PDA

View Full Version : گزارش گیری با کریستال ریپورت

نسرین2000
شنبه 28 دی 1392, 09:00 صبح
سلام .
من تو پروژم یک گزارش دارم . چه طور باید با کریستال ریپورت این گزارش رو آماده کنم ؟
کسی می تونه کامل توضیح بده ؟
راستی کریستال ریپورت رو نصب کردم ولی گزینه ای به ویژوال استادیو اضافه نشده ؟
یه سوال دیگه : برای تهیه فاکتور هم باید از کریستال ریپورت استفاده کنیم ؟

Aalibeigi
شنبه 28 دی 1392, 09:22 صبح
سلام
واسه این که کریستال ریپورتت بیاد تو پروپرتیز برنامت نسخه ویژوالت رو 4.5 کن.
من با Linq و واسه پایگاه داده هاش با استورد پروسیجر ها این کار رو کردم.
میخوای ایمیل بده کد های پروژه ام رو برات بفرستم.
اگه هم میخوای که برات فایل هایی که از سرچ هام دارم رو بزارم همین جا.
کلا چند تا مرحله ساده داره.
اما یاد گرفتنش تنهایی چون مطلب درست و به دردبخور تو نت کمه، کمی مشکله.
جواب سوال آخریت رو باید بگم فکر میکنم با همین کریستال ریپورت باید انجام بشه.

نسرین2000
شنبه 28 دی 1392, 09:39 صبح
فکر می کنم نسخه ویژوالم 4.5 باشه
از چه مسیری باید این کار رو انجام بدم ؟

vb341
شنبه 28 دی 1392, 17:50 عصر
اونی که شما میگی نسخه دات نت فریم ورک هست نه ویژوال .
در ضمن برای کار با کریستال رییپورت کلی کتاب مرجع فارسی هست . میتونی از بازار تهیه کنی

behrooz69
یک شنبه 29 دی 1392, 02:18 صبح
سلام . شما چند کار رو باید انجام بدی :
1 ) سرچ تو انجمن و پیدا کردن تاپیک نحوه اضافه کردن کریستال ریپورت به وی بی 2010

2 ) نصب کریستال ریپورت ( Crystal Report Sap For Vb.net2010 )

3 ) نصب کامل موتور های اجرا یا همون Engine های کریستال واسه نمایشش

4 ) چک کردن کامل Dll هاش

5) تنظیمات مربوطه به .Net FreamWork و فایل هایی که باید اضافه و حذف کنی

5 ) تنظیمات مربوط به فایل App.Config پروژت

6 ) لذت بردن از کریستال ریپورت .

تو پست بعدی واسه نحوه کامل کانفیگ و راهنماییشو میگم .

یا حق

behrooz69
یک شنبه 29 دی 1392, 02:27 صبح
نحوه اضافه کردن کریستال ریپورت 13 به .net 2010 و ساخت فایل نصب ساز کریستال در .net

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
تو این چند وقت خیلی دیدم که دوستان در اضافه کردن کریستال ریپورت به .net 2010 مشکل دارن بران شدم که یک اموزش کوچک و در حد بضاعتم به دوستان بدهم . جهت آموزش این کار من قدم به قدم پیش میرم

گام اول :
اگر روی سیستمتون قبلا کریستال رو نصب کرده اید که به .net اضافه شود ان را حذف کنید

گام دوم :
از مسیر زیر این فایل رو دانلود کنید و سپس اجرا کنید حجم فایل 2.21m هستش
http://support.installshield.com/kb/...rUninstall.exe

گام سوم :
به مسیر های زیر برید اگر هر کدوم از این فولدرها وجود دارند اون هارو حذف کنید
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Macrovision\FLEXnet Connect
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\FLEXnet

گام چهارم :
حالت نوبت به نصب فایل هایی میرسد که جهت اضافه کردن کریستال ریپورت به انها نیاز دارید نکته اینجاس که شما وقتی در حال حاضر کریستال رو به برنامه اضافه میکنید میگه باید اون رو از مسیر های بالا دانلود کنید و بروی سیستم نصبش کنید ولی سایت رسمی کریستال ریپورت به ادرس های ایپی ایران رو تحریم کرده و شما نمیتونید از سایت کریستال این فایل هار و دانلود کنید . برای دانلود شما میتونید به ادرس زیر برید و فایلهایی رو که جهت اجرای برنامه به انها نیاز دارید رو از این مسیر دانلود کنید و بعد از نصب برنامه کریستال به محیط .net شما اضافه میشود.

