PDA

View Full Version : نمایش فایل های موجود در مسیر خاص

mostafag
دوشنبه 23 دی 1392, 16:17 عصر
با سلام

میخوام برنامه ای بنویسم که یه مسیرو از کاربر بگیره بعد هر چی فایل توی اون مسیر وجود داره رو توی یک لیست باکس لیست کنه بعدش من این لیست باکس رو توی یه فایل مثلا ورد ذخیره کنم

ذخیره کردنش رو یه جوری حل میکنم ولی نمیدونم چطور میتونم آدرس ها رو کامل دربیارم!

مثلا بهش آدرس D:\Pack رو میدیم بعد روی دکمه جستجو کلیک میکنیم! بعد ممکنه توی این آدرس پوشه هایی وجود داشته باشه که میخوام بره تمام این پوشه هارم جستجو کنه وهر چی فایله با آدرس کامل بنویسه!

چطوری میتونم همچین چیزی رو درست کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سید حمید حق پرست
دوشنبه 23 دی 1392, 16:49 عصر
سلام علیکم
سورس مورد نظر ضمیمه شد
موفق باشید.

یا علی (ع)

program2vb
دوشنبه 23 دی 1392, 17:14 عصر
سلام ;

سورس کد پیمایش دار داخل درایوها و پوشه ها .....

موفق و پیروز باشید در پناه خدا .... یا علی ...........

mostafag
دوشنبه 23 دی 1392, 18:41 عصر
ممنون از شما دوستان گرامی

سورس آقای حق پرست رو دانلود کردم و تقریبا چیزیه که میخوام ولی سه تا مشکل داره اول اینکه آدرس پوشه ها رو هم میاره! در صورتی که من فقط آدرس کامل فایل های موجود رو میخوام! یعنی هر چی فایل توی هرشاخه ای هست رو میخوام بیاره نه پوشه ها رو! کدش رو نگاه کردم ولی متوجه نشدم کجاش رو باید تغییر بدم تا پوشه ها رو به صورت یه آیتم توی لیست باکس نیاره.

مشکل دوم هم برای تعداد فایل های خیلی زیاد هست! وقتی زیاد میشد over flow میداد که برداشتم بعضی متغیرها رو از integer به variant تغییر دادم! اولا اینکه اینکار درسته و دیگه امکان اینکه خطا بده وجود نداره؟؟ دوما هم اینکه چون خیلی طول میکشه برنامه هنگ میکنه! برای جلوگیری از هنگ چیکار کنم؟؟

مشکل بعدی هم توی جستجوی مسیرهای فارسی هست! مثلا شما یه پوشه بسازید و اسمش رو "ی" بزارید. میبینید که توی جستجو پیداش نمیکنه. البته این به برنامه ربط نداره ولی خب میدونید چطوری باید حلش کرد یا نه؟؟

سورس جناب program2vb رو هم گرفتم ولی خب اجرا نشد! مثل اینکه چندتا فایل کم داره!! اینطوری که از عکس مشخصه این برنامه یک اکسپلورر هست. من نمیخوام فایل ها رو مثل اکسپلورر برام نشون بده بلکه میخوام آدرس فایل ها رو بهم بده

بازم تشکر از شما دوستان

منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم

سید حمید حق پرست
دوشنبه 23 دی 1392, 23:27 عصر
سلام علیکم
برای مشکل هنگ باید از DoEvents استفاده بشه
مشکل پیدا کردن پوشه هم سعی میکنم حل کنم
سورس جدید بدون هنگ ضمیمه کردم
موفق باشید.

یا علی (ع)

program2vb
دوشنبه 23 دی 1392, 23:31 عصر
سلام ;

بله اون اكسپلورر هست ولی اشکالی نداره . تست شده .

اینم سورسی که خواسته بودین . همه فیلهای مسیر جاری رو بر میگردونه همراه با تعداد اونا .

و برای سوال جستجو برای کاراکترهای فارسی تو ویندوز xp این امکان هست . ولی تو ویندوز 7 و 8 متاسفانه اگه سیستم مدیریتش فارسی نباشه از فارسی پشتیبانی نمیکنه و کارکتر های فارسی رو بصورت ؟؟؟؟؟؟ نمایش میده که باعث خطا میشه . برا رفع این مشکل در ویندوز 7 و 8 باید زبان مدیریت رو روی فارسی تنظیم کنید در این صورت مشکلتون حل خواهد شد .

موفق و سربلند باشید در پناه حق . یا علی