PDA

View Full Version : str_replace سوال؟؟

parandweb
دوشنبه 23 دی 1392, 11:49 صبح
من در قسمت جستجوی سایتم از کد زیر استفاده می کنم تا اگر کاربر کلمه ای را اشتباه تایپ کرد پیشنهاد کلمه درست داده شود:

if(in_array('مجمد',$searray)){
function replace($str){$str = str_replace('مجمد','محمد',$str);return $str;}$fg = replace("$numekeys");
echo '<div class="tags"><center>آیا منظور شما <a href="search?words='.$fg.'">'.$fg.'</a> بود؟</center></div>';}

حالا می خوام این قسمت از سایت را به دیتابیس متصل کنم به طوری که دو تا جدول داشته باشیم یکی کلمات اشتباه و یکی کلمات درست تا این قسمت به صورت خودکار در دیتابیس جستجو کند و اگر کلمه ی اشتباه وارد شده صحیحش در دیتابیس بود خروجی دهد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

nemo php
دوشنبه 23 دی 1392, 13:45 عصر
شما با استفاده از ajax ویا jquery این کارو باید انجام بدهید.داده های دریافتی رو با jquery ajaxبه سمت سرور بفرستی و نتیجه رو به کاربر پس از چک کردن کلمه نمایش بدی.

parandweb
دوشنبه 23 دی 1392, 19:52 عصر
سلام ممنون دوست خوبم اما من نمی خوام در حینی که کاربر تایپ می کند این عمل انجام شود پس از پایان جستجو می خوام اگر کلمه اشتباهی وجود دارد که در بانک اطلاعاتی تعریف شده درستش را نمایش دهد

nemo php
سه شنبه 24 دی 1392, 11:28 صبح
خب میتونی کلمه به کلمه جسته جو کنی مثلا اگه حرف اولش ( م )بود لیستی بهت برگردونه بره راغ حرف دوم (یعنی ح) بعد حرف سوم(م) و چهارم تا جایی که دیگه حرفی پیدا نشه سپس اسم هایی که فیلتر شدنو نشون بده
{مجمد وارد کرده :محمد، مجید نمایش بده}