PDA

View Full Version : سوال: رو کوکی چقدر میشه حساب کرد؟

theboy
پنج شنبه 19 دی 1392, 19:42 عصر
سلام.
من میخوام یه قابلیت داشته باشم به این صورت که کاربر برای خودش یه سری شخصی سازی هایی انجام بده مثل رنگ و... .
خوب این اطلاعات رو نمی خوام در دیتابیس ثبت کنم و به نظرم بهترین راه ثبت از طریق کوکی هست(روی سیستم کاربر).
سوال اینجاست که کوکی چقدر میمونه؟ مثلا تا وقتی کاربر مرورگرش رو عوض نکنه یا کوکی مرورگرش رو پاک نکنه باقی می مونه؟ ( راهی نیست یه جوری ذخیره کنیم که با تغییر مرورگر هم از بین نره؟)

MMSHFE
پنج شنبه 19 دی 1392, 20:47 عصر
بهتره توی دیتابیس یک فیلد بگذارین برای تنظیمات کاربر و کل تنظیماتش رو با Serializeکردن (یا base64 یا ترکیب اینها و یا هر روش دیگه که صلاح میدونید) توی اون فیلد ذخیره کنید و توی درخواستهای کاربر، چک کنید اگه تنظیمات توی کوکی بود، از همونجا بخونید و اگه نبود، از دیتابیس بخونید و توی کوکی ذخیره کنید تا در دفعات بعد، دوباره به دیتابیس رجوع نشه.

theboy
پنج شنبه 19 دی 1392, 22:18 عصر
بهتره توی دیتابیس یک فیلد بگذارین برای تنظیمات کاربر و کل تنظیماتش رو با Serializeکردن (یا base64 یا ترکیب اینها و یا هر روش دیگه که صلاح میدونید) توی اون فیلد ذخیره کنید و توی درخواستهای کاربر، چک کنید اگه تنظیمات توی کوکی بود، از همونجا بخونید و اگه نبود، از دیتابیس بخونید و توی کوکی ذخیره کنید تا در دفعات بعد، دوباره به دیتابیس رجوع نشه.
بسیار عالی!
(خدایی با دیدن خلاقیت بچه های این انجمن آدم به وجد میاد!)
بعد یه سوال دیگه، کوکی چقدر امنه؟ امکان دستکاریش هست؟ یعنی میتونم اطلاعاتی مثل آواتار کاربر و...(اطلاعات خصوصی تر رو) با کوکی ذخیره کنم؟
بعد این روش بلااستثنا برای همه قابل استفادس؟ نمیشه کوکی مرورگر رو غیر فعال کرد؟

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 17:14 عصر
شما یه مشکلی دارید و این هست که اصلا نمیدونی کوکی چی هست و الان میخوای باهاش کارهای زیادی رو انجام بدی !...
دوست عزیز، یکی از کاربردهای Forum پاسخ به همین سؤالاته که بعداً میشه منبعی برای جستجوی افراد بعدی. مدتیه که دارم روال پستهای شما رو بررسی میکنم و جز ایجاد فاز منفی بار علمی توشون ندیدم. لطفاً اگه بحثی بنظرتون جالب نیست، از کنارش بگذرین. کسی اینجا هیچکس رو مجبور به پست گذاشتن نکرده. درصورت تکرار، پستهای فاقد بار علمی حذف و مطابق قوانین هم برخورد خواهد شد. موفق باشید.

Javidhb
جمعه 20 دی 1392, 17:46 عصر
بسیار عالی!
(خدایی با دیدن خلاقیت بچه های این انجمن آدم به وجد میاد!)
بعد یه سوال دیگه، کوکی چقدر امنه؟ امکان دستکاریش هست؟ یعنی میتونم اطلاعاتی مثل آواتار کاربر و...(اطلاعات خصوصی تر رو) با کوکی ذخیره کنم؟
بعد این روش بلااستثنا برای همه قابل استفادس؟ نمیشه کوکی مرورگر رو غیر فعال کرد؟
کوکی سمت کلاینت ذخیره میشه، پس در دسترس کاربر و میتونه دستکاریش کنه. (احتمالا هک شدنش هم باید باشه! نمیدونم!)
کل حجم اطلاعاتی که میتونید توی کوکی ذخیره کنید 4کیلو بایته - برای string های کوتاه کافیه اما برا عکس و ... نه.
کاربر میتونه کوکی رو غیرفعال کنه.

این رو هم بخونید (http://www.fenjon.com/%DA%A9%D9%88%DA%A9%DB%8C-cookie-%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%9F/)