PDA

View Full Version : آموزش: موتورهای جستجو و فیلترینگ

doctor.sniff
پنج شنبه 19 دی 1392, 08:39 صبح
خیلی از دوستان ممکنه از مرورگر گوگل کروم استفاده کرده باشند و به احتمال زیاد عکس بالا رو موقع جستجو درون گوگل دیده باشند.
اکثر کاربرا چه عکس‌العملی در قبال این پیغام داشتند؟
فکر کنم بیشتریا با زدن لینک Dismiss خواستیم که از دست این قسمت راحت بشیم و بکار خودمون برسیم.
اما خیلی از افراد بوده‌اند که خواسته‌اند دلیل پیغام رو متوجه بشوند.
کمی تحقیق
با کمی تحقیق متوجه می‌شود که گوگل برای کاربران خود امکانی بنام امنیت در جستجو قرار داده است. این بدین معناست که اطلاعات کاربران در ضمن جستجو محافظت شده و توسط افراد یا فردی اگر هم دزدیده شود، رمزنگاری شده و توسط سارق قابل تشخیص نیست.
چرا رمزنگاری
ایده رمزنگاری از آنجایی شروع شد که بزرگان رایانه جهان متوجه شدند که تنها جایی که کاربران دروغ نمی‌گویند، نزد موتورهای جستجو می‌باشد. بله همه ما حقایق رو به موتورهای جستجو می‌گوییم.
جستجو در مورد بیماری مزمنی که داریم، جستجو در مورد چگونگی تسهیل روند طلاق، جستجو در مورد چگونگی ساخت یک ابزار هوشمند و ... . نسل ما وقتی از همه دوستان و آشنایان بنا به دلایلی نا امید می‌شویم به موتور جستجو رو می‌آوریم. همه حرف دلمون رو به موتور جستجو می‌گیم. حالا به نظر شما اگه همه اطلاعات جستجو شده توسط ما در سالیان طولانی جمع‌آوری کنیم به چه نتایجی می‌رسیم؟
فاجعه زمانی رخ می‌دهد که متوجه می‌شویم موتور جستجو ما را بهتر از خودمان می‌شناسد! بله موتور جستجو کاملا ما را می‌شناسد، اون به راحتی می‌دونه ما چه زمانی چه مشکلی داشتیم و چه زمانی به دنبال چه چیزی می‌گشتیم. شاید خیلی‌ها فکر کنند که اطلاعات جستجو شده ما به درد چه کسی می‌خوره؟ ولی مطمئن باشید که این اطلاعات می‌تونن مثل یک سلاح رفتار کنند. به نکته زیر توجه کنید.
مطلبی که می‌خوام عرض کنم جای تاسف داره ولیکن حقیقت است. بنظر شما بیشترین کلمات جستجو شده توسط کاربران ایرانی چه کلماتی بوده است. بله شما هم شاید حدس زده باشید و حدستان هم تا حدودی درست است. این نکته را تا به اینجا نگه دارید تا به نکته‌ای دیگر اشاره کنم.

ادامه مطلب: http://digiseo.ir/post/c_showListObject/202_%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB% 8C-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%DA%AF