PDA

View Full Version : وین سوکت یا سوکت

na3er-faraji
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 08:01 صبح
سلام دوستان
من میخوام یه برنامه تحت شبکه بنویسم . قبلا با وین سوکت در وی بی 6 کار کرده بودم و تقریبا همه چیزش رو بلد بودم .الان به نظر شما چیکار کنم؟ برناممو با همون وین سوکت بنویسم یا با کلاس سوکت ؟ آخه من تا الان با کلاس سوکت کار نکردم؟ حالا لطفا اگه میشه راهنمایی کتید ؟ اما یه سوال دیگه . همون طور که میدونید توی وی بی هر شیی یه سری پروپرتی ها و یه سری ایونت ها واسه خودش داره . مثلا تو همون وین سوکت رویداد های متفاوتی داشت . مثلا وقتی یک کامپیوتر درخواست کانکت شدن میداد تو کامپیوتر دیگه رویداد connection_request اتفاق می افتاد که ما به راحتی میتونستیم بفهمیم که یک کامپیوتر دیگه درخواست داده و اجازه یا عدم اجازه کانکت شدن رو صادر می کردیم . اما دیگه تو کلاس سوکت این ایونت ها وجود نداره . حالا باید چیکار کنیم؟ ( اگه سوالم زیاد مسخره است لطفا نخندید . بعدشم لطفا هر دو تا سوالمو جواب بدید)

meandyouwith2003
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 11:18 صبح
عزیز جان به نظر من از کلاسهای خود .نت استفاده کنی بهتره ، کتابهای زیادی هم در این زمینه وجود داره، درباره رویدادها هم دراین حد میدونم که از Delegate ها باید استفاده کنی(البته مطمئن نیستم)
یه سر هم به لینک زیر بزن شاید بدردت خورد :
http://www.aspsimply.com/vbnet/SocketClass.aspx

موفق باشی

omid_Ahmadi
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 20:05 عصر
راستش از .NET بعیده که برای کاری فقط استفاده از یه کلاس کافی باشه، برای این کاری که شما می خوای انجام بدی باید از کلاسهای System.NET استفاده کنی. حالا ممکنه این اونت که میگی توی این کلاس نباشه، توی یه کلاس دیگه که باید استفاده کنی پیداش می کنی. می تونی Walkthrough هایی که MSDN برای این کار داره رو بخونی، اوونها می تونن سریع تو رو راه بندازن

na3er-faraji
جمعه 01 اردیبهشت 1385, 05:56 صبح
دوست عزیز لینک جالبی بود . از هر دو ممنونم . کسی میتونه توضیح بیشتری بده