PDA

View Full Version : راه اندازی بخش کتابخانه دیجیتال

Clever_MRG
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 22:29 عصر
آقایان مدیر چرا یه بخش با عنوان کتابخانه دیجیتال راه اندازی نمی کنید می دونید با این کار چقدر در فضای سایت صرفه جویی می شه . توی پهنای باند هم صرفه جویی می شه دلیلش رو هم که می دونید .

oxygenws
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 23:36 عصر
من که دلیلش رو نمی دونم!! شاید هم منظورت رو درست متوجه نشدم!!

hgkhatir
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 14:20 عصر
بخش کتابخانه دیجیتال چه ربطی به پهنای باند دارد؟

Clever_MRG
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 14:25 عصر
اما دلیل :
فرض کنید یه نفر یه مقاله توی یکی از تاپیکها میزاره بعد هم چند نفر میان می نویسن به به و شروع میکنن به تعریف وتمجید کردن از مقاله بعضی ها هم برای اینکه تعداد پستهاشون رو بالا ببرن یه نظری می دن حساب کنید برای هر مقاله اگه بخواد این وضعیت پیش بیاد چقدر تاپیک اضافی به وجود می یاد . این از بحث فضا
در مورد پهنای باند :
فرض کنید یه نفر می خواد دنبال یه مقاله ای بگرده که نتونسته توی جستجو مطلب مورد نظرش رو پیدا کنه یا توی نتیجه جستجو اینقدر تاپیک پیدا می شه که کلی طول میکشه طرف مطلبش رو پیدا کنه همین امر مدت اتصالش رو به سایت زیاد می کنه که هم به ضرر خودشه هم باعث گرفتن پهنای باند سایت میشه .
باور کنید تمام دلایلی رو که گفتم برای خودم و خیلی های دیگه پیش اومده
اما اگه یه کتابخانه دیجیتال درست بشه دیگه یه کسی که دنبال مضوعی خاص می گرده میدونه که اولین جا برای پیدا کردنش کجاست . واگه این کتابخانه طوری طراحی بشه که فقط قابلیت آپلود ودانلود داشته باشه در فضای سایت هم صرفه جویی میشه تنها کار اضافی اینه که یکی از مدیران مقالات و مطلبهای آپلود شده را تایید کنه و بعد برای دانلود قرار بده .
به هر حال اینم یه درخواسته .

oxygenws
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 14:52 عصر
خوب می تونه بد نباشه، اگر خود شما مطالب سایت رو "مقاله وار" کنید و فعلا در یک تاپیک بذارید، خیلی خوب میشه :)

karbar1
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 15:17 عصر
منم موافقم حتی اگر امکان search بهتری هم باشه ممنون می شم جستجوی تاپیک ها خیلی وقت گیر می شه

Clever_MRG
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 17:19 عصر
خوب می تونه بد نباشه، اگر خود شما مطالب سایت رو "مقاله وار" کنید و فعلا در یک تاپیک بذارید، خیلی خوب میشه :)

دوست عزیز این پیشنهاد رو دادم که از تاپیک استفاده نشه بلکه یه بخش جدا گونه درست بشه و الا با درست کردن تاپیک می شه همون آشو همون کاسه. لزوما گفتم که بخش کتابخانه دیجیتال فقط دارای امکانات آپلود ودانلود باشه چرا که کاربران فقط بتونن این دوکار رو انجام بدن و شلوغی ایجاد نشه . شاید بخش Upload Center بعضی فرومها رو دیده باشید . اگه یه چیزی تو همون مایه ها درست بشه خیلی عالیه .

oxygenws
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 17:39 عصر
منظور من این بود که شما فعلا در یک تاپیک بذار.... اگر تعدادش زیاد شد و ارزش وقت گذاشتن داشت، می ذاریم خوب :)
مهم اینه که به نظر من، در ابعاد فعلی، این کار ارزشی نداره.

Clever_MRG
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 17:49 عصر
جناب مدیر بفرمایید. اگر واقعا می شه کاری کرد اینم کار :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=34183
بسم ا.. شرو ع کنید از اول تا آخر یکی یکی صفحات رو ببینید .
ببینید چند صفحه ایجاد شده تا این مقالات آپلود بشه

Clever
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 21:26 عصر
بهتره بخش مقالات به بخش کتابخانه دیجیتال تغییر کنه