PDA

View Full Version : فرق Integer با Int32 در VB.Net چیست ؟

mkbo_webmaster
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 23:50 عصر
فرق Integer با Int32 در VB.Net چیست ؟

/

vbapr2005
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 00:11 صبح
فکر می کنم Integer سرعتش از Int32 بیشتر باشه

mkbo_webmaster
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 00:39 صبح
والا منم موندم که چرا VB.Net توی Upgrade هاش Long رو Integer میکنه ولی توی کتاب نوشته باید Int32 بشه ؟؟؟

/

vbapr2005
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 00:57 صبح
والا منم موندم که چرا VB.Net توی Upgrade هاش Long رو Integer میکنه ولی توی کتاب نوشته باید Int32 بشه ؟؟؟
تو کدوم کتاب؟

Hamedm
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 07:27 صبح
سلام

فرق Integer با Int32 در VB.Net چیست ؟/هیچ فرقی نمیکنه.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

mohandese_hiclass
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 09:57 صبح
integer , int32 هر دو 32 بایتی هستن و فرقی ندارن

Microsoft.net
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 23:14 عصر
با سلام و خسته نباشید به دوستان ، لطفا اگه جواب سوالی رو به درستی نمی دونین از نوشتنش خوداری کنید که خدایی ناکرده باعث گمراهی دوستان خواننده نشه
فرق integer , int32 و یا long,in64 و یا shortint,int16 اینه که متغیرهای INTx قادرند بروی معماریهای غیر IBM Standard و یا پلت فرم های با ساختار متفاوت سیستم عامل از شرکت مایکروسافت هم عمل کنند ولی integer,long,.. این ویژگی رو ندارند

Microsoft.net
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 23:22 عصر
integer , int32 هر دو 32 بایتی هستن و فرقی ندارن

32 بیتی هستند عزیز جان اگه 32 بایتی بودن که فاجعه بود همه برنامه ها خطای OUT Of Memory می داد

Microsoft.net
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 23:31 عصر
سلام
هیچ فرقی نمیکنه.

در ضمن فکر نمی کنم شرکت معظمی مثل مایکروسافت که بخش R&D او جزو معروفترین و دقیقترین موسسات تحقیق و توسعه در جهان به شمار میره بیاد و یه کار بیفایده و اضافی انجام بده که هیچ فرقی هم با هم نکنه !!!

Hamedm
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 00:25 صبح
سلام

در ضمن فکر نمی کنم شرکت معظمی مثل مایکروسافت که بخش R&D او جزو معروفترین و دقیقترین موسسات تحقیق و توسعه در جهان به شمار میره بیاد و یه کار بیفایده و اضافی انجام بده که هیچ فرقی هم با هم نکنه !!!عزیز جان این حرف من نیست. من اینو یکجائی خوندم و فقط نقل قول کردم.
در ضمن میدونی چندتا کلاس تکراری در فرم ورک وجود داره؟ البته منظورم از تکراری نحوه کارکرد کلاس نیست.

omid_Ahmadi
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 06:29 صبح
با سلام و خسته نباشید به دوستان ، لطفا اگه جواب سوالی رو به درستی نمی دونین از نوشتنش خوداری کنید که خدایی ناکرده باعث گمراهی دوستان خواننده نشه

کاملا موافقم

فرق integer , int32 و یا long,in64 و یا shortint,int16 اینه که متغیرهای INTx قادرند بروی معماریهای غیر IBM Standard و یا پلت فرم های با ساختار متفاوت سیستم عامل از شرکت مایکروسافت هم عمل کنند ولی integer,long,.. این ویژگی رو ندارند

متاسفانه این طور نیست. این دو مورد برای هماهنگی بین Data Type های موجود در زبان VB و اونهایی که در CTS تعریف شده اند به وجود اومده.

به اختصار میشه گفت CTS یا Common Type System تو CLR باعث میشه که همه ی زبانهایی که روی پلت فرم .NET کار می کنن، Data Type های خودشون رو از یه منبع مشترک دریافت کنند تا بعد هم بتونن توی با استفاده از CLS به ویژگی معروف قابلیت نوشتن یک برنامه به چند زبان دسترسی پیدا کنن.

