PDA

View Full Version : سوال؟ارتباط بین دوتا جدول

rasouli_70
سه شنبه 24 دی 1392, 12:50 عصر
سلام
میخوام بین دوتا جدول ارتباط برقرار کنم یعنی از مقدار فیلد جدول 1 از جدول 2 گرفته بشه
توروخدا یکی کمکم کنه

boveiryghasem
سه شنبه 24 دی 1392, 12:59 عصر
سلام

بیشتر توضیح بده چه جدولی SQL کلا میخای چیکار کنی؟

اگر منظورت کوئری واسه دیتابیس میخای این میشه:

UPDATE table1
SET table1.col = table2.col1
FROM table2 WHERE table2.oldCol = table1.col

rasouli_70
چهارشنبه 25 دی 1392, 15:58 عصر
سلام

بیشتر توضیح بده چه جدولی SQL کلا میخای چیکار کنی؟

اگر منظورت کوئری واسه دیتابیس میخای این میشه:

UPDATE table1
SET table1.col = table2.col1
FROM table2 WHERE table2.oldCol = table1.col

دوست عزیز من 2تا جدول دارم که با sql طراحی شده و تو برنامم میخوام که جدول 1 مقدارشو از جدول 2 بگیره (یعنی اینکه مثلا جدول 1 - دوتا فیلد نام و سن داره و جدول 2 هم سه تا فیلد نام و سن و معدل داره . که من میخوام جدول 2 مقدار فیلد نام و فامیلو از جدول 1 بگیره و فیلد سوم (معدل) خودم بهش مقدار بدم)امیدوارم متوجه شده باشید.تورو قرآن کمکم کنید

rasouli_70
پنج شنبه 26 دی 1392, 16:54 عصر
هیچیکی نیست اینجا به داد من برسه

rasouli_70
پنج شنبه 26 دی 1392, 16:55 عصر
من 2تا جدول دارم که با sql طراحی شده و تو برنامم vb.net میخوام که جدول 1 مقدارشو از جدول 2 بگیره (یعنی اینکه مثلا جدول 1 - دوتا فیلد نام و سن داره و جدول 2 هم سه تا فیلد نام و سن و معدل داره . که من میخوام جدول 2 مقدار فیلد نام و فامیلو از جدول 1 بگیره و فیلد سوم (معدل) خودم بهش مقدار بدم)امیدوارم متوجه شده باشید.تورو قرآن کمکم کنید

rasouli_70
پنج شنبه 26 دی 1392, 18:14 عصر
خواهشا ینفر کمکم کنه گیرم

amirvb60
پنج شنبه 26 دی 1392, 20:28 عصر
آقا رسول.
اگر سوال شما رو درست فهمیده باشم (چون توضییحاتتون یه کم شفاف نبود). میتونین از دستور join استفاده کنین.
مثال : دو تا جدول داریم یکی بنام students با فیلدهای (studentID , StudentName) جدول دیگه اسمش هست studentRank با فیلدهای (RankID,StudentID,Rank)
حالا از جدول studentRank پرسش میکنیم

SELECT A.* ,S.StudentName
FROM studentRank A
INNER JOIN students S ON A.StudentID = S.StudentID

rasouli_70
شنبه 28 دی 1392, 09:03 صبح
آقا رسول.
اگر سوال شما رو درست فهمیده باشم (چون توضییحاتتون یه کم شفاف نبود). میتونین از دستور join استفاده کنین.
مثال : دو تا جدول داریم یکی بنام students با فیلدهای (studentID , StudentName) جدول دیگه اسمش هست studentRank با فیلدهای (RankID,StudentID,Rank)
حالا از جدول studentRank پرسش میکنیم

SELECT A.* ,S.StudentName
FROM studentRank A
INNER JOIN students S ON A.StudentID = S.StudentID
امیر جان عزیزم من کد برنامه نویسیشو میخوام(vb.net) نه کوئری شو