقش یه چرخی تو لیست توابع میزنی و میفهمی که چی به چیه.
بیشتر مشکلات من تو کارگاه نشست برطرف شد. الان درکل واسم گنگ نیست.

MRmoon
پنج شنبه 19 دی 1392, 07:55 صبح
من به آقا امين پيشنهاد مي كنم به جاي استفاده از notepad++ از يه IDE ديگه كه از yii پشتيباني ميكنه و براش uatocomplete داره استفاده كنه.

مثل codelobster ولي كرك شدش(رايگان نيست:D.)

Tarragon
پنج شنبه 19 دی 1392, 07:58 صبح
سلام
والا من کلید خارجی رو با این توضیحاتشو شنیدم درست نفهمیدم.
در مورد oop بلدم اما خدائی خیلی پیچیده است!
پیشنیاز هاشو می شه بگید؟

mahmod2000
پنج شنبه 19 دی 1392, 09:24 صبح
بهترین IDE برای ایی NetBeans هستش
پلاگین برای ایی داره

Tarragon
پنج شنبه 19 دی 1392, 10:26 صبح
سلام
netneans رو گذاشتم واسه دانلود.
ولی بهرحال relation ها و اون oop رو چه می شه کرد؟!!:لبخند:

MMSHFE
پنج شنبه 19 دی 1392, 18:35 عصر
ببینید، شما باید درمورد کلیدهای خارجی، انواع قیدها (Constraint) در MySQL، مباحث تخصصی OOP مثل وراثت و... (از جلسه 10 آموزش PHP به بعد - توی تاپیک آموزش مرحله به مرحله - درموردشون توضیح دادم) و همچنین اصول کلی MVC رو بدونید وگرنه نه فقط توی Yii که با هر فریمورک دیگری به مشکلات جدی برخورد میکنید. درمورد IDE هم میتونید از NetBeans یا Zend Studio استفاده کنید و هر دو، پشتیبانی خوبی از این فریمورک دارن. ضمناً فیلم آموزشی رو مثل فیلم سینمایی نگاه نکنید! هر جلسه رو همراه با نگاه کردن، خودتون هم انجام بدین و هرجا دیدین متوجه نمیشین، سؤال کنید و بعد از رفع ابهام، جلسه بعدی رو شروع کنید. قرار نیست هیچ مطلبی که الآن متوجه نشدین، توی جلسات بعدی توضیح داده بشه. مطالب مثل زنجیر به هم وصل هستن.

mahdi_1986
پنج شنبه 19 دی 1392, 22:50 عصر
سلام دوستان
فکرکنم در حال حاضر PHP storm یک IDE خیلی قوی برای Yii هستش (نسخه 7)
کلا JetBrain http://www.jetbrains.com/یکی از بهترین IDEها را ارائه می‌دهند،‌ اما اگر خواستین از PHPstorm استفاده کنید حتما این plugin هم نصب کنید، فوق العادست : http://mazx.ru/

SlowCode
پنج شنبه 19 دی 1392, 22:55 عصر
سلام دوستان
فکرکنم در حال حاضر PHP storm یک IDE خیلی قوی برای Yii هستش (نسخه 7)
کلا JetBrain http://www.jetbrains.com/یکی از بهترین IDEها را ارائه می‌دهند،‌ اما اگر خواستین از PHPstorm استفاده کنید حتما این plugin هم نصب کنید، فوق العادست : http://mazx.ru/
برنامه خوبی هست ولی خیلی سنگین کار میکنه! فکر کنم دلیلش هم اینه که با جاوا نوشتن.

دوستان در واقع IDE های Netbeans, ZendStudio, Aptana اساسشون یکی هست، تفاوت چندانی با هم ندارن.
تو همشون میتونین Direction فریم ورک رو اضافه کنین.

Tarragon
پنج شنبه 19 دی 1392, 23:02 عصر
سلام
ممنونم از جوابهاتون.
2تا مسئله هست!
1- اینکه من oop رو تقریبا بلدم و اصول کلی MVC بلدم اما دلایلی که اینجا گیج شدم شما تو اون اسلاید می گفتید تو model فقط دستورات مربوط به دیتابیس نوشته می شه اما فانکشن getAllowedStatusRange ارطباطی با دیتابیس نداره! واسه همینه که گیج شدم!
2- اگر می شه روزانه سر یا ساعث خاص مثلا 4 به میزان 10 دقیقه یا هرچقدر که صلاح می دونید تشریف بیارید رید کال که سوالاتمون رو به صورت آنلاین بپرسیم. البته اگر وقت دارید.

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 16:55 عصر
1- تابع getAllowedStatusRange از این جهت مربوط به دیتابیسه که مقادیری رو مشخص میکنه که برای ثبت توی دیتابیس، مجاز هستن و خارج از دیتابیس، این مقادیر ارزشی ندارن. پس به جای دیگری مربوط نیستن.
2- به امید خدا از این هفته همه روزه توی ساعت اداری آنلاین هستم توی RaidCall

Tarragon
شنبه 21 دی 1392, 06:58 صبح
با سلام
اقای شهرکی اگر من MVC رو خونده باشم و تاحالا ازش عملا استفاده نکرده باشه بخوام yii یاد بگیرم به مشکل می خورم؟ یعنی لازمه یه پروژه عملی با MVC داشته باشیم؟
و اینکه اقای شهرکی اگر بشه عصر ها هم 10 تا 20 دقیقه آنلاین بشید عالی می شه. چون که ما از قشر مستضعف دانش آموزیم. نمی تونم صبحا در خدمت باشیم.

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 07:54 صبح
نیازی به استفاده عملی از MVC نیست. همینکه بدونید دقیقاً چی به چیه کافیه. ضمناً ساعت اداری منظورم زمانبندی شرکتهای خصوصیه (8:30 صبح تا 16:30 عصر)

Tarragon
شنبه 21 دی 1392, 15:39 عصر
باسلام خدمت آقای شهرکی
من الان با اینکه همگام با شما پیش می رفتم شروع کردم از اول پروژه رو به پیش بردن.
همه جا هم تا اینجا خوشبختانه کامل و صحیح بود اما تنها کاری که از تو انداختم relations ها بود.
ممنون می شم اگر دربارشون یه توضیح کامل بدید!
در ضمن من الان raidcall هستم اما مثل اینکه شما تشریف ندارید.
با تشکر.

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 18:53 عصر
Relation یعنی ارتباط بین جداول. مثلاً شما میتونید توی جدول posts ازطریق فیلد cat_id به جدول categories وصل بشین. کافیه فیلد cat_id رو بعنوان یک کلید خارجی تعریف کنید که به کلید اصلی (id) توی جدول categories وصل میشه. بعد توی متد relations مدل Posts این ارتباط رو تحت عنوان دلخواه (مثلاً category) مشخص کنید. حالا هرموقع یک پست رو پیدا کردین (مثلاً با $post = Posts::model()->findByPk(5);) میتونید با ساختار $category = $post->category; دسته بندی موردنظرش رو هم پیدا کنید. مثلاً میخواین توی View مربوط به پست، بنویسید که توی چه دسته بندی قرار داشته. میتونید اینطوری بنویسید:

echo $model->category->name;
اگه باز هم ابهامی بود، من تو RaidCall الآن آنلاین هستم.