PDA

View Full Version : ِDelete VBA Error

hamid-nice
جمعه 20 دی 1392, 20:34 عصر
با سلام
هنگامي كه معمولا برنامه را در XP كامپايل مي كنم و در ويندوز 7 مي خوام اجرا كنم بيشتر با اين پيغام مواجه شدم اما فكر مي كنم ( خوب يادم نيست ) وقتي برعكس باشه اين ارور ايجاد نشه !
دوستان كسي مي دونه اين ارور چرا صادر مي شه ؟ راهكار چيه ؟
در واقع اين ارور مي گه كه كد VBA را يكبار پاك كنيد و دوباره بنويسيد در واقع با كات ، كپي ، پيست برطرف مي شه!
با تشكر

Abbas Amiri
جمعه 20 دی 1392, 21:54 عصر
با سلام
هنگامي كه معمولا برنامه را در XP كامپايل مي كنم و در ويندوز 7 مي خوام اجرا كنم بيشتر با اين پيغام مواجه شدم اما فكر مي كنم ( خوب يادم نيست ) وقتي برعكس باشه اين ارور ايجاد نشه !
دوستان كسي مي دونه اين ارور چرا صادر مي شه ؟ راهكار چيه ؟
در واقع اين ارور مي گه كه كد VBA را يكبار پاك كنيد و دوباره بنويسيد در واقع با كات ، كپي ، پيست برطرف مي شه!
با تشكر

احتمالا باید به لینک زیر بروید و Hotfix آنرا دانلود کنید.

http://support.microsoft.com/kb/2596585

hamid-nice
جمعه 20 دی 1392, 23:53 عصر
متاسفانه با استفاده از Hotfix ها مشکل حل نشد
مصمم شدم دوباره یک سری تستها برای ریشه یابی و شناسایی عامل ایجاد خطا را انجام بدم نتیجه حاصله به قرار زیر است:
مشکل اصلی ریشه در ورژنهای مختلف فایل VBE7.dll بود که به دلیل نصب Office2010 با و بدون سرویس پک 1 یا 2 آن متفاوت می شد و با تست های زیاد با تغییر این فایل به این نتیجه رسیدم که وقتی با فایل مذکور با ورژنی که از نصب Office بدون سرویس پک برنامه را compile می کنیم در اجرا با بقیه موارد ( یعنی روی سیستمهایی که با سرویس پک نصب شده اند ) مشکلی رخ نمی دهد و لی اگر برعکس باشد در هنگام اجرا ارور پست قبل صدر می شود که می خواهد ابتدا سورس برنامه را دوباره compile کنیم و بعد اجرا کنیم تا با این فایل با ورژن نصب شده سازگاری پیدا کنه که در اینصورت بدون مشکل اجرا خواهد شد