PDA

View Full Version : ارسال پارامتر برای crystal report

tizdast
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 20:20 عصر
شاید بگید تاپیک تکراری هست اما چون از جوابهای قبلی چیزی دست گیرم نشد باز پرسیدم.چون من خودم معمولا اول search میکنم بعد اگر نبود سوال . اما سوال :
میخوام توی یه فرم یه textbox داشته باشم که وقتی مقداری توش وارد میکنم بازدن یه button یه report ساخته بشه که مثلا اگر کد دانشجو رو وارد کردم نام و نام خانوادگی و رشته دانشجو رو نمایش بده.
سوال 1: آیا اینکه Crystal report رو قبلا طراحی کنم که فیلدهای مورد نظر را نمایش بده کار درستی هست ؟
سوال 2 : کد هایی که باید برای button بنویسم چیه؟لطفا کد ها کامل بگید تا بقیه هم بعدا استفاده کنند.چون این سوال خیلی از دوستان هست

samiraamiri
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 22:22 عصر
با سلام
شما داخل فرمی که textbox وجود داره مقدار textbox رو داخل یه متغیر سراسری بریزید و بعد توی لود فرمی که viewer قرار داره اون مقدار رو به کریستال با استفاده از
("متغیر", "پارامتر")myrpt.SetParameterValue
به گزارشتون پاس بدید.
کد خاصی برای bottun ندارید جز اینکه مقدار رو قرار بدید و فرمی که crystal report viewer وجود داره رو لود کنید.

tizdast
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 13:55 عصر
ببخشید.نتونستم انجام بدم.یعنی به جای پارامتر نمیدونم چی بذارم؟اسم فیلد یا چیز دیگه؟؟؟؟

samiraamiri
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 22:39 عصر
شما تو کریستال یه پارامتر ایجاد کنید و اسم اون پارامترتون رو اونجا بنویسید

tizdast
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 06:32 صبح
چطور پارامتر توی report ایجاد کنم؟؟توی MSDN هم گشتم چیزی پیدا نکردم

tizdast
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 10:34 صبح
قرار نیست کسی جوابی بده ؟؟؟؟؟

samiraamiri
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 00:19 صبح
شما در قسمت field explorer روی گزینه parameterfields کلیک راست کنید و نیو کنید و پارامترتون رو بسازید

tizdast
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 06:49 صبح
من از crystalreport ای که داخل دات نت هست دارم استفاده میکنم.اینجا field explorer نمیبینم...

samiraamiri
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 21:45 عصر
بگردید پیدا می شه حتما" هست

tizdast
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 23:32 عصر
بگردید پیدا می شه حتما" هست
گشتم پیدا شد و کار هم انجام شد و فقط نمیدونم از شما چطور تشکر کنم . بسیار بزرگوار هستی دوست عزیز.شاد و سربلند باشی

samiraamiri
یک شنبه 03 اردیبهشت 1385, 22:45 عصر
خواهش می کنم
موفق باشید

adhami
چهارشنبه 29 آذر 1385, 08:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
من تازه این تاپیک رو دیدم
آیا این روش در asp.net هم کاربرد داره و می تونیم از این روش برای گزارشگیری در asp.net استفاده کنیم ؟

reza_rad
چهارشنبه 29 آذر 1385, 08:51 صبح
آیا این روش در asp.net هم کاربرد داره و می تونیم از این روش برای گزارشگیری در asp.net استفاده کنیم ؟

البته که میشه
شما با اکثر امکاناتی که کریستال در اختیار ویندوز اپلیکیشن میذاره می تونی توی وب استفاده کنی.غیر از مسایلی که بحث سرورساید ASP.NET باهاشون مشکل داره مثل تولید PDF و چند مورد دیگه. که البته واسه ی اونها هم راههای دیگه ای وجود داره.

rezaei manesh
چهارشنبه 29 آذر 1385, 09:03 صبح
سلام
من همین کار ها رو با یک روش دیگری انجام می دم من داخل برنامه یه متغیر از نوع کنترلی که تویه کریستال قرار پر بشه می گیرم و اونو پر می کنم و به درستی و کامل کار می کنه اما وقتی این کار رو انجام می دم یک مقدار گزارش کند می شه ایا روش ارسال پارامتری بهتر از روش من هستش در چه مواقعی باید از پارامتر و در چه مواقعی از روش من استفاده کرد ؟! لطفا اساتید نظر بدن؟

reza_rad
چهارشنبه 29 آذر 1385, 09:12 صبح
روش کارتون رو خوب متوجه نشدم
اگه میشه نمونه بذارید یا کمی بیشتر توضیح بدید.

در کل سرعت روش پارامتری خوبه و من باهاش تابحال مشکلی نداشتم.

rezaei manesh
چهارشنبه 29 آذر 1385, 09:28 صبح
از این کد

Dim text As CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.TextObject
text = report1.ReportDefinition.ReportObjects.Item("txtHamed")
text.Text = "مقداری که می خواد نمایش بده"

reza_rad
چهارشنبه 29 آذر 1385, 09:46 صبح
متوجه شدم.
بله این روش همونطوریکه خودتون گفتید کار می کنه. ولی پیشنهاد خود business objects استفاده از parameters field توی این موراد هست. در نهایت هم شما تصمیم گیرنده هستید;)

rezaei manesh
چهارشنبه 29 آذر 1385, 11:52 صبح
ممنون از راهنمایی شما پس از این به بعد از پارامترها استفاده می کنم
یکی از خوبی های این سایت اینه:
من این تاپیک رو باز کردم که راهنمایی کنم اما یک مورد جدیدی یاد گرفتم که بهتر از کار خودم بود.در واقع راهنمایی شدم

sas.assadi
شنبه 13 فروردین 1390, 19:10 عصر
خیلی خیلی خیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلیخیلی خیلی ممنون سمیرا خانم