PDA

View Full Version : تعیین حداقل تعداد کارکتر برای یک فیلد

salsabil.xoops
جمعه 27 دی 1392, 18:39 عصر
سلام به همه دوستان
همونجور که همتون میدونید برای محدود کردن حداکثر تعداد کارکتر ورودی در یک فیلد کافیه توی قسمت Details و در قسمت مشخصات فیلد، توی بخش Field Size حداکثر تعداد رو انتخاب کنیم تا مثلا کسی که میخواد اطلاعات رو وارد کنه نتونه بیشتر از ۲۰ حرف توی فیلد تایپ کنه...

من سوالم از شما دوستان اینه:

چجوری میشه یه حداقل برای فیلد توی اکسس تعیین کرد... مثلا اینجوری باشه که از هشت حرف کمتر توی فیلد اکسس نتونه وارد کنه و اگر وارد کرد و به رکورد بعدی رفت ارور بده؟

abdoreza57
جمعه 27 دی 1392, 18:54 عصر
سلام

شما تو قسمت Input mask میتونید هشت تا صفر قرار بدی

موفق باشید.

salsabil.xoops
جمعه 27 دی 1392, 19:27 عصر
خیلی ممنون
فقط یه سوال دیگه... چطور میشه متن اروری که میاد رو ویرایش کرد؟ مثلا به فارسی بنویسم که نباید کمتر از ۸ تا کارکتر وارد کنن.

Abbas Amiri
جمعه 27 دی 1392, 22:08 عصر
خیلی ممنون
فقط یه سوال دیگه... چطور میشه متن اروری که میاد رو ویرایش کرد؟ مثلا به فارسی بنویسم که نباید کمتر از ۸ تا کارکتر وارد کنن.

برای حداقل و حداکثر تعداد کاراکتر عددی می توانید از InputMask شبیه 000000009999 استفاده کنید که حداقل 8 عدد و حداکثر 12 عدد می پذیرد . چنانچه می خواهید در صورت خطا پیغام فارسی ظاهر شود کدهای زیر را در ماژول فرم مربوطه قرار دهید:

Private Sub Form_Error(DataErr As Integer, Response As Integer)
If Screen.ActiveControl.Name = "Text1" Then
MsgBox "حداقل 8 عدد بایستی درج شود"
Response = acDataErrContinue
End If
End Sub

salsabil.xoops
جمعه 27 دی 1392, 23:37 عصر
سلام. ممنون از راهنماییتون
این دیتابیس منه...(آزمایشی) راستش خیلی تلاش کردم کد رو با فرمم هماهنگ کنم ولی از اونجایی که با کدای وی بی آشنایی ندارم، نتونستم. ممنون میشم برام کدش رو اضافه کنین. اینجوری راحت تر میتونم متوجه بشم که چیکار کنم .

115495

Abbas Amiri
جمعه 27 دی 1392, 23:45 عصر
سلام. ممنون از راهنماییتون
این دیتابیس منه...(آزمایشی) راستش خیلی تلاش کردم کد رو با فرمم هماهنگ کنم ولی از اونجایی که با کدای وی بی آشنایی ندارم، نتونستم. ممنون میشم برام کدش رو اضافه کنین. اینجوری راحت تر میتونم متوجه بشم که چیکار کنم .

115495

کمی تغییر در کدهای خودتان بدهید :

Private Sub Form_Error(DataErr As Integer, Response As Integer)
If Screen.ActiveControl.Name = "dd" Then
MsgBox "The value you entered isn't appropriate for the input mask '00000000' specified for this field.", , "Payam"
Response = acDataErrContinue
End If
End Sub