PDA

View Full Version : یادگیری دلفی تا سطح متوسط الی پیشرفته چه مدت طول میکشد؟

alireza es
پنج شنبه 26 دی 1392, 19:23 عصر
با عرض سلام.میدونم احتمالش زیاده که از این طور تایپک ها ایجاد شده باشه ولی واقعا یک سوال هست که ذهنمو مشغول کرده.
من اولین زبانی که یاد گرفتم دلفی بود.تا حدی که مثلا بتوان با ریجستری کار کرد یاد گرفتم.بعدش به علت اینکه توی لینوکس ساپورت نمیشد رفتم سراغ Qt
الان به خاطر سینتکس فوق العاده و راحتی بالای دلفی میخوام دوباره اونو از اول یاد بگیرم و همزمان دوتا زبان بلد باشم.یعنی به طورت یک روز درمیان دلفی و Qt یاد بگیرم.به نظر شما چه قدر طول میکشه این کارو انجام بدم و تا سطح متوسط مثلا کار با اینترنت و پایگاه های داده برسم؟یا اصلا این کار به صرفه است؟
یه سوال دیگه الان چون خیلی با لینوکس انس گرفتم فهمیدم یه زبان دیگه هست به نام لازاروس که محیط شبیه دلفی و سینتکس پاسکال داره.
آیا در حد دلفی هست؟چطوره؟پیشنهاد میکنید؟
منابع آموزشیم هم دوتا منبع آموزشی که توی وبسایت هست یعنی 30 ویئو در سی روز و یکی که در 0777
البته ممکنه سرچ بکنم و منابع بهتری پیدا کنم

اساتید کمــــک!

firststep
جمعه 27 دی 1392, 01:40 صبح
سلام چه اسراری هست با هم یاد بگیرین
شدنی هست اما.....
بهتره که روی یکی تسلط نسبی پیدا کنین و سپس توی چند روز می تونین چینج کنین
چون همونجور هم که قطعاً خودتون هم میدونین اصول یکی است
در مورد منابع اونهایی که گفتین خوبه این هم کنارش http://barnamenevis.org/showthread.php?390039
در مورد لازازوس هم همونطور که گفتین خیلی شباهت دارن به هم>>>> البته من انچنان کار نکردم
موفق باشین و سربلند هر چه سریع تر:لبخند:

alireza es
جمعه 27 دی 1392, 13:32 عصر
من به دو زبان برنامه نویسی احتیاج دارم
اولی زبانی که اوپن سورس باشه،توی سیستم عامل های مختلف اجرا بشه و قدرت فوق العاده ای داشته باشه
دومی زبونی که راحت باشه و سرعت تولید نرم افزار زیادی داشته باشه
پس به دلفی و کیوت احتیاج دارم.منبعی که شما هم معرفی کردین خیلی خوبه و اونو هم دانلود میکنم
چون اصول یکی هست(البته نه در سینتکس)فکر میکنم بشه زود یاد گرفتش(البته من یک روز در میان کیوت,دلفی میخوام کار کنم)
بنابر این با توجه به این که من یک روز درمیان کارمیکنم چه قدر طول میکشه تا به حد ایده آل برسم؟

Delphi Coder
جمعه 27 دی 1392, 23:38 عصر
من فکر میکنم این سوال که "یادگیری چقدر طول میکشه؟" کلا سوال اشتباهی هست و البته این سوال بیشتر از هر کس خودتون رو سردرگم میکنه. از کسی که یک فرم خالی رو با F9 اجرا میکنه تا حرفه ای ترین برنامه نویسان دلفی میشه گفت دلفی رو بلد هستند. همین و بس. نکته بعدی تجربه هست که با کار کردن و پیاده سازی پروژه بدست میاد نه با کتاب خوندن و صرفا تلاش برای یادگیری. هر چه بیشتر کار کنید و برنامه بنویسید حرفه ای تر میشید. زمان خاصی هم برای این نمیشه گفت چون اصولا خط و مرز مشخصی هم برای متوسط یا مبتدی و حرفه ای وجود نداره...

lord_viper
شنبه 28 دی 1392, 08:45 صبح
لازاروس مثل delphi7 هست با کمی امکانات بیشتر و کامپوننتهای ویژوال کمتر و در کل وابستگی به سیستم عامل نداره ولی منابع کدش به نسبت دلفی کم هست هم از کتابخانه QT استفاده میکنه هم GTK و ...(برای کسانی که دلفی کارن و میخواهند مستقل از سیستم عامل کار کنن گزینه مناسبی هست و از برنامه نویسی موبایل هم پشتیبانی میکنه)
برای یاد گیری برنامه نویسی هیچ راه میانبری وجود نداره هر میانبر برابر گیر افتادن در یک جای دیگس
یاد گیری برنامه نویسی با یک زبان زمان زیادی میطلبه حداقل 2 سال با یک استاد راهنمای خوب ولی وقتی اصولشو یاد بگیرین زبان دوم رو در 5 ماه یاد میگیرید زبان سوم رو در 2 ماه چون اصول رو بلد هستید کافیه قوائد و دستورات اون زبان رو یاد بگیرید

meytib
شنبه 12 بهمن 1392, 22:57 عصر
آقا kylix 3 دقیقا دلفی 6 تو لینوکسه!