توی CTS ما چیزی به اسم Integet یا Long (که در زبان VB است) و یا int یا long (که در زبان C# است) وجود ندارد. اونجا فقط ما Int16، Int32، Int64 و ... رو داریم. حالا برای اینکه برنامه نویسایی که با زبانهایی مثل C یا VB کار می کردن از تغییر نام این دیتا تایپ ها گیج نشن، اومدن دیتا تایپهای قبلی رو توی همون زبان استفاده کردن، اما هر کدوم رو به یکی از دیتا تایپ های موجود در CTS نسبت دادن.

پس میشه گفت Integer همون Int32 است و فقطط برای هماهنگی بین VB.NET و نسخه های قبلی اون به وجود اومده، در اصل ما Int32 داریم، نه Integer یا int یا هر اسم دیگه ای که می خواهید روش بذارید.

در ضمن اکیدا توصیه شده که از دیتا تایپ های Int32 یا Int64 به جای Integer یا Long استفاده کنید.

اگر می خواید در رابطه با CTS، CLS و مفهوم اونها بیشتر بدونید، می تونید به مقاله ای که در مورد معماری پلت فرم .NET در قسمت مقالات مرتبط با .NET Framework گذاشتم مراجعه کنید.

omid_Ahmadi
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 06:31 صبح

منظورتون رو از این قسمت نفهمیدم، اگر ممکنه واضح تر توضیح بدید.

Microsoft.net
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 12:56 عصر
پس میشه گفت Integer همون Int32 است و فقطط برای هماهنگی بین VB.NET و نسخه های قبلی اون به وجود اومده

در ضمن اکیدا توصیه شده که از دیتا تایپ های Int32 یا Int64 به جای Integer یا Long استفاده کنید.

دو جمله کاملا متناقض !!!

omid_Ahmadi
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 15:05 عصر
دو جمله کاملا متناقض !!!

متاسفم! نه وقتشو دارم نه حوصلشو که سر اثبات عدم تناقض این دو مورد بحث کنم. اگر تمایل داشتی، می تونی یه ذره راجع به این مواردی که در بالا گفتم تحقیق کنی. خودت به سرعت متوجه میشی که چرا هیچ تناقضی بین این دو مورد وجود نداره.

Microsoft.net
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 20:52 عصر
مرجع و refrence معتبر واسه حرفات بده عزیز جان . در غیر این صورت از کری خوندن و اضافات هم بپرهیز که اینجا همه این کاره اند

mkbo_webmaster
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 01:31 صبح
من قبلا یکبار از این طور صحبت کردن در اطاقها لطمه خودم. و به این نتیجه رسیدم که همیشه آدم هرچقدر هم که از سرکوب شدن نظریاتش ناراحت باشه بهتره که البته به نظر من با احترام با دوستانش صحبت کنه ، چون به قول آقای oxynews اینجا محل مباحثات علمیه نه محل جنگ و دعوا. یبار هم برای خود من اتفاق افتاد که اول خیلی خیلی عصبانی شدم. بخاطر یه بحث کوچولو به کجاها کشید ولی من یه کم فکر کردم دیدم. بهتره که هرچقدر هم که عصبانی هستم. کاری کنم که در عین اینکه دوستیها رو حفظ میکنم. از فضای علمی و مطالب منتقی لذت ببرم.

آقای omid_ahmadi میشه لطفا بگید از چه مرجعی به اطلاعات مورد نظرتون رسیدید. متشکر (فکر کنم کلمه مورد نظر برای یک جو دوستانه با ادبانه تر باشه)

آقای Microsoft.net از اینکه ممکنه ناراحتتون کرده باشم. معضرت میخوام.
موفق باشید. و امیدوار این باعث کدورت نشه.

/

mkbo_webmaster
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 01:33 صبح
راستی من تبدیل Long به int32 رو در قسمت تبدیل کدهای API به دات نت در کتاب مرجع توابع API32 دیدم.

/

omid_Ahmadi
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 06:12 صبح
من دیشب این پست رو دیده بودم، اما چون حس کردم جو خوبی نداره ترجیح دادم چیزی نگم.

در هر صورت اگر می خواهید واقعا منبع رو بدونید به صفحه ی 117 از کتاب Applied Microsoft .NET Framework Programming بخش Programming Languages Primitive Types مراجعه کنید.

