PDA

View Full Version : تعداد بدهی مشترکین

kurd_programming
چهارشنبه 25 دی 1392, 22:13 عصر
سلام به همه دوستان عزیز .
برنامه من در مورد سیستم مدیریت سازمان برق هستش که همه فعالیتهای این سازمان رو در بر داره از ثبت نام مشترکین تا محاسبه هزینه و.......
حالا من می خوام برای محاسبه هزینه اگه بدهی داشته باشه بدهی رو اضافه بکنه و اینکه تعداد بدهی رو هم برگردونه
کد sql چون پایگاه من sql هستش
جدولی که من برای هزینه پیاده سازی کردم :
http://s5.picofile.com/file/8109117400/jadval_hazineh.png

که داخل جدول کد اشتراک ذخیره میشه و دوره های قرائت کنتور(6 دوره ) که در جدول دیگر شماره کنتور محاسبه میشه
دوستان ممنون میشم کمک کنند:
1- محاسبه تعداد بدهی
2- جمع بدهی های قبلی
3- چطوری به سیستم حالی کنم که چه دوره ای رقم قعلیه :)

داخل سایت گشتم در این مورد چیزی رو پیدا نکردم

danial.saeedi
چهارشنبه 25 دی 1392, 23:15 عصر
"سلاو کاکه" حالا به بین خودمون باشه1
من برنامه نویس #C نیستم اما این خیلی راحته.می تونی بدهی ها رو سکلت کنی و اون هارو بشمری و بدهی هایی که سلکت کردی رو می تونی با هم جمع کنی.

kurd_programming
چهارشنبه 25 دی 1392, 23:23 عصر
"سلاو کاکه" حالا به بین خودمون باشه1
من برنامه نویس #C نیستم اما این خیلی راحته.می تونی بدهی ها رو سکلت کنی و اون هارو بشمری و بدهی هایی که سلکت کردی رو می تونی با هم جمع کنی.
سلاو کاکه دانیال . ممنون از راهنمایی :لبخند: خودم اینها رو می دونستم که باید بدهی ها رو انتخاب و تعدادش رو جمع کنم ولی کدش رو نمیدونم که چطوری شامل بدهی میشه مثلا فیلد قبلی چطوری باشه تا بدهی بشه :)

hosseinbarnamenevis
پنج شنبه 26 دی 1392, 01:39 صبح
به نظر من یه کوئری بساز از اون مواردی که بدهی وجود داره! یا view بساز
بعدشم که باcount اول بشمارشون بعدشم که با sum فیلد مربوطه رو جمع کن!
واسه کدشم
بلخره هر قبضی یه شماره داره! هر صفحه پرداختیم باید بر اساس شماره قبض صورت بگیره
میتونی ببینی پرداختی با مبلغ قبض برابره یا نه! اگه نبود و کمتر بود پس بدهی داره و این میره تویه همون کوئری یا view که گفتم

danialafshari
پنج شنبه 26 دی 1392, 08:36 صبح
سلاو کاکه دانیال . ممنون از راهنمایی :لبخند: خودم اینها رو می دونستم که باید بدهی ها رو انتخاب و تعدادش رو جمع کنم ولی کدش رو نمیدونم که چطوری شامل بدهی میشه مثلا فیلد قبلی چطوری باشه تا بدهی بشه :)

با سلام
مشکل شما بر میگرده به طراحی بانک اطلاعاتی که محلش در این تالار نیست
اگر جدولی با این فیلد ها داشته باشیم:
[ID],[Sharh],[Date],[Mablagh]
دقت داشته باشید که حتما Mablagh باید int باشه
حالا شما یک فرمی دارید که اطلاعات توسطش ثبت میشه (معمولاً فرم فاکتور هست)
حالا ما فرض می گیریم که اطلاعات در این جدول ثبت شدن توجه داشته باشید که خرید به صورت + و فروش یا پرداختی به صورت - در فیلد Mablagh ذخیره میشود
مثلاً
1 مانیتور 1392/10/26 4500000
2 اسپیکر 1392/10/25 500000-
در اینجا یک مانیتور خریداری شده و یک اسپیکر فروخته شده که کد sql ش به شکل زیره :
SELECT SUM(Mablagh) AS Baghimande
FROM dbo.tbl_Hesab
خروجی : 4000000
موفق باشید