PDA

View Full Version : سوال: طراحی سیستم نوبت دهی کامپیوتری بجای استفاده از دستگاه های گران قیمت

امیر مهرشاد
جمعه 20 دی 1392, 14:28 عصر
اساتید و دوستان گرامی اوقاتتون شاد و شیک :لبخند:

در یک شرکت که مراجعات بالایی هم داره (دو شرکت در هم ادغام شدند ولی در یک راستا کار میکنند) پیشنهاد شده که دیوایسهای نوبت دهی خریداری بشه که من با چند تا شرکت در این رابطه صحبت کردم و برای این مدلش که هر کاربر یک تابلو ال ای دی باید بالا سرش داشته باشه و پیجر ها و چاپگرحرارتی و نصب و پارتیشن بندی ها و ... خلاصه حدود 5 الی 6 میلیون تومنی آب میخوره . خب چه کاریه ؟؟؟؟

میشه با یه برنامه خیلی خیلی ساده اینکار رو انجام داد البته فض بر اینکه تعداد ماکسیمیم کل مراجعات در روز 100 نفر باشند به ترتیب شماره ها را باید با صدای خودم (چون خیلی قشنگه :لبخند:)به ترتیب از 0 تا 100 با فرمت wave ذخیره کنم و متناسب نوبت هر شخصی اونو صدا بزنم

خب حالا مشکل

مشکل سر شبیه سازی اون دکمه روی دستگاه نوبت دهی است که بصورت مکانیکی توسط ارباب رجوع فشرده میشه و دستگاه متوجه میشه باید نوبت چاپ شده رو به مراجعه کننده تحویل بده

خب چیزی که من تو ذهنمه اینه که منم یه کلید الکترونیکی پیدا کنم که بمحض زدن اون نرم افزار متوجه بشه که باید کاغذ نوبت دهی رو چاپ کنه

ولی ارتباطش با نرم افزار و یا پیغامی که باید این کلید به نرم افزار بفرسته حالا 0 یا 1 یا هر چی فقط مشکلم ارتباط این قطعه با برنامم هست اصلا چه نوعی باشه چجوری باشه ارتباط چطوری تعریف بشه هیچی نمیدونم لطفا راهنمایی کنید پس فردا اگه این آماده نشه باید اون 6 میلیون تومنه هزینه بشه و من دائم باید افسوس بخورم :متفکر:

امیر مهرشاد
جمعه 20 دی 1392, 14:46 عصر
یه نظر دیگه که فک کنم خیلی بی دردسر تر با اون کار کنم بنظرم خرید یک وب کیوسک خالی که فقط مانیتور تاچ داره بقیشم که دیگه حله دیگه دوستان چکار کنم بگید ؟
البته خالی منظورم خالی خالی نیس یکی از سیتم هایی که قطعاتش پایین تره رو داخل این وب کیوسک کانفیکش میکنم

mortezasar
جمعه 20 دی 1392, 15:06 عصر
سلام میتونی از یه دونه all-in-pc استفاده کنی که صفحه تاچ داره به همراه یک چاپگر حرارتی

امیر مهرشاد
جمعه 20 دی 1392, 15:15 عصر
سلام میتونی از یه دونه all-in-pc استفاده کنی که صفحه تاچ داره به همراه یک چاپگر حرارتی

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدید اینی که میگید دیوایسه ؟ چند هست ؟ کانفیگش ؟

امیر مهرشاد
سه شنبه 24 دی 1392, 21:48 عصر
منظور دوستمون all-in-one بود که حل شد

Mousavmousab
چهارشنبه 25 دی 1392, 01:31 صبح
بیشتر توضیح بدین تا ما هم سر در بیاریم. ALL in One چیه؟