به نوعهایی مثل int و long و ... میگن primitive type و به معادل هشون هم میگن FCL Type. وقتی هم میگم هیچ فرقی ندارن یعنی کد IL چهار دستور زیر دقیقا مشابه هم هستن:

int a = 0; // Most convenient syntax
System.Int32 a = 0; // Convenient syntax
int a = new int(); // Inconvenient syntax
System.Int32 a = new System.Int32(); // Inconvenient syntax

اما خوب معمولا رسمه که همه از نوع اول استفاده می کنن. همونطور که گفتم بهتره از نوع آخر استفاده بشه. اگر تمایل داشتید بگید تا دلایلش رو هم توضیح بدم تا بفهمید چرا تناقضی بین این دو تا حرف وجود نداره.

omid_Ahmadi
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 06:14 صبح
راستی دوباره منظورتون رو از این مورد نفهمیدم.

راستی من تبدیل Long به int32 رو در قسمت تبدیل کدهای API به دات نت در کتاب مرجع توابع API32 دیدم.

آخه معادل long توی FCL میشه Int64 نه Int 32.

mkbo_webmaster
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 12:33 عصر
نمیدونه چطوریه ولی در قسمت تبدیلات داخل کتاب اینطور نوشته شده بود. این کتاب مال انتشارات نص هستش.

فکر کنم شما بیشتر کتاب های لاتین رو میخونید. این کتاب که گفتم فارسیه.

متشکر از اطلاعاتتون

/

mohandese_hiclass
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 19:45 عصر
32 بیتی هستند عزیز جان اگه 32 بایتی بودن که فاجعه بود همه برنامه ها خطای OUT Of Memory می داد
حق با شماست دوست عزیز اشتباه تایپی بود مرسی از راهنماییتون

omid_Ahmadi
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 21:07 عصر
تا اونجایی که من اطلاع دارم نص بیشتر آفست کار می کنه! حالا نمی دونم این کتابی که شما میگید چیه.
در هر صورت یه نصیحتی بهتون می کنم، اگر می خواهید توی این کار موفق باشید باید بتونید کتابهای انگلیسی رو رونتر از فارسی بخونید. اگر بخواهید از منابع فارسی استفاده کنید به جرئت می تونم بگم هیچ وقت موفق نمیشید.
زیاد هم سخت نیست (یعنی اصلا سخت نیست)، فقط کافیه شروع کنید.

موفق باشید

mkbo_webmaster
یک شنبه 03 اردیبهشت 1385, 15:03 عصر
من لاتینم عالیه ولی همتش رو ندارم.
تا بحال چندین بار سعی کردم که Microsoft MSDN رو بطور جدی تا آخر ترجمه کنم و یاد بگیرم. ولی تا دو صفحه که رفتم بعد بی خیالش شدم.

نمیدونم چیکار کنم تا این عمل باعث بشه بیشتر به کتابهای لاتین رو بیارم ؟؟؟!!!
میشه کمکم کنید.

/

omid_Ahmadi
یک شنبه 03 اردیبهشت 1385, 16:38 عصر
لازم نیست بشینی چیزی رو ترجمه کنی، فقط کافیه اگه خاستی مطلب جدیدی رو راجع بهش مطالعه کنی، یه کتاب خوب براش گیر بیاری و بشینی بخونی، برای اینکه بفهمی کدوم کتاب بهتر توضیح داده هم می تونی از رنکینگ سایتهایی که این کار انجام می دن استفاده کنی. من خودم همیشه قبل از اینکه یه کتاب رو بخونم می رم توی amazon ببینم بقیه راجع به اون چی گفتن تا یه کتاب درستو حسابی پیدا کنم. می تونی یه بار امتحان کنی.

mkbo_webmaster
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 09:55 صبح
دقیقا زدید به هدف متشکر از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار من قرار دادید

/

ehsan_882000
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 00:40 صبح
int32 be onvan variable integer tarif mishavad va dar damene -2,147483,648 to2,147,483,648 (manbae as ketabe mastering vb.net)t

int32 به عنوان یک متغیر integer تعریف می شود و در دامنه -2,147483,648 تا 2,147,483,648 (منبع کتاب Mastering VB.Net)