دانلود از سافت گذر - نرم افزار اصلی - بخش 1 - 200 مگابایت
http://dl.softgozar.com/Files/Softwa....com.part1.rar
دانلود از سافت گذر - نرم افزار اصلی - بخش 2 - 78 مگابایت
http://dl.softgozar.com/Files/Softwa....com.part2.rar

گام پنجم :
مسئله به همین جا ختم نمیشود شما وقتی که کریستال رو به محیط دات نت اضافه کردید در هنگام اجرای برنامه باز با پیغام خطا مواجه میشوید که جهت رفع این مشکل تنها کافیست که به قسمت تنظیمات پروژه رفته یعنی روی سلوشن خود کلیک راست کرده و از قسمت پراپرتیس بیاید نوع دانت فریم ورک رو از حالت دانت فریم ورک کلاینت به دانت فریم ورک تغییر دهید با انجام این کار مشکل شما حل خواهد شد و برنامه اجرا میشود.

گام ششم :
گاهی بعد از اتصال دیتابیس به کریستال ریپورت باز دوباره برنامه به شما پیغام خطا میدهد جهت رفع این مشکل کافی است که شما در app.config این تغییرات رو بدهید
قسمت زیر رو پاک کنید :
1
2

<startup><supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/></startup>

و جاش این رو کپی کنید البته اگه دات نتی که شما انتخاب کرده اید ورژن 4 میباشد
1
2
3
4

<startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
<supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/>
</startup>

تا اینجا شما موفق شده اید که کریستال رو به برنامه اضافه کنید و دیتابیس رو به ان وصل کنید و برنامتون رو اجرا کنید و خروجی را مشاهده نمایید یک نکته که لازم میدونم بگم این هست که جهت اینکه شما بتونید کریستال ریپورت ویور رو درون محیط برنامتون بیارید در صورتی که به لیست ابزار ها اضافه نشده بود باید dll های مورد نظر از مسیر زیر به برنامه اضافه کنید که من تنها در اینجا به بیان مسیر بسنده میکنم و از نحوه اضافه کردن ان اجتناب میکنم به امید انکه خود دوستان این مسئله را بلد هستند .
C:\Program Files\SAP BusinessObjects\Crystal Reports for .NET Framework 4.0\Common\SAP BusinessObjects Enterprise XI 4.0\win32_x86\dotnet
در این مسیر تمامی فایل هایی که برای اجرای کریستال نیاز هست وجود دارد و تنها کافی است که شما ان را به برنامه اضافه کنید.

خوب دوستانی هم از اینکه برنامه خود رو بروی سیستم های مشتری برده اند و با خطای عدم نصب کریستال روی سیستم کاربر مواجه شده اند جهت رفع این مشکل شما باید موتور های کریستال رو بروی سیستم کاربر نصب کنید شما میتونید این موتور ها رو از مسیر زیر بدست بیارید :
نسخه 32 بیتی :
http://dl.softgozar.com/Files/Softwa...tgozar.com.exe

نسخه 64 بیتی :
http://dl.softgozar.com/Files/Softwa...tgozar.com.exe

اگر دوستان فایل نصبی خود را با دانت میسازن زمانی که تیک گزینه نصب کریستال رو هم میزنن با مشکل مواجه میشوند مشکل اینجاست که دو فایل بالا در مسیر فایل های نصبی دانت نیست شما باید این دوفایل رو دانلود کنید و در مسیر موتور ها یا همان فایلهای نصبی دانت اضافه کنید جهت اضافه کردن تنها کافیست که این دو فایل رو در مسیر زیر کپی نمایید :
C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\Bootstrapper\Packages\Crystal Reports for .NET Framework 4.0

لازم میدونم اینم بگم که دوفایل بالا رو وقتی دانلود کردید باید اسم فایل هارو تغییر دهید و به اسم زیر تبدیل کنید تا دانت انها را بشناسد . اینم بگم حتما باید هردو فایل باشد جهت ساخت فایل نصب ساز

فایل اول :
CRRuntime_32bit_13_0.msi

فایل دوم :
CRRuntime_64bit_13_0.msi

اوکیه ؟؟ وقتی همه اینارو کامل انجام بدی 2 تا چیز واست روشن میشه :

1 ) اینجا اول باید از این طریق یه کریستال ریپورت بسازی و همه چیزش رو اوکی کنی بعد بیای تو یه فرمت یه Crystal Report Viewer بذاری و وصلش کنی به کریستالی که ساختی با فرمت Rpt

115590

2 ) توی ToolBoX وی بی خودت کریستال ریپورت ویوور رو میبینی که واسه نشون داده کریستال ساخته شدته.

115591

حله ؟؟؟

تو اول اینارو انجام بده تا برسیم به محله آموزش و کدهات.

امیدوارم کمکت کرده باشم

یا حق

behrooz69
یک شنبه 29 دی 1392, 02:37 صبح
سلام .
من تو پروژم یک گزارش دارم . چه طور باید با کریستال ریپورت این گزارش رو آماده کنم ؟
کسی می تونه کامل توضیح بده ؟
راستی کریستال ریپورت رو نصب کردم ولی گزینه ای به ویژوال استادیو اضافه نشده ؟
یه سوال دیگه : برای تهیه فاکتور هم باید از کریستال ریپورت استفاده کنیم ؟

اول کارهایی که گفتم رو انجام بده و نصبشو کامل کن .

دوم باید تلاش کنی واسه یادگیریش کریستال ریپورت مهمترین بخش کار با Vb.net هستش بعد کار با دیتابیس ها .

سوم کریستال به تنهایی گزینه ای به vb.net اضافه نمیکنه باید یه سری تنظیمات انجام بدی تا کامل اجرا شه و بتونی گزارش بگیری .
( در ضمن چیزی اضافه و کم نمیشه Vb.net به صورت پیش فرض Crystal Report viewer & Crystal Report Creator رو داره تو اضافه کردن به پروژت از طریق Add New Items پروژتون تو قسمت Reporting)

چهارم کریستال ریپورت ، استیمول ، و ... اینا نرم افزارهای گزارش گیری اند ( همون چاپ ، فاکتور زدن ) هرکاری که مربوط به چاپ باشه .

کریستال ریپورت قوی ترین نرم افزار و نرم افزار پیشنهاد شده مایکروسافته . که میشه باهاش فرمول نویسی کرد ، به دیتابیس وصل شد ، Query Sql گرفت ، فرمت بندی کرد ، پارامتر دهی کرد از Vb.net و یه فرم و مثلا یه تکس باکس به فرم کریستال ساخته شدت و ...

واسه اجرای کریستالت تو سیستم مشتریت یا هدف یا شرکت فقط کافیه Engine x86 یا x64 که تو پوشه ی خود کریستال هست رو رو سیستمش نصب کنی.

اوف کتفم گرفت :افسرده:

یا حق . کاراشو انجام دادی بگو کمکت کنم.

نسرین2000
دوشنبه 30 دی 1392, 07:46 صبح
سلام بهروز جان
ممنون بایت این آموزش خوبت و از وقتی که گذاشتی
من کرسیتال ریپورت رو از روی سیستمم حذف کردم و اولین لینکی که گذاشتی رو می خوام دانلود کنم ولی اصلا لینکش باز نمی شه ؟؟؟
مشکلی نداره ؟

behrooz69
دوشنبه 30 دی 1392, 20:33 عصر
فایلش از سرورش حذف شده . از گام 4 شروع به کار کن . مشکلی نداره

vb341
دوشنبه 30 دی 1392, 21:45 عصر
دوست عزیز با تشکر . شما که این همه زحمت کشیدین . در خصوص stimulsoft هم میتونی یک توضیح کلی و مفید بدین ؟

behrooz69
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 02:37 صبح
دوست من شرمنده به مولا . من با stimulsoft اصلا کار نکردم و نخواهم کرد . حالا درسته واسه اجراش مثل کریستال ریپورت نیاز به نصب موتور نیست و فقط با چند تا Dll کارشو انجام میده . ولی یه مثال خوشکل بزنم واست . Glx گوشی وارد کرده Spider شنیدی که ؟؟ دوربین 13 و quad core و ... کپی S4 حالا S4 سامسونگ کجا و Glx چینی با قاب ایرانی کجا .

کریستال ریپورت چون از طرف ماکروسافت هستش و به صورت پیش فرض هم هستش و فقط با نصب نرم افزارش میاد و پیشنهاد شده ماکروسافته قوی ترین برنامه گزارش گیریه . این نظر شخصی منه .

ولی چشم در کمترین زمان یه آموزش از stimulsoft میذارم واستون . یا علی

behrooz69
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 03:00 صبح
بفرما دوست من .

این آموزش تقریبا کامل می باشد و کار با کامپوننت Stimulsoft Reports Ultimate را بخوبی توضیح داده است.

آموزش StimulSoft (http://dl.sourcebaran.com/download/456/Learning_Stimulsoft%20Reports.Net_SourceBaran.Com. exe)

پسورد : www.sourcebaran.com

منبع : سورس باران دات کام

زبان انگلیسی ولی کامل .

یا حق

vb341
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 19:44 عصر
ممنون از توجهتون

behrooz69
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 23:12 عصر
قربونت . خواهش میکنم هدف کمک به همست .