PDA

View Full Version : سوال: آیا می شود با php برنامه دسکتاپ یا ...

momimomi
پنج شنبه 19 دی 1392, 00:15 صبح
با سلام
آیا می شود با php برنامه دسکتاپ یا ... تحت ویندوز نوشت؟
اگر مثالی دارید و اینجا قرار دهید ممنون می شوم.

Unique
پنج شنبه 19 دی 1392, 11:20 صبح
بله میشه ! همونطور که با python و ruby میشه !
البته به سادگی استفاده از دلفی و لازاروس و vb و #c و vcc و ... نیست اما شدنیه.

هم با PHP-GTK میشه و هم با PHP-Qt ،‌ با WinBinder هم برای windows میشه برنامه نوشت.
در مورد مثال هم باید برای این موضوعاتی که گفتم جستجو و تحقیق کنید تا به نتیجه برسین.

sh.n.n786
پنج شنبه 19 دی 1392, 11:43 صبح
درود و ...
همين طور كه جناب يزدخواستي اگه اشتباه نكنم فرمودن به راحتي نرم افزار هاي Toolbar دار نيست اين نرم افزار كد هاي PHP رو به زبان ماشين ترجمه ميكنه و فايل با هدر هاي EXE قابل اجراست
فقط براي GUI برنامه بايد با GTK كار كنيد چند مثالي هم خود اين نرم افزار داخلش هست.
و از اونجايي كه پروژه Open Source هست هسته برنامه قابل ويرايش هست فقط يه مبلغي به سازندش بايد بدين تا سورسو بهتون بده :لبخند:
البته از سال 2006 به بعد آپديت نشده اما با كتاب خونه هاي CURL , MSSQL, MHASH, MYSQL ,FTP كار ميكنه و ...

Download Bamcompile (http://www.bambalam.se/bamcompile/)

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 19 دی 1392, 12:21 عصر
برای شدنش میشه خوبم میشه حتی میتونید با ایجاد سرور PHP مجازی روی سیستم کلاینت قشنگ اجراش کنید و همچنین کد های PHP نوشته شده رو میتونید به dll هم تبدیل کنید :) تا مشکل Open Source k نداشته باشید.
نوعی فناوری جدید هست که این امکان رو میده و من خودم از دستوراتن PHP در یکی از پروژه هام استفاده کردم.

ولی واقعا مناسب برای دسکتاپ نیست چون php برای وب مناسب خوب جواب میده برای دسکتاپ بهتره از C++‎/C#‎/VB از اینجور زبان ها استفاده کنید.

eshpilen
پنج شنبه 19 دی 1392, 19:40 عصر
ولی واقعا مناسب برای دسکتاپ نیست چون php برای وب مناسب خوب جواب میده
چرا؟ یعنی چی مثلا؟ کجاش چه مشکلی چه کمبودی داره؟

Unique
پنج شنبه 19 دی 1392, 22:44 عصر
کمبود نداره اما من تا حالا پروژه موفق gui با php نه روی لینوکس دیدم و نه ویندوز ! معمولا با python و qt یا c و gtk انجام میدهند !

eshpilen
دوشنبه 23 دی 1392, 20:07 عصر
خب انتظار هم نمیره. این همه زبان خوب از قبل هست و واسه خودشون base کافی ایجاد کردن.
مسئلهء ناشناخته بودن و عدم اعتماد و اتکا هم هست بالاخره.
اون زبانهای دیگه بالاخره از اول برای دسکتاپ هم بودن و واسه خودشون تیم و تشکیلات و سازمانی چیزی پشتوانه داشتن و دارن، اما PHP حالا یه نفر دو نفر اومدن یه کاری کردن معلوم نیست چقدر کامل باشه چقدر به پشتیبانی و توسعه و رفع اشکال آیندش امید باشه. سویچ کردن برنامه نویسان قبلی به زبان و محیط جدید هزینه و ریسک داره. برنامه نویسان جدیدتر هم باز یکسری ریسک ها و نگرانی هایی دارن و طبیعتا زبانهای جا افتاده و تضمین شده تر رو ترجیح میدن از نظر بازار و کار تیمی و همکاری و کمک از دیگران هم بهتره خب چون base و شناخته شدگی و پذیرفتگی و فعالان خیلی بیشتری داره.
اگر این مسائل نباشه، بنده شخصا PHP رو برای برنامه نویسی دسکتاپ هم دوست دارم؛ یعنی بنظرم خوب جواب بده. بخصوص بعضی چیزهای PHP مثل آرایه هاش خیلی منعطف و همه کاره هستن که توی کمتر زبانی دیده میشه.

esi2020
سه شنبه 24 دی 1392, 00:04 صبح
خب انتظار هم نمیره. این همه زبان خوب از قبل هست و واسه خودشون base کافی ایجاد کردن.
مسئلهء ناشناخته بودن و عدم اعتماد و اتکا هم هست بالاخره.
اون زبانهای دیگه بالاخره از اول برای دسکتاپ هم بودن و واسه خودشون تیم و تشکیلات و سازمانی چیزی پشتوانه داشتن و دارن، اما PHP حالا یه نفر دو نفر اومدن یه کاری کردن معلوم نیست چقدر کامل باشه چقدر به پشتیبانی و توسعه و رفع اشکال آیندش امید باشه. سویچ کردن برنامه نویسان قبلی به زبان و محیط جدید هزینه و ریسک داره. برنامه نویسان جدیدتر هم باز یکسری ریسک ها و نگرانی هایی دارن و طبیعتا زبانهای جا افتاده و تضمین شده تر رو ترجیح میدن از نظر بازار و کار تیمی و همکاری و کمک از دیگران هم بهتره خب چون base و شناخته شدگی و پذیرفتگی و فعالان خیلی بیشتری داره.
اگر این مسائل نباشه، بنده شخصا PHP رو برای برنامه نویسی دسکتاپ هم دوست دارم؛ یعنی بنظرم خوب جواب بده. بخصوص بعضی چیزهای PHP مثل آرایه هاش خیلی منعطف و همه کاره هستن که توی کمتر زبانی دیده میشه.

بنده از PHP بار ها به صورت CMD استفاده کردم که خیلی خوب بوده و نتیجه ایده آل داشتم. اما برای دسکتاپ نمی دونم باز هم همون کارایی قبلی رو داره یا نه. مثلا در PHP نوع داده در تعریف اولیه اهمیت نداره اما زبان های برنامه نویسی ساختار یافته مثل C++ ، C# یا دلفی اهمیت تعریف نوع داده خیلی زیاده حالا نمی دونم چطوری این مسائل رو برای نوع دسکتاپ حل کردن ، خیلی دوست دارم تست کنم