PDA

View Full Version : مبتدی: چه زبان هایی

mohamad_torabi
یک شنبه 22 دی 1392, 11:12 صبح
سلام
من برای این که ای اس بی رو شروع کنم باید اول چه زبان هایی رو بلد باشیم

Mohammad_dn
یک شنبه 22 دی 1392, 12:04 عصر
بهتره c# یاد بگیری...البته vb.net هم میشه

amireastern
یک شنبه 22 دی 1392, 22:03 عصر
سلام دوستم باید C#‎ یاد بگیری... البته خوبه کار با پایگاه داده sql2008 رو هم بلد باشی اگه پایگاه داده دیگه ای تو ذهنت نیست sql رو بهت پیشنهاد می کنم موفق باشی

ahmad156
یک شنبه 22 دی 1392, 22:41 عصر
شما اگر میخواین ASP.NET یاد بگیرین در ابتدا از بین زبان های #C و VB.NET یکی رو انتخاب کنین که مسلماً #C بهتره.بعد باید از بین DBMS ها یکی رو انتخاب کنین که بهترین گزینه برای ASP.NET همون MSSQL هست.سپس برای طراحی باید HTML و CSS وJava Script رو بلد باشین که کتابخانه JQuery کار رو برای شما راحت کرده.در کنار اینها PhotoShop و Flash رو بلد باشی هم مزیت هست.

vira1368
یک شنبه 22 دی 1392, 23:41 عصر
شما اگر میخواین ASP.NET یاد بگیرین در ابتدا از بین زبان های #C و VB.NET یکی رو انتخاب کنین که مسلماً #C بهتره.بعد باید از بین DBMS ها یکی رو انتخاب کنین که بهترین گزینه برای ASP.NET همون MSSQL هست.سپس برای طراحی باید HTML و CSS وJava Script رو بلد باشین که کتابخانه JQuery کار رو برای شما راحت کرده.در کنار اینها PhotoShop و Flash رو بلد باشی هم مزیت هست.

جناب آقای احمد ایشون سوال کردن برای asp (برنامه نویسی سمت سرور) چه زبانی رو آموزش ببینن، اما شما JavaScript , JQuery, ... رو هم گفتین اون که دیگه مربوط به برنامه نویسی سمت کلاینت هست و به نظر من در حد آشنایی جواب میده. در آخر هم Photoshop, Flash که دیگه مربوط به افراد گرافیست هست نه برنامه نویسان.

ahmad156
یک شنبه 22 دی 1392, 23:53 عصر
جناب آقای احمد ایشون سوال کردن برای asp (برنامه نویسی سمت سرور) چه زبانی رو آموزش ببینن، اما شما JavaScript , JQuery, ... رو هم گفتین اون که دیگه مربوط به برنامه نویسی سمت کلاینت هست و به نظر من در حد آشنایی جواب میده. در آخر هم Photoshop, Flash که دیگه مربوط به افراد گرافیست هست نه برنامه نویسان.
شما میتونین یه برنامه ASP.NET بنویسین که از Css و HTML استفاده نکنه؟؟یا یه برنامه کامل بنویسین که از JQuery استفاده نکنه؟؟
شما اگه قرار باشه دکمه ساده دانلود توی صفحه بذارین که نیاز باشه یه آیکون دانلود و عبارت دانلود رو داشته باشه میرین یه Photoshop کار پیدا میکنین و میگین این رو برای من درست کن؟؟
خودتون هم میگین در حد آشنایی کافیه(به نظر من در حد تسلط خوبه) من که نگفتم ایشون برن Flash کار یا HTML کار حرفه ای شن!!!!!

vira1368
دوشنبه 23 دی 1392, 00:10 صبح
Html, Css درسته چون بستر برنامه نویسی وب رو در بر داره! اما به نظر من JQuery و هرچیزی که از javascript مشتق میشه باید برنامه نویس متخصص خودش پیاده سازیش کنه!!! چون مبحث کاملا از برنامه نویسی سرور جداست.
شاید باورتون نشه برای یک دکمه که هیچی، برای کارهای ساده تر از این هم قسمت گرافیک رو به اهلش میسپارم چون واقعا تفاوتش رو احساس میکنم.
نمیدونم شاید هم من اشتباه بگم، چون این سبک برنامه نویسی که شما میفرماین توی ایران خیلی رواج داره و برای ما هم به یک قانون تبدیل شده! اما شکی نیست که در اجرای کارهای تیمی مشکل ساز میشه.

