PDA

View Full Version : سوال: برنامه تحت شبكه يا تحت وب

saidhani
پنج شنبه 19 دی 1392, 09:44 صبح
باسلام من يك برنامه تحت ويندوز با C# نوشته ام حال مي خواهم آنرا تحت شبكه كنم ميخواستنم پرسم چون شنيده بودم مي شود با تغيير connectionString كه اتصال به ديتابيس را برقرار مي كند آنرا تحت شبكه كرد(حالا به طور كامل اونو نمي دونم) بهتر است كه يك برنامه تحت وب بنويسم (حالا يا بصورت web application يا web site )و يا اينكه همين را تحت شبكه كنم و اصولا تفاوت اين دو نوع و مزاياي آن چيست(تحت شبكه كردن يك برنامه ويندوزي يا نوشتن يك برنامه تحت وب)با تشكر

parvizwpf
پنج شنبه 19 دی 1392, 12:17 عصر
خب وب عالیه اما الان باید تبدیلات زیادی برای اون از وین فرم به وب بنویسید . وب عالیه

kablayi
پنج شنبه 19 دی 1392, 12:33 عصر
- یکی از لزومات اجرا تحت شبکه connection هست اما کافی نیست... شما بایستی ساختار برنامه نویسی برای یک پروژه تحت شبکه رو رعایت کرده باشید یعنی برای استفاده مولتی یوزر هماهنگی داشته باشه...
به عنوان مثال برنامه بایستی طوری نوشته بشه که مثلا دوکاربر همزمان نتونن یه رکورد رو با یه کلید اصلی یکسان ذخیره کنن چون ممکنه همزمان درخواست ارسال بشه یعنی بایستی اون انعطاف لازم رو داشته باشه...

- winApp و webApp مزایا و معایبی داره که اینها همه بستگی به محیطی که قراره استفاده بشه داره مثلا webapp نیازی به نصب برنامه روی کلاینت ها نداره و با حداقل منابع میتونه به برنامه دسترسی داشته باشه از طرفی winApp انعطاف پذیری بیشتری داره و دست کاربر برای انجام عملیات و تراکنش های مختلف بازتره...

- webapp برای پروژه های بزرگ که میتونه شامل زیرپروژه های دیگه ای هم درون خودش باشه، استفاده میشه ... website هم میتونه اینگونه باشه اما اون نظم و هماهنگی webapp رو برای پروژه های بزرگ نداره به همین خاطر برای ساخت وب سایت های عادی و معمول از website استفاده میشه و برای پروژه های بزرگ و پیچیده تر مثل ساخت و پیاده سازی سیستمی شبیه به همین vBulletin که این سایت با اون ساخته شده، استفاده میشه...
پایین همین سایت رو نگاه کنید نوشته: Powered by vBulletin® Version 4.0.8
مسلما vBulletin یه webapp هست....:کف:

fakhravari
پنج شنبه 19 دی 1392, 13:04 عصر
<add name="ConnectionString1" connectionString="user id=fakhr;pwd=123456789;data source=200.200.200.90/swrvername;persist security info=False;initial catalog=fakhravary;Min Pool Size=100;Max Pool Size=100;Connect Timeout=100;" providerName="System.Data.SqlClient" />

saidhani
پنج شنبه 19 دی 1392, 13:28 عصر
با تشكر از دوستان محترم كه پاسخ دادند من يك فرم دارم در برنامه تحت وب كه بايد 130 كنترل روي آن استفاده كنم آيا با webSite مي توان انرا طراحي كرد يا حتما بايد webApplication باشد