PDA

View Full Version : سورت کردن dbgridبا کلیک روی عنوان ستون

pooyeshpajooh
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 18:19 عصر
سلام
چه جوری میشه یه dbgrid رو که به یه query وصل شده (با فیلدهای lookup) با کلیک بر روی عنوان ستون مرتب(sort) نمود

shayan_delphi
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 19:48 عصر
procedure TForm1.DBGrid1TitleClick(Column: TColumn);
begin
if (TCustomADODataSet(Self.DataSource1.DataSet).Sort= '')Or(Pos('DESC',TCustomADODataSet(Self.DataSource 1.DataSet).Sort)> 0) then
TCustomADODataSet(Self.DataSource1.DataSet).Sort := Column.FieldName+' ASC'
else
TCustomADODataSet(Self.DataSource1.DataSet).Sort := Column.FieldName+' DESC';

end;

yaserjvani
جمعه 17 آبان 1387, 19:09 عصر
سلام من یه dbgridدارم که می خوام وقتی چند تا از رکورد ها رو حذف می کنم دوباره شماره رکورد هارو به صورت منطم نشون بده لطفا کمکم کنید خیلی ممنونم

SYNDROME
جمعه 17 آبان 1387, 19:57 عصر
سلام من یه dbgridدارم که می خوام وقتی چند تا از رکورد ها رو حذف می کنم دوباره شماره رکورد هارو به صورت منطم نشون بده لطفا کمکم کنید خیلی ممنونم
اگر sort را به شکلی که در بالا اشاره شده بنویسید باز هم بعد از حذف و اضافه رکوردها مرتب سازی در ستون مورد نظر انجام می شود.
موفق باشید

yaserjvani
دوشنبه 20 آبان 1387, 17:06 عصر
با سلام مجدد مشکل من اینه که موقعی که مثلا ده تا رکورد دارم و رکورد سوم رو حذف می کنم می خوام دوباره رکورد هام از یک تا نه شماره گزاری بشه و جای رکورد شماره سه پر بشه مرسی

SYNDROME
سه شنبه 21 آبان 1387, 06:32 صبح
با سلام مجدد مشکل من اینه که موقعی که مثلا ده تا رکورد دارم و رکورد سوم رو حذف می کنم می خوام دوباره رکورد هام از یک تا نه شماره گزاری بشه و جای رکورد شماره سه پر بشه مرسی
اگر این کار را به یک ADO دیگر انجام می دهی باید بعد از اتمام کارتان ADO اول را Close و Open کنید و دستور Sort را داخل آن بنویسید.
ولی اگر با همان ADO که دارید این عمل را انجام می دهید که کار چندان جالبی نمی باشد خود به خود Sort می شود.
موفق باشید