PDA

View Full Version : سوال: استفاده ار گرافیک در C#

hamed767676
جمعه 27 دی 1392, 18:31 عصر
سلام دوستان

میخواستم بدونم که آیا می شود در داخل #C از نوع WindowsFormApplication از کارت گرافیک استفاده کنم؟

مثلا من یک کنترل Timer روی فرم قرار دادم و هر 1 میلی ثانیه یک بار یه ارتفاع و عرض فرم 1 واحد می افزاید.

حالا این برنامه یه مشکلی داره .یعنی خیلی کند اجرا میکنه یا با افت ریزولوشن خیلی بدی روبه رو هست.

گفتم شاید اگر از کارت گرافیک استفاده کنم شاید بهتر فرم ریسایز بشه و با برنامه با گرافیک بیشتری اجرا بشه.

کد برنامه:

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
this.Width += 1;
this.Height += 1;
if(this.Width>=500 && this.Height>=300)
{
timer1.Enabled = false;
}
}

malekabadi_a
جمعه 27 دی 1392, 22:16 عصر
سلام دوستان

میخواستم بدونم که آیا می شود در داخل #C از نوع WindowsFormApplication از کارت گرافیک استفاده کنم؟

مثلا من یک کنترل Timer روی فرم قرار دادم و هر 1 میلی ثانیه یک بار یه ارتفاع و عرض فرم 1 واحد می افزاید.

حالا این برنامه یه مشکلی داره .یعنی خیلی کند اجرا میکنه یا با افت ریزولوشن خیلی بدی روبه رو هست.

گفتم شاید اگر از کارت گرافیک استفاده کنم شاید بهتر فرم ریسایز بشه و با برنامه با گرافیک بیشتری اجرا بشه.

کد برنامه:

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
this.Width += 1;
this.Height += 1;
if(this.Width>=500 && this.Height>=300)
{
timer1.Enabled = false;
}
}

با عرض سلام و خسته نباشيد. چون برنامه هاي Windows Forms Application زياد توانايي انجام كار هاي گرافيكي رو ندارن ، ممكن هست كه اين اتفاق ها هم بيفته. اما پيشنهاد من به شما استفاده از برنامه هاي WPF هست كه تماما از كارت گرافيك استفاده ميكنه

hamed767676
شنبه 28 دی 1392, 19:26 عصر
آشناییت من با wpf این است که فقط میدونم میشه کنترل ساخت ، اما من میخوام در WindowsFormAplication یه کدی بنویسم در برنامه هاییی که میخوام گرافیک داشته باشه از کارت گرافیک کمک بگیرم برای زیبایی افکت های فرم و....
بازم ممنون