PDA

View Full Version : سوال: موجود نبودن یک پروپرتی در richTextBox ولی ....

mthreat.info
پنج شنبه 26 دی 1392, 22:00 عصر
سلام ، من یک richTextBox به برنامه اضافه میکنم و این شی پروپرتی Padding رو نداره تا اینجا درست ؟!!!
ولی چرا richTextBox1.Padding = new System.Windows.Forms.Padding(15, 10, 15, 15); استفاده میکنم هیچ نوع اروری نمیده؟ حتی موقع اجرا؟ مگر نه اینکه باید به پروپرتی Padding گیر بده که موجود نیست؟ پس چرا؟

matin.soft
پنج شنبه 26 دی 1392, 22:23 عصر
1-شاید خطاش runtimeباشه و موقع اجرا بگیره.
2- داره زیر سیبیلی رد می کنه.حالا چیکار داری شانس آوردی نمی گیره.

Mahmoud.Afrad
شنبه 28 دی 1392, 19:29 عصر
سلام ، من یک richTextBox به برنامه اضافه میکنم و این شی پروپرتی Padding رو نداره تا اینجا درست ؟!!!
ولی چرا richTextBox1.Padding = new System.Windows.Forms.Padding(15, 10, 15, 15); استفاده میکنم هیچ نوع اروری نمیده؟ حتی موقع اجرا؟ مگر نه اینکه باید به پروپرتی Padding گیر بده که موجود نیست؟ پس چرا؟
این پراپرتی موجود هست فقط تشون داده نمیشه. اگر موجود نبود خطای زمان کامپایل گرفته میشد و برنامه کامپایل نمیشد.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.componentmodel.browsableattribute%28v=vs.11 0%29.aspx

mthreat.info
شنبه 28 دی 1392, 19:38 عصر
اگه وجود داره و خطا نمیده پس چرا عمل نمیکنه؟
آیا شی های دیگه هم از این نوع پروپرتی ها دارن؟
آیا پروپرتی دیگه ای هم هست؟
ویرایش
اطلاعات تکمیلی تر میخوام تو لینک بالا حرف شما رو زده میخوام بدونم چرا وقتی ارزش نداره در صورتی که وجود داره :D
و چطوری میشه این نوع پروپرتی ها رو پیدا کرد؟ ( من این پروپرتی رو شانسی پیدا کردم )

Mahmoud.Afrad
شنبه 28 دی 1392, 19:51 عصر
چه انتظاری از این پراپرتی دارید که انجام نمیشه؟

mthreat.info
شنبه 28 دی 1392, 20:01 عصر
اسمش روشه دیگه
من اینو هم میدونم که معادل این کدی گذاشتم میشه
richTextBox1.Margin = new System.Windows.Forms.Padding(4, 2, 7, 3);
ولی خوب برام جالبه بدونم چرا :D

Mahmoud.Afrad
شنبه 28 دی 1392, 20:36 عصر
margin فاصله بیرونی کنترل از کنترل های دیگر هست ، Padding فاصله درونی کنترلهای داخلی از کناره کنترل والد. پس Padding در مورد container ها معنی پیدا میکنه به همین دلیل برای richtextbox (چون کانتینر نیست) معنی و تاثیر نداره.

margin و padding رو با هم اشتباه نگیر. کدی هم که گذاشتی margin رو ست میکنه.