PDA

View Full Version : عملیات درج و حذف در دو گرید مرتبط

programerinfonet
پنج شنبه 19 دی 1392, 00:52 صبح
سلام دوستان
فایل ضمیمه رو دانلود و اجرا کنید مشکلاتمو توش نوشتم خواهشأ اگه می تونید واسم رفعش کنید و بهم بگید
ممنون
115086

FastCode
پنج شنبه 19 دی 1392, 01:10 صبح
سلام
مشکلاتتون رو کجا نوشتید؟ من چیزی ندیدم.

اگر ممکنه در این تاپیک هم بنویسید که همه ببینند.

چرا فایل اجرایی با کدتون فرق داره؟ و چرا متنی که در فایل اجرایی بود در کد نیست و بالعکس؟

programerinfonet
پنج شنبه 19 دی 1392, 10:20 صبح
سلام
مشکلاتم اینا هستتند :
1 روی هر سطر از کارخانه ها کلیک کردیم محصولات مربوط به اون کارخونه تو قسمت محصولات نمایش داده بشه
2 کاربر بتونه تو هر دو قسمت ها عملیات درج و، ویرایش و حذف رو انجام بده
3 کاربر وقتی میخواد نام محصولات رو وارد کنه نام کارخانه از سطر انتخابی لیست کارخانه ها گرفته بشه یعنی اگه کاربر خواست تو قسمت لیست محصولات یک محصول را بنویسه اسم کارخونش دیگه هر سطری از گرید اول انتخاب بود در نظر گرفته بشه

یعنی چی کدها با فایل اجرایی فرق می کنه ؟ مگه میشه ؟
یکبار پروژه را کامپایل کنید ببینید درست میشه ؟؟؟
تورو خدا کمک

khokhan
پنج شنبه 19 دی 1392, 20:56 عصر
سلام
مشکلاتم اینا هستتند :
1 روی هر سطر از کارخانه ها کلیک کردیم محصولات مربوط به اون کارخونه تو قسمت محصولات نمایش داده بشه
2 کاربر بتونه تو هر دو قسمت ها عملیات درج و، ویرایش و حذف رو انجام بده
3 کاربر وقتی میخواد نام محصولات رو وارد کنه نام کارخانه از سطر انتخابی لیست کارخانه ها گرفته بشه یعنی اگه کاربر خواست تو قسمت لیست محصولات یک محصول را بنویسه اسم کارخونش دیگه هر سطری از گرید اول انتخاب بود در نظر گرفته بشه

یعنی چی کدها با فایل اجرایی فرق می کنه ؟ مگه میشه ؟
یکبار پروژه را کامپایل کنید ببینید درست میشه ؟؟؟
تورو خدا کمک
ارتباط بین دو تا گرید رو براتون درست کردم..... اما منظورتون از درج و ویرایش وحذف رو متوجه نشدم می خوای چکار کنی !!! بیشتر توضیح بدین

hashtgerd2
پنج شنبه 19 دی 1392, 21:23 عصر
خب توی رویدار دیتاگرید ویو دومی که محصولات رو نشون میده وقتی می خوای داخل دیتابیست اینزرت کنی نام یا ای دی گروه محصول ((دیتاگریدویو اول)) رو بردار و تو دیتابیست دخیره کن
datagridview1.currentdataGridView1.CurrentRow.Cell s[0].ToString();

programerinfonet
جمعه 20 دی 1392, 00:57 صبح
ارتباط بین دو تا گرید رو براتون درست کردم..... اما منظورتون از درج و ویرایش وحذف رو متوجه نشدم می خوای چکار کنی !!! بیشتر توضیح بدین
ببینید تو برنامه ی فوق باید 3 فرآیند انجام بشه
1 ثبت ، ویرایش و حذف نام کارخانه ها در جدول برند از طریق گرید سمت راست

2 ثبت ، ویرایش و حذف مدل یا محصولات هر کارخانه در جدول مدل از طریق گرید سمت چپ به طوری که مقدار فیلد Berand_ID از سطر Berand_ID گرید اول یا همون جدول برند گرفته بشه که الان من برای انجام این عمل از کد زیر استفاده می کنم :

adap2.InsertCommand = new SqlCommand("INSERT INTO Table_Model (Berand_ID,Model) VALUES (@Berand_ID,@Model)", cn);
adap2.InsertCommand.Parameters.AddWithValue("@Berand_ID", typeof(int)).SourceColumn = "Berand_ID";
adap2.InsertCommand.Parameters.AddWithValue("@Model", typeof(string)).SourceColumn = "Model";

تو کد فوق خط وسط داره فیلد Berand_ID را از ستون 1 دیتاگرید 2 میگیره که من میخوام از ستون 0 دیتاگرید 1 بگیره(مشکل اصلی)

3 - با انتخاب نام هر کارخانه از گرید سمت راست فقط محصولات اون کارخانه تو گرید سمت چپ نمایش داده بشه