امیر مهرشاد
چهارشنبه 25 دی 1392, 21:07 عصر
تقریبا یه چیزی توی همان دیوایسهای وبکیوسک که یه صفحه تاچ صنعتی خیلی خوب داره و داخل اون کلیه قطعات کامپیوتر اسمبل شده و یه چاپگر حرارتی هم برای صدور فیش نوبت در اون تعبیه و جاسازی شده قیمتهای گرونی هم داره

aminjooon2005
شنبه 28 دی 1392, 16:56 عصر
با سلام
بنده هم مخالف استفاده از سیستم هایی با قیمت های چند میلیونی هستم درحالی که میشه بسیار ارزان تر به نتیجه رسید

خوب شما به طور مسلم به پرینتر حرارتی نیاز دارید (حدود 200 تومن به بالا)
اما برای نمایش شماره پیشنهاد بنده استفاده از سون سگمنت های بزرگ هست که قیمت دقیق ندارم فک کنم دونه ای 5 تومن باشه و اون ها رو با میکرو به کامپیوتر وصل کنید و درایو کنید
برای دکمه ی رزور نوبت یه برد کوچک ببندید و با میکرو به کامپیوتر انتقال بدید یا اگه بخواید راحتتر باشه از کیبرد های کوچک که فقط num lock دارند استفاده میتونید بکنید و یا هر روشی دیگه ای دیگه خلاقیت خودتونه هر کارمندیم که کارش تموم بشه به خاطر این که هزینه ای نداشته باشه میتونه از کلید های ترکیبی روی کیبرد برای اعلام نفر بعدی استفاده کنه

کلا فک کنم با 350جمع بشه که 200 پرینتره که بعدا هم بدرد میخوره

توصیه می کنم برای صدا هم از صدای یک خانم بهره بگیرید( هر کسی را بهر کاری ساختند!!!:شیطان:)

fmehrvarzi
شنبه 28 دی 1392, 17:26 عصر
میشه با یه برنامه خیلی خیلی ساده اینکار رو انجام داد البته فض بر اینکه تعداد ماکسیمیم کل مراجعات در روز 100 نفر باشند به ترتیب شماره ها را باید با صدای خودم (چون خیلی قشنگه )به ترتیب از 0 تا 100 با فرمت wave ذخیره کنم و متناسب نوبت هر شخصی اونو صدا بزنم
برا تولید صدا میتونی از این آموزش که آماده کردم استفاده کنی

خواندن صوتی و نوشتاری اعداد فارسی از 1 تا 999,999,999,999,999 (http://barnamenevis.org/showthread.php?436656-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-1-%D8%AA%D8%A7-999-999-999-999-999&p=1954032&viewfull=1#post1954032)

امیر مهرشاد
شنبه 28 دی 1392, 22:31 عصر
با سلام
بنده هم مخالف استفاده از سیستم هایی با قیمت های چند میلیونی هستم درحالی که میشه بسیار ارزان تر به نتیجه رسید

خوب شما به طور مسلم به پرینتر حرارتی نیاز دارید (حدود 200 تومن به بالا)
اما برای نمایش شماره پیشنهاد بنده استفاده از سون سگمنت های بزرگ هست که قیمت دقیق ندارم فک کنم دونه ای 5 تومن باشه و اون ها رو با میکرو به کامپیوتر وصل کنید و درایو کنید
برای دکمه ی رزور نوبت یه برد کوچک ببندید و با میکرو به کامپیوتر انتقال بدید یا اگه بخواید راحتتر باشه از کیبرد های کوچک که فقط num lock دارند استفاده میتونید بکنید و یا هر روشی دیگه ای دیگه خلاقیت خودتونه هر کارمندیم که کارش تموم بشه به خاطر این که هزینه ای نداشته باشه میتونه از کلید های ترکیبی روی کیبرد برای اعلام نفر بعدی استفاده کنه

کلا فک کنم با 350جمع بشه که 200 پرینتره که بعدا هم بدرد میخوره

توصیه می کنم برای صدا هم از صدای یک خانم بهره بگیرید( هر کسی را بهر کاری ساختند!!!:شیطان:)