ahmad156
دوشنبه 23 دی 1392, 00:33 صبح
اما به نظر من JQuery و هرچیزی که از javascript مشتق میشه باید برنامه نویس متخصص خودش پیاده سازیش کنه
بله اگه قرار باشه یه اسکریپت خیلی حرفه ای بنویسین باید این کار رو بکنین.این بنده خدا الان تازه میخواد شروع کنه یعنی شما میگین JQuery رو بیخیال شه؟؟؟؟؟؟
شما حالت خیلی ایده آل رو در نظر میگیرین که یه گروه خیلی حرفه ای باشن که هر کدوم متخصص در یه زمینه باشن ولی به نظرت چند تا از این گروه ها توی ایران ما هستند؟؟؟واقع بین باشین!!!

شاید باورتون نشه برای یک دکمه که هیچی، برای کارهای ساده تر از این هم قسمت گرافیک رو به اهلش میسپارم
ساده تر از دکمه چی هست:لبخند:

چون مبحث کاملا از برنامه نویسی سرور جداست.جایی دیدین که بگه ما برنامه نویس سمت سرور میخوایم!!!!
بعضی مواقع شما مجبورین اینا رو با هم ترکیب کنین مثلا وقتی میخواین از ajax استفاده کنین طرف وقتی ندونه WebMethod چی هست،چرا Static هست،چرا به کنترل های صفحه دسترسی نداره و .. چه جوری میخواد کار کنه.یا مثلا وقتی میخواد یه اسلایدر که تلفیقی از کدهای jquery و کد های سمت سرور (منظورم قسمتی که باید اطلاعات رو از DataBase بخونه) میشه پیاده سازی کنه یا ....
نظر کلی بنده اینه که شما باید در هر قسمت تسلط کافی رو داشته باشین و کار حرفه ای رو توی اون زمینه به متخصصش بدین

vira1368
دوشنبه 23 دی 1392, 00:56 صبح
به نظرت چند تا از این گروه ها توی ایران ما هستند؟؟؟واقع بین باشین!!!
بله من هم گفتم متاسفانه توی ایران به این صورت حرفه ای که گفته شد کار انجام نمیشه! و امیدوارم منظورتون از اینکه میگین واقع بین باشم، این نباشه که ما هم همین راه اشتباه رو طی کنیم. در پست قبل گفتم متاسفانه این تبدیل به یک قانون شده!!! که اگر یک برنامه نویس جایی بخواد استخدام بشه باید تمام ریزه کاری های هر سایت رو بلد باشه، نه فقط حرفه و تخصص خودش رو.

جایی دیدین که بگه ما برنامه نویس سمت سرور میخوایم!!!!
بله دیدم! خیلی زیاد
حتی یکبار دیدم عنوان استخدام UI Developer بود. (منظور برنامه نویس HTML, CSS, JQuery, JavaScript) که بیشتر کار های رابط کاربری رو در تیم به عهده داشت. خیلی برام جالب بود :)

ahmad156
دوشنبه 23 دی 1392, 17:14 عصر
حتی یکبار دیدم عنوان استخدام UI Developer بود. (منظور برنامه نویس HTML, CSS, JQuery, JavaScript) که بیشتر کار های رابط کاربری رو در تیم به عهده داشت. خیلی برام جالب بود

دوست عزیز این مورد رو شما درست میگین.ولی برعکسش رو که گفتم چی؟تا حالا من جایی ندیدم!!!و فکر نمیکنم اصلا درست باشه.
دوستمون هم گفتن میخوان asp کار شم.

این تبدیل به یک قانون شده

خودتون هم میگین تبدیل شده به قانون و مطمئناً هر کس قانون رو رعایت نکنه جایی توی جامعه (برنامه نویس ها) نداره:لبخندساده:

vira1368
دوشنبه 23 دی 1392, 22:58 عصر
بله استخدام برای برنامه نویس Server Side هم دیدم!

من طرز فکرم به این صورت هست که اگر قانونی به اشتباه پایه گذاری شده، خب بهتره که تلاش کنیم اونو درست کنیم تا به نتیجه بهتری برسیم. البته گفتم این طرز تفکر من هست، و تفکر هرکس تا اندازه ای سلیقه ایه پس ممکنه اشتباه باشه :لبخندساده: