PDA

View Full Version : سوال: دریافت اطلاعات دیتابیس بصورت یکجا؟؟!

محمد فدوی
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:16 عصر
سلام. من دارم یه برنامه حسابداری می نویسم. توی دیتابیس برنامه (MySQL) یه جدول برای ثبت مشتریا هست. توی برنامه خیلی جاها باید به اطلاعات مشتریا دسترسی انجام بشه (همچنین جست و جو و ...) سؤال من اینجاست که بهتره اول اجرای برنامه اطلاعات مشتریا رو بگیرم و توی یه ArrayList ذخیره کنم و هر دفعه از این اطلاعات استفاده کنم یا بهتره هر دفعه از دیتابیس Query بگیرم؟ ممنونم.

a.seieddokht
چهارشنبه 18 دی 1392, 21:37 عصر
سلام. من دارم یه برنامه حسابداری می نویسم. توی دیتابیس برنامه (MySQL) یه جدول برای ثبت مشتریا هست. توی برنامه خیلی جاها باید به اطلاعات مشتریا دسترسی انجام بشه (همچنین جست و جو و ...) سؤال من اینجاست که بهتره اول اجرای برنامه اطلاعات مشتریا رو بگیرم و توی یه ArrayList ذخیره کنم و هر دفعه از این اطلاعات استفاده کنم یا بهتره هر دفعه از دیتابیس Query بگیرم؟ ممنونم.

اگه سرعت برات مهمه و تراکنش هایی که انجام میدی زیاده استفاده از arraylist خوب ولی خوب اگه زیاد این کارو کنی کل رمت پر میشه . اگه از hibernate استفاده کنی چون داده ها کش میشه سرعت بالاست مثل jdbc نیست ولی بهتره از هر 2 روش استفاده کنی یعنی هرجا که نیازه از arraylist استفاده کنی و هرجا لارمه... من نمیدونم دقیقا میخوای چیکار کنی فقط خواستم راهنمایی کنم

موفق باشید:لبخندساده:

محمد فدوی
چهارشنبه 18 دی 1392, 22:36 عصر
اگه سرعت برات مهمه و تراکنش هایی که انجام میدی زیاده استفاده از arraylist خوب ولی خوب اگه زیاد این کارو کنی کل رمت پر میشه . اگه از hibernate استفاده کنی چون داده ها کش میشه سرعت بالاست مثل jdbc نیست ولی بهتره از هر 2 روش استفاده کنی یعنی هرجا که نیازه از arraylist استفاده کنی و هرجا لارمه... من نمیدونم دقیقا میخوای چیکار کنی فقط خواستم راهنمایی کنم

ممنونم.Hibernate چیه؟! باش آشنا نیستم... سرچ هم کردم...!فک میکنم اطلاعات رو بصورت XML نگه میداره و فک میکنم از MySQL J Connector + JDBC کندتر باشه... نه؟

a.seieddokht
چهارشنبه 18 دی 1392, 23:04 عصر
ممنونم.Hibernate چیه؟! باش آشنا نیستم... سرچ هم کردم...!فک میکنم اطلاعات رو بصورت XML نگه میداره و فک میکنم از MySQL J Connector + JDBC کندتر باشه... نه؟

با سلام

دوست عزیز hibernate یک ORM FrameWork است که خودش از JDBC به وجود امده است ولی مثل JDBC کند نیست بخاطر اینکه داده هارو کش میکنه و سرعتش خیلی بالاست و از امکاناتی که داره مثلا نیازی نیست در سطح database بیای جدول بسازی و و و .. فقط کافیه برنامتو بسازی خودش برات generate میکنه , اینکه نیازی نیست مثل jdbc متد واسه insert , delte, update , بنویسی یا مثلا بیای با دستور sql ضرب دکارتی انجام بدی یا بیای join بزنی خودش این کارهارو میکنه یعنی متد هایی واسه این کارا داره در واقع همون (ORDBMS)
اموزش کامل JDBC (http://www.tutorialspoint.com/jdbc/)
اموزش کامل hibernate (http://www.tutorialspoint.com/hibernate/)