از توصیه های بسیار ارزنده شما دوست گرامی استفاده های زیادی کردم اما هر چه جلوتر دارم میرم به مسائل جدیدتری بر میخورم توی این کار کار با سوکت لازمه - پروگرام کردن میکروها لازمه - تحلیل های نسبتا زیادی هم برای روند اجرای عملیات بصورت بهینه و بدون باگ لازمه ولی در کل ایده های تازه ای دادید که باید همینجا از شما تشکر کنم

امیر مهرشاد
شنبه 28 دی 1392, 22:38 عصر
برا تولید صدا میتونی از این آموزش که آماده کردم استفاده کنی

خواندن صوتی و نوشتاری اعداد فارسی از 1 تا 999,999,999,999,999 (http://barnamenevis.org/showthread.php?436656-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-1-%D8%AA%D8%A7-999-999-999-999-999&p=1954032&viewfull=1#post1954032)

خیلی از کارهام جلو افتاد تقریبا نصفش خیلی ممنون fmehrvarzi جان

امیر مهرشاد
شنبه 28 دی 1392, 22:58 عصر
دوستان همچنان منتظر نتیجه همکاریتون هستم ایده ای اگر دارید که میتونه به بهتر شدن این پروژه کمک کنه حتما در میان بگذارید
از همه دوستانی که اینجا حاصل ساعتها زحمتشونو بدون هیچ , در اختیار دیگران قرار دادن نهایت تشکر و قدر دانی رو دارم دست گلتون درد نکنه :لبخندساده:

mortezasar
شنبه 28 دی 1392, 23:18 عصر
یک کار دیگه کن یک مدار الکترونیکی طراحی کن خیلی ساده با یک میکرو پروگرامر و با یک کلید که اگه فشرده شد میکرو عدد یک رو روی پورت کام به پی سی بفرسته و شما اطلاعات رو از روی پورت بخون و اگه یک بود یک شماره چاپ کن و به مشتری بده
راستی من میخوام بدونم سناریو نوبت دهی چه جوریه میشه یکم درباره اش توضیح بدی ممنون

امیر مهرشاد
یک شنبه 06 بهمن 1392, 16:52 عصر
یک عدد دیوایس الکترونیکی درخواست اخذ نوبت مراجعه کننده A رو با فشردن دکمه فیزیکی به سرور ارسال میکند ، سرور یک شماره یونیک مخصوص همان روز را تولید و بعنوان شماره نوبت بعلاوه افراد در صف و زمان تقریبی انتظار را طی فیشی توسط چاپگرهای حرارتی چاپ و به مراجعه کننده تحویل می دهد . نفر B مراجعه میکند و ....

کلاینت های متصل به سرور (کارمندان شرکت) با زدن کلید فیزیکی آمادگی خود را برای پاسخگویی مراجعین به سرور اعلام میکنند
سرور با در نظر گرفتن اولویت های شماره های داده شده اولین مراجعه کننده را به اولین کارمند آماده پاسخگویی پاس می دهد (پیچ می کند) ....شماره 256............. به باجه شماره 9 (تکرار آپشنال)
سون سگمنت (تابلوهای LED) هر کاربر مقادیر خود را از سرور دریافت و نمایش میدهند .

کلاینت در حین پاسخگویی BUSY می شود و پس از اتمام پاسخگویی FREE

مادامیکه کارمندان مشغول باشند درخواست ها در صف منتظر خواهند بود

Vali_Sarlak
شنبه 10 مرداد 1394, 12:32 عصر
با سلام خدمت همه دوستای عزیزم
منم دنبال همچین قضیه ای ام و تقریبا تمام کارهاشو انجام دادم، واسه بحث مدیریت صف هم از مدل Remouting استفاده کردم که یه نمونه برنامه واستون میزارم که به درد میخوره.
فقط مشکلم الان همون اول کاره که شماره صف به مراجعه کننده بدم، که اینطور که تحقیق کردم با یه میکرو AVR میشه اینکارو انجام داد. البته برای نمایش روی بادجه ها هم از همین نوع میکرو و 7Segment ها میشه اسنفاده کرد. برای این قسمت هم یه پروژه دانشجویی میفرستم که توضیحات خوب و ساده ای داده امیدوارم به دردتون بخوره