PDA

View Full Version : سوال: بستن یک فرم به هنگام فراخوانی فرم دیگر

keyvan723
پنج شنبه 19 دی 1392, 17:29 عصر
با عرض سلام خدمت شما دوستان
من به زبان سی شارپ کد مینویسم و یک مشکل پیدا کردم و اونم اینه که من یک فرم اصلی دارم که روش
منو قرار دادم با دو زیر منو که هر کدوم فرم خودشونو فراخوانی میکنند مشکلم ایجاست که نمیتونم به هنگام فراخوانی فرم 1 ، فرم 2 که در صفحه بازاست و ببندم با this.close(); استفاده میکنم فرم 1 هم با فرم 2 با هم بسته میشن ممنون میشم بصورت کدنویسی راهنمائیم کنید.

mortezasar
پنج شنبه 19 دی 1392, 17:33 عصر
سلام از این استفاده کن

This.Hide();

sara_aryanfar
پنج شنبه 19 دی 1392, 17:50 عصر
دوست گرامی شما نباید بخواهید فرم اصلی برنامه رو ببندین چون با این عمل برنامه بسته میشه تنها باید فرم رو هیدن کنید اما در مورد فرم های جانبی فرق داره و شما می تونی اونا رو به کل ببندی

keyvan723
پنج شنبه 19 دی 1392, 18:50 عصر
سلام به خدمت همه دوستان گلم ممنونم که به این سرعت به سوالم جواب دادین که قابل ستودن
اما من نمیخوام فرم اصلیمو ببندم چون فرم اصلیم همیشه هست بعنوان back ground برنامم من فقط میخوام زیر فرم2 و فرم3 که هر کدوم فراخوانی بشه اون یکی بسته بشه اصلا قرار نیست فرم1 که همون فرم اصلی ببندم.
از دستور this.hide(); استفاده کردم اما جواب نداده.
بازم تشکر میکنم از همه دوستان خوبم.

forodo
پنج شنبه 19 دی 1392, 19:12 عصر
سلام
this.hide(); باید قبل از show کردن فرم دیگه ات باشه وگرنه اجرا نمیشه.
هر کدی که بعد از show فرم دیگه تون باشه تا فرم باز شده بسته نشه کدهای بعد از اون اجرا نمی شه.

form1 f = new form1();
this.hide();
f.showdialog();
this.close();

اگر هم بخواهید کل برنامه بسته شود به جای this.close(); باید بنویسید application.exit();

Mehrdad_Parsi
یک شنبه 08 تیر 1393, 15:13 عصر
با سلام
من کد بالا رو استفاده می کنم ولی کل برنامه بسته میشه . کد بالا بدون خط آخر کار میکنه ولی نمی خوام هاید بشه و فضای رم رو اشغال کنه .می خوام بسته شه . اگر راهنمایی کنید ممنون میشم